warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
21.02.2021

 1.  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto Katedry Świętego Piotra. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie i w naszej miejscowości bardzo prosimy aby od jutra wszyscy uczestnicy nabożeństw odprawianych w naszym kościele korzystali z masek zasłaniających usta i nos. W duchu odpowiedzialności za siebie i za bliźniego przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Przed wejściem do kościoła załóżmy maskę, zdezynfekujmy również ręce korzystając z dozowników wystawionych pod chórem.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przyjmiemy monstrancję, która peregrynuje w naszej Archidiecezji. Peregrynacja ta jest owocem II Kongresu Świętego Różańca. W przyszłą niedzielę monstrancja nawiedzi kaplicę w Maksymowiczach. Szczegółowy program nabożeństw w naszej parafii zostanie podany za tydzień.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w przyszłym tygodniu odprawiana będzie w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 5. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 6. Intencje na rozpoczynający się tydzień:

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą
14.02.2021

 1.  W najbliższą środę w Kościele rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 8.30 i 18.00. zapraszamy również na godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli post co do ilości i jakości spożywanych posiłków. Post ten polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych ale także na ograniczeniu się w ciągu dnia do jednego posiłku do syta oraz dwóch posiłków niepełnych. Post ten dotyczy wszystkich od 14 do 60 roku życia.
 3. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam Nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w naszej Parafii w piątki o godz. 18.00 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom za przygotowanie w minionym tygodniu przedstawienia i modlitwy w intencji osób chorych i starszych. W sposób szczególny dziękujemy Wychowawcom Szkoły Początkowej w Łanowicach za życzliwość i za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w parafialnym dniu chorych.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe. Dziękujemy Panu Mikołajowi Jaszczyszyn za naniesienie drzewa do kotłowni w ramach kolejki.
 6. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Katarzyna Strogusz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą
07.02.2021

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii zespół „Betlejem” z Krysowic. W imieniu muzyków dziękujemy za ofiary złożone na rozwój zespołu. W sposób szczególny dziękujemy także Panu Piotrowi Borsukowi za transport zespołu oraz Paniom za przygotowanie posiłku.
 3. W tym tygodniu w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia w Kościele przeżywany jest Światowy Dzień Chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji osób chorych i starszych z naszej parafii.

Program Dnia Chorych:
10.30 – „Uzdrowienie ślepego od urodzenia” – przedstawienie przygotowane przez dzieci.
10.45 – Różaniec z św. siostrą Faustyną.
11.15 – Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych.
Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lourdskie.
Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
Jeżeli ktoś z chorych nie jest w stanie przyjść do kościoła prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, będzie możliwość zorganizowania transportu.

 1. Uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek tj. 12 lutego będą wywożone śmieci.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą
31.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą. W naszej parafii witamy zespół „Betlejem” z Krysowic. Po Mszy św. zapraszamy do pozostania w kościele i wspólnego kolędowania z zespołem. Naszą wdzięczność za piękny śpiew i muzykę możemy wyrazić składając ofiarę do koszyczka pod chórem.
 2. We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia Msze św. odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W czasie Mszy św. poświęcenie świec.
 3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie świec św. Błażeja i błogosławieństwo gardeł.
 4. W piątek Kościół wspomina św. Agatę. Tego dnia poświęcenie chleba, wody i soli.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odśnieżanie. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą
24.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto nawrócenia świętego Pawła natomiast we wtorek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zespół „Betlejem” z Krysowic. W związku z tym wydarzeniem za tydzień zmianie ulegną godziny Mszy św. W następną niedzielę Msze św. będą odprawione o godz. 8.30 i wyjątkowo o 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zespół zaprasza na krótki koncert. W przyszłą niedzielę będzie również możliwość finansowego wsparcia rozwoju zespołu.
 3. W minionym tygodniu zakończyły się rekolekcje dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy mamom za przygotowanie posiłków.
 4. Zakończył się czas zimowej przerwy w szkole w związku z tym zapraszamy również dzieci i młodzież na katechezę, która odbywać się będzie według dotychczasowego porządku.
 5. Od najbliższego wtorku zmianie ulegnie także godzina wtorkowej Mszy św., która odprawiana będzie rano o godz. 8.30.
 6. Głowa selskiej Rady Pan Mychaiło Mychajłowycz zaprasza na spotkanie wiejskie na którym omawiane będą ważne sprawy dotyczące Łanowic. Spotkanie to odbędzie się dziś (24.01) o godz. 12.00 w klubie.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Wczoraj do wieczności odszedł śp. o. Roman Dąbrowski O.Carm proboszcz parafii pw. św. Anny w Sąsiadowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą
17.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek w Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 2. Zapraszamy dzieci z klas od 3 do 6 na zimowe rekolekcje, które odbędą się w naszej parafii od najbliższej środy do piątku. Zajęcia planowane są w godz. od 9.00 do 15.00. Wszystkich chętnych prosimy o obowiązkowe zgłoszenie telefoniczne, w grupie na Instagramie bądź po Mszy św. w zakrystii. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku wieczór.
 3. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na krótkie spotkanie organizacyjne.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za naniesienie drzewa do kotłowni, dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w odśnieżanie przy kościele.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
10.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego.
 2. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w naszym Sanktuarium w środę o godz. 17.30.
 3. Zapraszamy również w piątki na godz. 8.30 na Msze św. w języku ukraińskim.
 4. W poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Rachalski Michał i Janik Stanisław o pomoc w naniesieniu drzewa do kotłowni.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 6. Przypominamy, że jutro od godziny 8.00 będą wywożone śmieci.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedziele okresu Bożego Narodzenia
03.01.2021

 1. Przeżywamy dziś II Niedziele okresu Bożego Narodzenia i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego.
 3. W najbliższą środę (6 stycznia) świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Tego dnia Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Po Mszach św. Poświęcenie kredy, kadzidła i wody.
 4. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek oraz od czwartku do soboty odprawiane będą wieczór o godz. 18.00. Zapraszamy w piątek o godz. 8.30 na Msze św. w języku ukraińskim.
 6. Śmieci w Łanowicach wywożone będą 11 stycznia od godz. 8.00.
 7. W miniony poniedziałek i wtorek odwiedziliśmy Wasze domy z wizytą duszpasterską. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i za ofiary składane z tej okazji.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę św. Rodziny
27.12.2020

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Uczestniczymy dziś w odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich, po Mszy św. poświęcenie wina św. Jana.
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto św. Młodzianków męczenników. Tego dnia na Msze św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które po Mszy św. otrzymają błogosławieństwo.
 3. W najbliższy czwartek kończy się rok 2020. Tego dnia zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. dziękczynną za łaski otrzymane w kończącym się roku z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku, który niebawem się rozpocznie. Pół godz. przed Mszą św. tzn. o 17.30 nabożeństwo dziękczynne. Tego dnia wszystkich chętnych zapraszamy do kościoła również na godz. 23.30 na modlitewne przywitanie nowego roku.
 4. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W piątek 1 stycznia z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. odprawione będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Nie będzie tego dnia pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę pół godz. przed Mszą św. tzn. o godz. 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w przyszłym miesiącu.
 5. W najbliższy poniedziałek i wtorek chcielibyśmy odwiedzić rodziny naszej parafii z wizytą duszpasterską, tzw. „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 28 grudnia 2020

1 ksiądz – ulica Centralna, prawa strona
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pani Fijałko Mariana do Pana Pukajło Stanisław.
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Danyłko Wasyl do Pana Strogusz Jan.
2 ksiądz – Chyrowe i ul. Szkolna
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pana Jaszczyszyn Mikołaj  ul. Szkolna  przez Chyrowe do Pana Safka Jarosław.
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Borsuk Stanisław do Pana Strogusz Jan

Wtorek 29 grudnia 2020

1 ksiądz – ulica Centralna, lewa strona
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pani Fedorowicz Maria do Pana Zając Piotr
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Strogusz Franciszek do Pana Strogusz Anatol.
2 ksiądz – ul. Kościelna i Krótka
w godz. od 9.00 od Pana Rachalski Tadeusz ul. Kościelna przez ul. Krótką w stronę Kolonii.
W związku z planowaną wizytą duszpasterską w najbliższy poniedziałek i wtorek Msza św. będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 19.00.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Serdecznie dziękujemy Pani Marii i młodzieży za przygotowanie Bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy Paniom za prowadzenie śpiewu w czasie świąt oraz liturgicznej służbie ołtarza.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Bardzo dziękujemy grupie kolędniczej za ofiarę na kościół 1250 UAH.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu
20.12.2020

 1.  Przeżywamy dziś IV niedziele Adwentu. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy wigilie uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia rano o godz. 8.30 odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo nowenny do Dzieciątka Jezus i Msza św. Roratnia. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. W czwartek zgodnie z tradycją powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. Msze św. w czasie pierwszego i drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia tj. w piątek i w sobotę odprawiane będą wg. porządku niedzielnego, tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W piątek nie obowiązuje post. W sobotę na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie owsa.
 3. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy aby tego dnia w miarę możliwości uczestniczyć we Mszach św. wspólnie ze swoim współmałżonkiem. W czasie Mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Apostoła. W związku z tym na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wina.
 4. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w poniedziałek od godz. 17.00 do 17.45. We wtorek i środę w godzinach od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 17.45. i w czwartek od godz. 8.00 do 8.30. Przed Pasterką i w czasie świąt spowiedzi nie będzie.
 5. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższy wtorek od godz. 9.00.
 6. Zapraszamy ministrantów na obowiązkową zbiórkę we wtorek po Mszy św. We wtorek po Mszy św. prosimy również młodzież o ubranie choinek w kościele.
 7. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których jeszcze tylko w poniedziałek będzie można złożyć produkty spożywcze dla potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 8. Przypominamy dzieciom aby na jutro przynieść plansze z roratnimi naklejkami. Zakończenie Rorat dla dzieci w środę.
 9. Bardzo dziękujemy Panom z kolejki za pomoc w nasieniu drzewa do kotłowni.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu
13.12.2020

 1.  Przeżywamy dziś III niedziele Adwentu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.
 2. W środę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy na to nabożeństwo od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. W niedzielę Nowenna odprawiona będzie o godz. 10.15. W związku z Nowenną do Dzieciątka Jezus przez najbliższe dwa tygodnie wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 4. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 5. W zakrystii do nabycia są opłatki Bożonarodzeniowe.
 6. W poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Staszczyszyn Tadeusz i Danyłko Witalij o pomoc w nasieniu drzewa do kotłowni.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu
6.12.2020 

 1. Przeżywamy dziś II niedziele Adwentu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 i o 18.00.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii siostrę Lucynę oraz wolontariuszkę Irenę z Radio Maryja. Bardzo serdecznie dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem prowadzenia radia oraz za przedstawienie nam ogromu dobrodziejstwa jakie daje możliwość słuchania ciekawych audycji i wspólnej modlitwy za pośrednictwem radia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć różne materiały: modlitewniki, kalendarze oraz różne gadżety radia. Dochód ze sprzedaży tych materiałów wspomoże funkcjonowanie Radia Maryja.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wczorajszych uroczystości odpustowych. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty i na przygotowanie święta. Dziękujemy Paniom za przygotowanie posiłku, Paniom za przygotowanie kościoła. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, Paniom prowadzącym śpiew, dziewczętom niosącym chorągwie oraz Panom niosącym baldachim.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 6. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 7. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 8. W zakrystii do nabycia są opłatki Bożonarodzeniowe.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
29.11.2020 

 1. Przeżywamy dziś I niedziele Adwentu, która rozpoczyna okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 2. W najbliższą sobotę (tj. 5 grudnia) o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci patrona naszej parafii św. Mikołaja. W związku z uroczystościami bardzo prosimy aby w tym tygodniu wyjątkowo dwie kolejki dyżurnych zatroszczyły się o czystość kościoła i obejścia. Prosimy Panów o przygotowanie i poniesienie baldachimu w czasie procesji oraz dziewczęta o poniesienie chorągwi. Bardzo prosimy także aby w Mszy św. odpustowej uczestniczyć w maskach ochronnych.
 3. Święty Mikołaj poinformował nas, że w tym roku odwiedzi przedszkole i szkołę początkową w Łanowicach w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zdąży jednak dojechać do starszych dzieci, dlatego bardzo serdecznie zaprasza na spotkanie wszystkich uczniów klas od 5 do 11 w niedziele 6 grudnia o godz. 15.00 na plebanie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek i piątek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W sobotę z racji odpustu nie będzie Mszy św. wieczornej. W niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W tym miesiącu chorych naszej parafii odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek 22 grudnia.
 6. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W związku z Roratami zmianie ulegnie porządek Mszy św. Nie będzie wtorkowej Mszy św. porannej. Cały tydzień Msze będę odprawiane wieczór o godz. 18.00. W piątek dodatkowo o 8.30 Msza w języku ukraińskim.
 7. W najbliższy poniedziałek (tj. 30 listopada) zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku nabożeństwo wypominkowe.
 8. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary składane na kwiaty i przygotowanie odpustu parafialnego. Dziękujemy Panom z kolejki za uprzątnięcie placu kościelnego oraz cmentarza.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Głodowski, tato ks. Roberta Głodowskiego, który pracował w naszej parafii.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

loading
×