warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

W nocy z 24 na 25 grudnia Kościół rozpoczyna świętowanie jednego z najpiękniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. Liturgiczną celebracje Bożego Narodzenia rozpoczyna uroczysta Msza św. Pasterska sprawowana w naszej parafii o północy. W czasie tegorocznej Pasterki ks. Tomasz zwrócił uwagę na zakres wpływów, jakie posiadał wspominany przez św. Łukasza Cezar August oraz na jego dążenia do uzyskania władzy absolutnej. Przepych ówczesnego cesarstwa rzymskiego jest doskonałym tłem dla nic nieznaczącej, wypchniętej poza margines, ubogiej i zimnej stajenki gdzie żłób służy za kołyskę. Homilie zakończyło pytanie czy przypadkiem i ja nie buduje w życiu własnego imperium spychając poza margines ważnych spraw Jezusa, który się rodzi. Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy Liturgii tradycyjnie mogli połamać się opłatkiem składając sobie wzajemne życzenia.

Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz sympatykom naszej Parafii zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowonarodzony Jezus przynosi do Waszych domów zdrowie, miłość i prawdziwą radość.

loading
×