warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego
19.05.2024

 1.  Przeżywamy dziś Niedziele Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii przeżywamy także Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich i czwartych. Otoczmy dziś naszą modlitwą wszystkie dzieci przeżywające swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej prosząc dobrego Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich oraz dla ich rodzin.
 2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny i procesję z lampionami.
 3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i drugi dzień Zielonych Świąt. Jutrzejsze Msze Św. odprawiane będą o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 19.00 Nabożeństwo majowe a po nim Msza św.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. Bardzo prosimy rodziców dzieci, które planują udział w organizowanym wyjeździe do Polski o odebranie z zakrystii i wypełnienie ankiety z danymi dziecka.
 6. W tym tygodniu w związku z wyjazdem ks. Jana nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży.
 7. Dziękujemy gorąco rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za cały trud pracy włożony w przygotowanie do dzisiejszej uroczystości naszej świątyni i obejścia wokół kościoła.
 8. Dziękujemy Jankowi i Staszkowi za wywiezienie trawy z placu kościelnego.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni. Dziękujemy równie serdecznie Panom za umajenie kościoła.
 10. Intencje na rozpoczynający się tydzień: 

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną
12.05.2024

 1.  Przeżywamy dziś siódmą niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła.
 2. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. W związku z tą uroczystością prosimy dyżurnych o pomoc w ozdobieniu naszej świątyni.
 3. Przyszła niedziela to także dzień rocznicy pierwszej Komunii Świętej, którą przeżywać będą dzieci z klasy trzeciej i czwartej. Próby przed rocznicą rozpoczną się w najbliższy poniedziałek o godz. 16.30. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.
 4. Następna niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Tego dnia zapraszamy gorąco na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny i procesję z lampionami.
 5. Zapraszamy także na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 19.00.
 6. Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za prace porządkowe wokół naszej świątyni.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
05.05.2024 

 1. Przeżywamy dziś szóstą niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w poniedziałek święto świętych Filipa i Jakuba Apostołów, w środę wspomnienie św. Stanisława b-pa, a w czwartek przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Msza św. odprawiona zostanie o godz. 8.30 i 19.00.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych
 3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 19.00.
 4. Przed nami ważna Uroczystość. W Zielone Święta tj. w niedziele 19 maja uczniowie z klasy trzeciej i czwartej przeżywać będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Św.
 5. Ze względu na odpust i uroczystość 300-lecia kościoła w Husakowie i obecność Abp-a w dekanacie, wyjątkowo w środę msza święta będzie odprawiona rano o godz. 9.00. Przepraszam za zmianę porządku mszy św.
 6. W środę nie będzie również zajęć z katechezy dla dzieci z klasy II i dla młodzieży z klas VII-VIII.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci z klas III i IV za czyszczenie kostki brukowej przed kościołem. Dziękujemy także za wykoszenie rowu przy cmentarzu.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni. Dziękuję im również za skoszenie trawy na kalwarii i placu starego kościoła.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
28.04.2024 

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, w czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa, w piątek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny.
 2. W tym tygodniu zmianie ulegną godziny Mszy św. odprawianych w naszej parafii. Od jutra Msza św. w dni powszednie odprawiana będzie godzinę później tzn. o godz. 19.00.
 3. W środę rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 19.00 a po nabożeństwie Msza św. W środy natomiast zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej na godz. 18.30.
 4. W piątek 3 maja w Polsce obchodzona jest Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Uroczystość ta w Ukrainie nie jest świętem obowiązkowym, zapraszamy jednak tego dnia do licznego uczestnictwa w Mszach św., które odprawione będą o godz. 8.30 i 19.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 18.30.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W piątek od godz. 10.15 z posługą sakramentalną odwiedzę chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz.
 8. Ze względu na odpust w Niżankowicach w środę, nie będzie w tym dniu zajęć z katechezy dla dzieci z klasy II i dla młodzieży z klas VII-VIII.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Tadeusz Strogusz. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną
21.04.2024 

 1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Dobrego Pasterza. Dzisiejszy dzień rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do stanu duchownego. W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty.
 2. Dzisiaj, po mszy św. o godz. 10.30 zapraszam rodziców klas III i IV na krótkie spotkanie odnośnie rocznicy I Komunii św.
 3. W tym tygodniu ze względu na spotkanie dekanalne w czwartek, nie będzie w tym dniu zajęć z katechezy dla dzieci z kl. I, i młodzieży z klas IX-XI.
 4. Dziękujemy ministrantom za pomoc w koszeniu trawy koło kościoła.
 5. Jak wiemy, ks. proboszcz przebywa na Kapitule Generalnej na Madagaskarze. Pamiętajmy o modlitwie w intencji przebiegu Kapituły, o dary Ducha św. przy wyborze nowego ks. Generała i przy podejmowaniu różnych decyzji, jak również w intencji ks. proboszcza.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną
14.04.2024 

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkanocną.
 2. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 zapraszam rodziców klas III i IV na krótkie spotkanie odnośnie rocznicy I Komunii św.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które odbywać się będą w tym tygodniu wg. stałego porządku.
 4. Bardzo dziękujemy Panu Nazarowi za prace przy przycinaniu drzewek wokół kościoła.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę II Niedzielę Wielkanocną
7.04.2024 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i o 18.00. Podobnie nie jest to święto obowiązkowe jednak ze względu na wielowiekową tradycję zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia oraz uczestnictwa we Mszy św. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele jako dzień świętości życia oraz modlitwy za dzieci nienarodzone. Tego dnia na zakończenie Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy wszystkich chętnych do podjęcia tego ważnego dzieła i do dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych.
 4. We wtorek msza św. będzie odprawiona wyjątkowo rano o godz. 9.00.
 5. W dniach od wtorku do czwartku odbędzie się spotkanie rejonowe wszystkich pracujących na Ukrainie w Letyczowie. W tych dniach mnie nie będzie. Msze św. we środę i czwartek odprawi ks. Włodzimierz Strogusz. W razie pilnej potrzeby kapłana do chorego, proszę aby do niego się zwracać. Telefon wywieszony w ogłoszeniach w gablotce.
 6. W tym tygodniu ze względu na spotkanie rejonowe naszego Okręgu nie będzie zajęć z katechezy dla dzieci i młodzieży.
 7. Dziękujemy ministrantom i młodzieży za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych i w skoszeniu trawy koło kościoła.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
31.03.2024

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim parafianom i gościom wielu łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Jezus przynosi pokój w naszej Ojczyźnie i obdarza Was radością zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 oraz o 10.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W związku z przedświątecznymi odwiedzinami chorych w pierwszy piątek kwietnia nie będzie już odwiedzin z posługą sakramentalną.
 5. Przyszła niedziela to także Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbędą się według stałego porządku.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji świątecznych ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za pomoc w układaniu kwiatów. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty. Dziękujemy młodzieży za czuwanie przy Grobie. Dziękujemy ministrantom i wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii. Paniom za śpiew, wszystkim czytającym czytania. Dziękujemy dziewczętom za przygotowanie feretronów na procesję Rezurekcyjną oraz Panom za niesienie baldachimu.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 9. Uprzejmie informujemy, że tuż po świętach rozpocznie się Kapituła Generalna Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, która potrwa przez do dnia 5 maja. W Kapitule tej weźmie udział ks. Tomasz. Dyżur w parafii będzie wtedy pełnił ks. Jan. We wszystkich istotnych sprawach w tym czasie prosimy kontaktować się z ks. Janem.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową
24.03.2024

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, dziś w trakcie Mszy św. poświęcenie palm.
 2. Dobiegają końca nasze rekolekcje parafialne. Gorąco dziękujemy ks. Biskupowi za przyjęte zaproszenie oraz za słowo Boże skierowane do nas w czasie tych wielkopostnych ćwiczeń duchowych.
 3. Przed nami wielki tydzień, najważniejszy czas w ciągu całego roku liturgicznego. Zapraszamy do licznego udziału w Liturgiach Triduum Paschalnego

Program Uroczystości Triduum i Świąt Wielkanocnych
Wielki Czwartek
godz. 19.00 – Liturgia Wieczerzy Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 23.30

Wielki Piątek
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 6.30
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ojczyźnie
godz. 18.30 – Droga Krzyżowa
godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.30

Wielka Sobota
Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 6.30
Poświęcenie pokarmów godz. 10.00, 11.00 i 12.00
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ojczyźnie
godz. 18.00 – Zakończenie Adoracji i przygotowania do Liturgii
godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
godz. 6.30 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.
godz. 10.30 – Msza św.

Poniedziałek Wielkanocny
godz. 8.30 Msza św.
godz. 10.30 Msza św.
* Spowiedź św. od poniedziałku do środy w godz. 17.15 – 18.00.
* Ze względu na stan wojenny i godzinę policyjną obowiązującą w naszym kraju w tym roku niestety również niemożliwa będzie całonocna Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i Grobie.

 1. We wtorek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych naszej parafii. Chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 2. We wtorek na godz. 13.00 prosimy dyżurnych, młodzież i wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 3. Prosimy dziewczęta o poniesienie feretronów w czasie procesji Rezurekcyjnej oraz Panów o poniesienie baldachimu. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy również młodzież do czuwania przy Grobie Pańskim.
 4. W tym tygodniu w związku z przygotowaniem do świąt nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. W poniedziałek prosimy Panów z kolejki Panów Danyłko Michał, Danyłko Michał i Strogusz Czesław o pomoc w wywiezieniu śmieci z nowego cmentarza.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu
17.03.2024

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu.
 2. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia Msza św. odprawiona będzie wieczorem o godz. 18.00
 3. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. bp. Edward Kawa. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

  Program rekolekcji wielkopostnych 

  Piątek 22 marca
  18.00 Droga Krzyżowa
  18.30 Msza św. z nauką ogólną

   Sobota 23 marca
  9.00 Msza św. z nauką ogólną

  10.30 – 13.00 Rekolekcje dla dzieci
  10.30 Katecheza
  11.00 Pytania do ks. Biskupa
  11.30 Droga krzyżowa dla dzieci
  12.00 Przerwa
  12.30 Spotkanie z Mamą

   Niedziela 24 marca
  8.30 Msz św. z nauką ogólną
  10.00 Gorzkie żale
  10.30 Msza św. z nauką ogólną

  Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby licznych posług duszpasterskich podejmowanych przez ks. Biskupa. Niech będzie ona dla nas wszystkich okazją do wyrażenia swojej wdzięczności za podjęty trud głoszenia rekolekcji

 4. W najbliższy wtorek w związku z odpustem w Błozwie nie odbędą się katechezy dla dzieci z klas 3-4 oraz 5 i 6. Pozostałe katechezy w tym tygodniu odbędą się wg. stałego porządku.
 5. W środę na godz. 16.00 zapraszamy na próbę wszystkich zaangażowanych w przygotowanie rekolekcyjnej Drogi Krzyżowej dla dzieci. Obecność obowiązkowa.
 6. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę palmową. Tego dnia w trakcie Mszy św. poświęcenie palm. Jeżeli pozwoli na to pogoda Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się przed wejściem do naszej świątyni uroczystym obrzędem poświęcenia palm i procesją do kościoła.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w zorganizowaniu zeszłopiątkowej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za naniesienia drewna do kotłowni.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Wielkiego Postu
10.03.2024

 1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.00. Tradycyjnie prosimy Panie o przygotowanie śpiewów na to nabożeństwo.
 3. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii przed niedzielą palmową, tzn. w dniach od 22 do 24 marca. Rekolekcje w tym roku wygłosi ks. bp. Edward Kawa. W gablotce parafialnej wywieszony jest już szczegółowy program tego wydarzenia. Już dziś bardzo gorąco prosimy o zorganizowanie sobie tego czasu w ten sposób abyśmy wszyscy mogli wziąć udział w tych dorocznych ćwiczeniach duchowych.
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę w Pnikucie odbędą się warsztaty dla druhów. Wszystkich, którzy zapisali się, żeby wziąć udział w warsztatach informujemy, że wyjazd do Pnikuta zorganizowany będzie w sobotę rano. Należy zabrać ze sobą śpiwór i wszystkie niezbędne rzeczy osobiste. Szczegóły dotyczące godziny wyjazdu podane będą na lekcji religii.
 5. W najbliższy poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Czubek Jurij oraz Martynowicz Eugeniusz o pomoc w naniesieniu drewna do kotłowni.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu
03.03.2024

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana jest naszej parafii w piątki o godz. 18.00 natomiast Gorzkie żale w niedzielę o godz. 10.00.
 2. Dzisiejsza niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia pół godz. przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Dziękujemy chłopcom oraz dorosłym za uporządkowanie terenu wokół placu zabaw.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Wielkiego Postu
25.02.2024

 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana jest naszej parafii w piątki o godz. 18.00 natomiast Gorzkie żale w niedzielę o godz. 10.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Ze spowiedzi pierwszopiątkowej skorzystać można w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Ze względu na piątkową Drogę Krzyżową bardzo prosimy aby z Sakramentu Pokuty skorzystać wcześniej. W sobotę pół godz. przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W najbliższy piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 4. Zapraszamy młodzież z klas IX i starszą do wzięcia udziału w zimowych warsztatach dla druhów, które poprowadzi ekipa przygotowująca co roku wakacje dla dzieci w ramach „Akcji Ukraina”. Warsztaty te odbędą się w Pnikucie w terminie od 15 do 17 marca. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii do najbliżej środy.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Michał Jaszczyszyn. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu
18.02.2024

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W tym tygodniu w czwartek przypada Święto Katedry Świętego Piotra.
 3. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. ks. Andrzej Kurek CR, wieloletni proboszcz parafii w Samborze oraz Dziekan naszego Dekanatu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w minioną sobotę w Polsce. W najbliższy poniedziałek w Samborze o godz. 16.30 rozpocznie się Różaniec za zmarłego, natomiast o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. żałobna za śp. ks. Andrzeja. Zachęcamy by w miarę możliwości wziąć udział w tej modlitwie za ks. Kurka, który tak wiele razy przewodniczył różnym uroczystościom w naszej parafii jako Dziekan oraz udzielił tak wielu Sakramentów w czasie kiedy w Łanowicach nie było jeszcze księży.
 4. W związku z nabożeństwem żałobnym w Samborze w najbliższy poniedziałek Msza św. w naszej parafii wyjątkowo odprawiona zostanie nieco później, tzn. o godz. 19.00.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W odpowiedzi na liczne prośby Drogę Krzyżową w piątki odprawiać będziemy o godz. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 10.00.
 6. W związku z dekanalnym dniem skupienia w tym tygodniu nie odbędą się wtorkowe katechezy klas III i IV oraz V i VI. Katechezy w środę i czwartek odbędą się wg. stałego porządku.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Pomódlmy się o życie wieczne dla ks. Andrzeja Kurka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę okresu zwykłego
11.02.2024

 1. Przeżywamy dziś szóstą niedzielę okresu zwykłego.
 2. W Kościele przeżywany jest dziś Światowy Dzień Chorych. W trakcie dzisiejszych Mszy św. modlimy się o zdrowie i ulgę w cierpieniu dla wszystkich chorych i starszych z naszej parafii. W trakcie dzisiejszych Mszy św. udzielany jest Sakrament Namaszczenia Chorych.
 3. W najbliższą środę rozpoczniemy przeżywanie okresu Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz. 8.30 oraz o 18.00.
 4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który obejmuje jeden posiłek do syta i dwa posiłki niepełne w ciągu dnia. Post ten dotyczy wszystkich katolików, którzy znajdują się pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. W Środę Popielcową zobowiązani jesteśmy także do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązek ten spoczywa na wszystkich katolikach, którzy ukończyli 14 rok życia.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu odprawiana będzie w piątki o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.00.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbędą się według stałego porządku.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Janowi Stroguszowi MS za zastępstwo i opiekę duszpasterską w parafii w trakcie naszej nieobecności.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę okresu zwykłego
04.02.2024

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę okresu zwykłego i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W poniedziałek Kościół wspomina w Liturgii Św. Agatę, dziewicę i Męczennicę. Tego dnia na zakończenie Mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli.
 3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników, natomiast w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 4. W związku z naszą nieobecnością w tym tygodniu nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży z klas od 2 do 11. Informacje na temat katechezy dla pierwszej klasy udzieli Pani w szkole.
 5. Dziękujemy za składane ofiary kolędowe oraz ofiary na kościół.
 6. Dziękujemy dyżurnym oraz młodzieży za rozebranie dekoracji świątecznej.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę okresu zwykłego
28.01.2024

 1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę okresu zwykłego.
 2. W tym tygodniu w piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej oraz dzień życia konsekrowanego. Msze św. tego dnia odprawiane będą według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie świec.
 3. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo gardeł świecami św. Błażeja.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W związku z piątkowym świętem, chorych w tym miesiącu odwiedzimy wyjątkowo w czwartek. Odwiedziny chorych w najbliższy czwartek od godz. 9.15. Chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 5. W pierwszy czwartek oraz pierwszą sobotę miesiąca pół godz. przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać także w dni powszednie pół godz. przed Mszą św. wieczorną. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dzisiaj o godz. 17.30 w domu kultury w Łanowicach odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez Selską Rade. W trakcie koncertu zbierane będą ofiary na ZSU. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu oraz do wsparcia naszego wojska.
 7. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które odbywać się będą w tym tygodniu wg. stałego porządku.
 8. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 bardzo prosimy dyżurnych o rozebranie dekoracji świątecznych. Prosimy o pomoc również młodzież z parafii.
 9. Dziękujemy Panom z kolejki za pomoc w naniesieniu drewna do kotłowni.
 10. Dziękujemy za składane ofiary kolędowe oraz ofiary na kościół.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę okresu zwykłego
21.01.2024

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę okresu zwykłego. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła, natomiast w piętek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. Dziś przed Mszą św. o godz. 10.30 zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, siostrze Elżbiecie, Paniom ze szkoły oraz rodzicom za trud włożony w przygotowanie tego przedstawienia.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Głowie Selskiej Rady Panu Jaremko za przekazaną ofiarę w wysokości 10.000 hrywien na remont naszego transformatora.
 4. W tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które odprawiane będą wg. stałego porządku.
 5. W najbliższy wtorek prosimy Panów z kolejki Pana Staszczyszyn Tadeusz i Zając Jan o pomoc w naniesieniu drewna do kotłowni.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary kolędowe oraz ofiary na kościół.
 7. Dziękujemy dyżurnym za trud wkładany od początku zimy w odśnieżanie obejścia naszej świątyni. Dziękujemy także za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę okresu zwykłego
14.01.2024

 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę okresu zwykłego.
 2. W przyszłą niedzielę na godz. 10.00 bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowane przez dzieci z naszej parafii. W sposób szczególny zapraszamy do licznego udziału wszystkie nasze babcie i dziadków.
 3. Po przerwie świątecznej zapraszamy dzieci i młodzież na katechezę. W związku z dekanalnym dniem skupienia w tym tygodniu nie odbędą się jednak wtorkowe katechezy klas 3 i 4 oraz 5 i 6.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary kolędowe oraz ofiary na kościół.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
Pierwszą Niedzielę okresu zwykłego
07.01.2024

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujmy dziś w naszych modlitwach za wielki dar naszego chrztu, za naszych rodziców i rodziców chrzestnych oraz szafarza, który nam tego Sakramentu udzielił.
 2. Dzisiejsza niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W minionym tygodniu odwiedziliśmy Wasze domy z tradycyjną wizytą duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz za ofiary kolędowe. Dziękujemy także za ofiary składane na kościół.
 4. W czasie tegorocznej kolędy odwiedziliśmy łącznie 132 domy. Na dzień dzisiejszy w naszej miejscowości zamieszkuje około 575 osób z czego 170 przebywa za granicą.
 5. Wśród Waszych próśb, które najczęściej pojawiały się w czasie naszych rozmów kolędowych znalazły się między innymi: prośba o uprzątnięcie starych drzew na cmentarzu oraz prośba do dzieci i młodzieży o to by nie zajmować miejsca dorosłym w tylnych ławkach oraz ławkach pod konfesjonałami.
 6. W tym tygodniu dzieci przeżywają jeszcze ferie świąteczne dlatego nie odbędą się również katechezy dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy jednak dzieci z klas 1 i 2 w czwartek w godz. od 11.00 do 13.00 na spotkanie i zajęcia z siostrą Elżbietą.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
I Niedziela Okresu Bożego Narodzenia
31.01.2024

 1. Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejszy dzień to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne, które odprawione zostanie dziś o godz. 17.30. Msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są dziś o godz. 8.30 oraz o 18.00. Dziś wyjątkowo nie ma Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w dniu jutrzejszym odprawione zostaną o godz. 8.30 oraz o 10.30.
 3. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Tego dnia Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W sobotę na zakończenie Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła, złota i wody.
 4. W tym tygodniu chcielibyśmy odwiedzić Wasze domy z tradycyjną wizytą duszpasterską. Po kolędzie będziemy chodzić w czwartek i piątek w godz. od 9.00 do 18.00 z przerwą obiadową w godz. od 13.00 do 14.00.

Program kolędy
czwartek 4 stycznia
1 ksiądz ul. Centralna prawa strona – od Pana Zając Jan do Pani Baszko Maria.
2 ksiądz ul. Centralna lewa strona – od Pani Fedorowicz Maria do Pana Strogusz Anatol.

Piątek 5 stycznia
1 ksiądz Chyrowe i ul. Szkolna – od Pana Jaszczyszyn Mikołaj do Pani Majkowicz Maria.
2 ksiądz ul. Kościelna i Krótka – od Pana Pukajło Andrzej przez ul. Kościelną i Krótką w stronę Kolonii do Pana Pukajło Stanisław.

 1. Bardzo prosimy aby na czas kolędy w naszych domach przygotować tradycyjnie wodę święconą i kropidło.
 2. W związku z planowaną kolędą w tym tygodniu katechezy dla dzieci i młodzieży nie obędą się.
 3. W związku z planowaną wizytą duszpasterską w tym tygodniu Msze św. w czwartek i piątek odprawiane będą wyjątkowo o godz. 19.00.
 4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek na godz. 18.30 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Chorych odwiedzimy na początku lutego. W tym miesiącu odwiedzin chorych nie będzie.
 5. W związku z planowaną kolędą bardzo prosimy aby w miarę możliwości skorzystać z sakramentu spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę.
 6. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Jubileuszu 25-cio lecia kapłaństwa naszego Rodaka ks. Jana Zająca.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Adwentu
Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia
24.12.2023

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela to także Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zapraszamy całą parafię na Pasterkę, która odprawiona zostanie dziś o godz. 22.00.
 2. Msze św. w pierwszy dzień świąt oraz w Uroczystość św. Szczepana Pierwszego Męczennika tj. w drugi dzień świąt odprawiane będą według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30.
 3. W środę przeżywać będziemy święto św. Jana Apostoła. Tego dnia w kościołach błogosławi się wino św. Jana, które według tradycji ma chronić nas od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami. Zachęcamy aby tego dnia przynieść ze sobą wino do poświęcenia. Tego dnia pół godz. przed Mszą św. zapraszamy także na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 4. W czwartek w kościele przeżywane jest Święto świętych Młodzianków, Męczenników.
 5. W najbliższy czwartek tj. 28 grudnia w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszu 25-cio lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Jana Zająca. Uroczysta Msza św. jubileuszowa, której przewodniczył będzie ks. Biskup odprawiona zostanie o godz. 12.00. Bardzo serdecznie zapraszamy całą parafię do licznego udziału w tej uroczystości. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży.
 7. Przyszła niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne, które odprawione będzie wieczorem o godz. 17.30.
  W związku z zakończeniem roku w przyszłym tygodniu zmianie ulegnie porządek Mszy św., które odprawione będą o godz. 8.30 oraz o 18.00.
 8. Dziękujemy Pani Marii, dyżurnym, młodzieży i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła.
 9. Dziękujemy także dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej parafii błogosławionych Świąt. Niech ciepło betlejemskiej stajenki i czułość matczynych objęć Maryi towarzyszy Wam nieustannie. Ufamy, że Nowonarodzony Jezus dostrzegając dobro w Waszych sercach obdarzy Was i Waszych bliskich pokojem, wzajemnym zrozumieniem i życzliwością. Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia !!!.

 Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu
17.12.2023

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy ostatnią niedzielę Adwentu oraz Wigilię rozpoczynającą Uroczystości Bożego Narodzenia. W związku z obowiązującą godziną policyjną Pasterka w tym roku zostanie odprawiona o godz. 22.00. Do południa Msze św. niedzielne odprawiane będą wg. stałego porządku tzn. o godz. 8.30 i 10.30.
 2. Przypominamy, że w dzień Wigilii obowiązuje tradycyjny post.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Nowenną przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna do Dzieciątka Jezus odprawiana jest w dni powszednie o godz. 17.45 w niedziele natomiast o godz. 10.15.
 4. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej od poniedziałku do soboty pół godz. przed Mszą św. wieczorną.
 5. W najbliższy wtorek w naszym dekanacie odbędzie się tradycyjny opłatek dla duchowieństwa w którym uczestniczył będzie abp Mieczysław Mokrzycki. W związku z tym w najbliższy wtorek wyjątkowo Msza św. odprawiona zostanie rano. O godz. 8.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus a później Msza św. Wieczorem Mszy św. nie będzie.
 6. W najbliższy piątek od godz. 9.30 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 7. W związku z przygotowaniami do świąt w tym tygodniu nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży.
 8. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej prosimy dyżurnych oraz młodzież z parafii o ubranie choinek oraz o przygotowanie Bożonarodzeniowego Żłóbka. Zapraszamy też wszystkich chętnych dorosłych do pomocy w przygotowaniu dekoracji świątecznej.
 9. Przypominamy, że w zakrystii do nabycia są opłatki na wigilijny stół.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu
10.12.2023

 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy natomiast w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczniemy modlitwę nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna do Dzieciątka Jezus odprawiana będzie w dni powszednie o godz. 17.45 natomiast w niedziele o godz. 10.15.
 3. Po krótkiej przerwie bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które odbędą się w tym tygodniu według stałego porządku.
 4. Zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej, które odprawiana jest w środy o godz. 17.30. Zachęcamy także do składania próśb i podziękowań na to nabożeństwo
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie minionych uroczystości odpustowych. Dziękujemy Różom Różańcowym za złożone ofiary, dyżurnym za przygotowanie świątyni i obejścia. Dziękujemy dziewczętom za poniesienie chorągwi, panom za poniesienie baldachimu, paniom za prowadzenie śpiewu oraz całej liturgicznej służbie ołtarza.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy również paniom za przygotowanie odpustowego obiadu dla księży.
 7. Przypominamy, że w zakrystii do nabycia są opłatki na wigilijny stół w cenie 20 hrywien.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Michał Ozymko. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu
03.12.2023

 1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci do licznego uczestnictwa w Roratach. Zachęcamy aby na Msze św. Roratnie przynosić ze sobą lampiony.
 3. W najbliższą środę przeżywać będziemy Uroczystości Odpustowe ku czci naszego Patrona św. Mikołaja. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona w środę 6 grudnia o godz. 12.00. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystościach.
 4. W związku ze zbliżającym się odpustem bardzo prosimy dwie kolejki dyżurnych o przygotowanie świątyni do uroczystości. Bardzo prosimy aby zadbać także o odśnieżenie alejki wokół kościoła, którą przejdzie procesja Eucharystyczna na zakończenie odpustu. Prosimy także o odśnieżenie drogi dojazdowej i parkingu przed plebanią.
 5. Tradycyjnie prosimy również dziewczęta o poniesienie chorągwi, panów o poniesienie baldachimu oraz Panie o przygotowanie śpiewów.
 6. W poniedziałek o godz. 11.00 przyjedzie pani, która będzie układać kwiaty. Prosimy dyżurnych o przygotowanie doniczek i podstawek pod bukiety oraz o pomoc w układaniu kwiatów.
 7. W związku z odpustem w środę nie będzie Mszy św. wieczornej, w tym tygodniu nie odbędą się także katechezy dla dzieci i młodzieży.
 8. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze święte odprawione zostaną o godz. 8.00 oraz 10.00. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w godzinach piątkowych Mszy św., które odprawiane będą pół godziny wcześniej niż zazwyczaj.
 9. W piątek na Msze św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii. Po Mszy św. swoją obecność zapowiedział wyjątkowy gość – święty Mikołaj, który chciałby wszystkie dzieci, od tych najmniejszych do 11 klasy włącznie obdarować słodkim upominkiem.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty oraz organizacje odpustu.
 11. W zakrystii do nabycia są opłatki na wigilijny stół w cenie 20 hrywien.
 12. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym, za troskę o odśnieżanie oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
XXXIV Niedzielę Zwykłą
26.11.2023

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent.
 2. W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.
 3. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w tym miesiącu chorych odwiedzimy bliżej świąt.
 4. W piątek i sobotę od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy przyjmowanie intencji Mszalnych na pierwsze półrocze roku 2024. Aby umożliwić wszystkim zarezerwowanie terminów ważnych rocznic i uroczystości rodzinnych w tym tygodniu przyjmować będziemy jedynie po 3 intencje. Przyjmujemy intencje do końca sierpnia. Intencje na wrzesień i kolejne miesiące zaczniemy rezerwować w sierpniu.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za pomoc w naniesieniu drewna do kotłowni.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

….

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą
19.11.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXXIII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w środę wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy natomiast w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wczorajszego Balu Wszystkich Świętych.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom i Paniom z kolejki za wykonaną w minionym tygodniu pracę przy porąbaniu i poskładaniu drewna na opał. Dziękujemy również za pomoc przy budowie placu zabaw oraz za pomoc przy pracach związanych z remontem transformatora.
 4. W najbliższy poniedziałek prosimy Panów z kolejki, Pana Tracz Edmund oraz Staszczyszczyn Józef o pomoc przy naniesieniu drewna do kotłowni.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą
12.11.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy natomiast w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 2. Przeżywamy miesiąc listopad, zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00 według następującego porządku: poniedziałek i piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wtorek, czwartek i sobota – nieszpory za zmarłych, środa godz. 17.30 – Nowenna do MBS.
 3. W najbliższą sobotę na godz. 15.00 zapraszamy dzieci z klas 3, 4, 5 i 6 na „Bal Wszystkich Świętych”. Prosimy o przygotowanie stroju i krótkiej, ciekawej historii o wybranym świętym.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom i Paniom z kolejki za wykonaną w minionym tygodniu pracę przy pocięciu, porąbaniu i składaniu drewna na opał.
 5. W najbliższy poniedziałek prosimy Panów z kolejki, Pana Waniowski Włodzimierz, Danyłko Michał, Tracz Henryk i Rachalski Michał o kontynuowanie pracy przy przygotowaniu opału na zimę.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą
05.11.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXXI niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielą miesiąca. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w czwartek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,  w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła natomiast w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 3. Przeżywamy miesiąc listopad dlatego gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00 według następującego porządku: poniedziałek i piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wtorek, czwartek i sobota – nieszpory za zmarłych, środa godz. 17.30 – Nowenna do MBS.
 4. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które odbędą się w tym tygodniu według stałego porządku.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za trud włożony w uprzątnięcie i przygotowanie miejsca pod plac zabaw dla dzieci.
 6. W najbliższy poniedziałek prosimy Panów z kolejki, Pana Biłas Wiktor i Kusyń Wiktor, o pomoc w pocięciu drewna na opał za plebanią.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 8. Dziękujemy również za uprzątnięcie cmentarzy oraz placu starego kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą
29.10.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXX niedzielę zwykłą. W najbliższą środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane zobowiązujące nas do uczestnictwa w Mszy św. oraz do powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych. Tego dnia Msze św. w naszej parafii zostaną odprawione o godz. 8.30 oraz o godz. 15.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 rozpocznie się modlitwa za zmarłych i procesja, która przejdzie przez oba cmentarze i zakończy się na placu starego kościoła.
 2. W czwartek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
 3. Za pobożne nawiedzenie cmentarza w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz przez całą oktawę tej Uroczystości można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź święta od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Początek odwiedzin od godz. 9.15. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Od czwartku zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.00 według następującego porządku: poniedziałek i piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wtorek, czwartek i sobota – nieszpory za zmarłych, środa – Nowenna do MBS.
 6. Dziękujemy Panom z kolejki za pracę na cmentarzu.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą
22.10.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXIX niedzielę zwykłą. W tym tygodniu poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego biskupa natomiast w sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.
 2. Przeżywamy miesiąc październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00. W środy natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w prowadzenie modlitwy różańcowej.
 3. Na ołtarzach bocznych wyłożone są karty wypominkowe. Czytelnie wypełnione karty wypominkowe prosimy złożyć na tacę lub w zakrystii najpóźniej do niedzieli 29 października.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za prace wykonane w ubiegłym tygodniu przy koszeniu starego cmentarza oraz rowów.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą
15.10.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę święto św. Łukasza Ewangelisty natomiast w sobotę wspomnienie św. Jakuba Strepy biskupa, patrona lwowskiej Archidiecezji.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 na plebani odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej z Sambora na którym omawiane będą sprawy dotyczące możliwości stworzenia w Łanowicach Ochotniczej Straży Pożarnej. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych.
 3. Niebawem rozpocznie się listopad, miesiąc naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są już kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe prosimy składać na tacę lub w zakrystii najpóźniej do niedzieli 29 października.
 4. W najbliższą sobotę w związku z konsekracją kościoła w Chyrowie wyjątkowo Msza św. odprawiona zostanie rano o godz. 8.30. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00. W środy natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbędą się wg. stałego porządku.
 7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych bardzo prosimy Panów z kolejki Pana Borsuk Stanisław, Jaszczyszyn Mikołaj i Sawka Jarosław o wykoszenie w poniedziałek starego cmentarza. Prosimy także Panów Riznyk Michał i Staszczyszyn Stanisław o wykoszenie rowów przed kościołem, obok starego i nowego cmentarza oraz przy drodze na stary kościół.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą
08.10.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXVII niedzielę zwykłą. Przeżywamy dziś także drugą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Pamiętajmy dziś w sposób szczególny o modlitwie za całą naszą parafię, za budowniczych naszej świątyni oraz za kapłanów, którzy posługiwali nam w tym kościele.
 2. Przeżywamy miesiąc październik zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00. W środy natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 na plebani odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej z Sambora na którym omawiane będą sprawy dotyczące możliwości stworzenia w Łanowicach Ochotniczej Straży Pożarnej. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich Panów, którzy chcieliby zaangażować się przy tworzeniu Straży Pożarnej w naszej miejscowości oraz wszystkich chętnych.
 4. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbędą się wg. następującego porządku:

Wtorek   godz. 14.15     – klasy III i IV
Wtorek godz. 15.15       – klasy V i VI
Środa godz. 14.15          –  klasa  II
Środa godz. 16.00          – klasy VII i VIII
Czwartek                          – przedszkole
Czwartek                          – kl. I
Czwartek godz. 16.00    – klasy IX, X i XI

 1. Dobiegają końca prace przy parkingu naprzeciw kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzięki którym mogło powstać to miejsce.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą
01.10.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, natomiast w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 3. Rozpoczynamy dziś październik. Ofiarujmy już kolejny raz tę naszą modlitwę różańcową w intencji pokoju w Ukrainie i przez liczny udział w nabożeństwach różańcowych dołączmy do gorącej modlitwy Kościoła prosząc o rychłe zakończenie wojny. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00. W środy natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W związku z wyjazdem ks. Jana bardzo prosimy aby w tym miesiącu nie odkładać spowiedzi do piątku i w miarę możliwości skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania wcześniej.
 5. W piątek od godz. 9.15 odwiedziny chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz. Początek ul. Centralna w stronę blichu, później chyrowe i ul. Szkolna.
 6. W tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy wg. następującego porządku:

Wtorek   godz. 14.15 – klasy III i IV
Wtorek godz. 15.15 – klasy V i VI
Środa godz. 14.15 –  klasa  II
Środa godz. 16.00 – klasy VII i VIII
Czwartek godz. 16.00 – klasy IX, X i XI

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą
24.09.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera, w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, natomiast w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy wg. następującego porządku:

Wtorek   godz. 14.00 – klasy V i VI
Wtorek godz. 15.00 – klasy III i IV
Środa godz. 11.00 – przedszkole
Środa godz. 12.00 – kl. I
Środa godz. 15.00-  klasy  II
Środa godz. 16.00 – klasy VII i VIII
Czwartek godz. 15.00 – klasy IX, X i XI

 1. Przypominamy, że w zeszłym tygodniu uległ zmianie porządek Mszy św. odprawianych w naszej parafii. Od poniedziałku do soboty Msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 18.00 w środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 2. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości odpustowych w naszej parafii. Dziękujemy również wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o pomoc w pracy przy parkingu. Dziękujemy także Panom za ułożenie płyt przed krzyżem przy starym kościele.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy dyżurnym troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Strogusz. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą
17.09.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXIV niedzielę zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca dlatego bardzo serdecznie zapraszamy dziś całą parafię na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny i procesję z lampionami.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza Apostoła natomiast w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.
 3. We wtorek przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy na Sumę Odpustową, która odprawiona zostanie we wtorek o godz. 12.00. Po zakończonej Mszy św. będzie miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej wokół kalwarii. Bardzo prosimy mężczyzn o poniesienie figury. Prosimy również dziewczęta o poniesienie chorągwi w czasie procesji i młodsze dziewczęta o poniesienie pochodni.
 4. Przypominamy, że odpust w parafii ma rangę święta obowiązkowego w czasie którego jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 5. Odpust jest związany z darowaniem kary za popełnione przez nas grzechy. Jest wielkim darem Boga i Kościoła dla nas. Chcąc go otrzymać musimy być w stanie łaski uświęcającej i wypełnić warunki odpustowe czyli pomodlić się w intencjach Ojca św. i wzbudzić w sobie pragnienie zerwania nawet z grzechem lekkim. Zachęcamy więc do tego aby skorzystać z sakramentu spowiedzi. Dlatego też jutro o godz. 18.00 będzie Adoracja Najśw. Sakr. I możliwość spowiedzi odpustowej.
 6. We wtorek nie będzie Mszy św. wieczornej.
 7. Od środy zmianie ulegnie porządek Mszy św. odprawianych w naszym Sanktuarium. Od środy Msze św. odprawiane będą w dni powszednie wieczorem o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 8. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi bardzo prosimy wszystkich chętnych parafian o pomoc w pracach porządkowych. W ostatnim czasie trwają prace przy przykościelnym parkingu. Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00 i bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu tego terenu. Zapraszamy zarówno mężczyzn jak i kobiety. Potrzebne będą taczki łopaty i grabki.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za prace wykonaną w minionym tygodniu, dziękujemy za pomoc Panom z kolejki oraz Panom pracującym przy parkingu. Dziękujemy rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w prace przy obejściu kościoła i na kalwarii.
 10. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy dyżurnym za zaangażowanie oraz za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym a także za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą
10.09.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXIII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej natomiast w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
 2. Niebawem przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Saletyńskiej. Już dziś zapraszamy do licznego udziału w uroczystej sumie odpustowej, która odprawiona zostanie we wtorek 19 września o godz. 12.00.
 3. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi bardzo prosimy w tym tygodniu dyżurnych o przygotowanie świątyni i obejścia kościoła do odpustu. Prosimy aby dodatkowo na odpust wyplewić kalwarię oraz kamyki przed kościołem a także w miarę możliwości wyczyścić kostkę brukową wokół kościoła i kalwarii.
 4. Na wtorek prosimy Panów z kolejki Tracz Wiktor, Zając Stanisław, Tracz Aleksander o skoszenie Starego cmentarza.
 5. Również we wtorek prosimy Panów Borsuk Jan i Borsuk Stanisław o wykoszenie rowów przed kościołem oraz przed nowym i starym cmentarzem.
 6. Prosimy także Panów Borsuk Kazimierz oraz Jaszczyszyn Stanisław o zwiezienie drewna z placu starego kościoła oraz o wywiezienie trawy spod plebani i śmieci z nowego cmentarza.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni. Dziękujemy również Paniom nauczycielkom ze szkoły oraz nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Piotr Zając oraz śp. Halina Lipitak z Maksymowic. Uroczystości pogrzebowe śp. Haliny odbędą się w poniedziałek o godz. 12.00 w kaplicy w Maksymowicach. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą
03.09.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXII niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia pół godz. przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu. W piątek przeżywać będziemy święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w naszej parafii każdej środy pół godz. przed Mszą św. Zachęcamy również do składania próśb i podziękowań na tę modlitwę.
 4. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą
27.08.2023

 1.  Przeżywamy dziś XXI niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła natomiast we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi.
 3. W najbliższy piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Dobieg końca czas wakacyjnego odpoczynku. W najbliższy piątek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców z naszej parafii na Mszę św. dziękczynną za czas wakacyjnego odpoczynku z prośbą o Boże bł. w trakcie nowego roku szkolnego.
 6. Program katechez prowadzonych w naszej parafii podany będzie w późniejszym terminie.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą
20.08.2023

 1.  Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą. Dzisiejsza niedziela to także trzecia niedziela miesiąca dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny i procesję z lampionami wokół kalwarii.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Piusa X papieża, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej natomiast w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.
 3. Wczoraj dobiegły końca letnie rekolekcje dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Animatorom z Polski za trud i serce włożone w przygotowanie i przeprowadzenie tego tak bardzo owocnego czasu.
 4. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w czasie rekolekcji. Dziękujemy mamom za pomoc w kuchni, dziękujemy za wszystkie produkty przekazane do kuchni oraz za przygotowanie słodkiego stołu w czasie wczorajszego pikniku.
 5. Jutro nasi ministranci wyjadą z ks. Janem na krótki odpoczynek w Karpaty życzymy im wielu wrażeń i dobrego czasu wypoczynku.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą
13.08.2023

 1.  Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego natomiast we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
 2. We wtorek w związku z Uroczystością zmianie ulegnie porządek Mszy św. odprawianych w naszej parafii. Msze św. tego dnia odprawione zostaną według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 3. W prezbiterium naszej świątyni pojawił się nowy krzyż procesyjny oraz nowy pulpit w miejscu przewodniczenia. Rzeczy te zostały zakupione za ofiary złożone przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży, która w tym roku przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarę, dzięki której możliwy był ten zakup.
 4. W tym tygodniu w naszej parafii przeżywać będziemy rekolekcje dla dzieci, które poprowadzą studenci z Polski. Już dziś na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich druhów i młodzież, która chciałaby pomóc w organizacji rekolekcji na spotkanie organizacyjne. Aby zostać druhem w tracie rekolekcji trzeba mieć ukończone 14 lat. Dzieci, które uczestniczyć będą w rekolekcjach zapraszamy w środę na godz. 9.00.
 5. Jutro na godz. 9.00 bardzo prosimy starszych chłopców z parafii o pomoc w rozłożeniu namiotów.
 6. W sobotę na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. kończącą czas rekolekcji. Po Mszy św. zapraszamy na plac kościelny, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zachęcamy wszystkich rodziców uczestników rekolekcji, młodsze dzieci i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 7. Rodziców uczestników rekolekcji bardzo prosimy o przygotowanie słodkiego poczęstunku na nasz sobotni piknik.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą
06.08.2023

 1.  Dziś Kościół w swojej Liturgii przeżywa święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Dzisiejsza niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Dominika prezbitera. W środę wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W czwartek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika natomiast w piątek wspomnienie św. Klary dziewicy.
 4. W najbliższy piątek wyruszy piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Bardzo prosimy wszystkich pielgrzymów, którzy chcieliby skorzystać z transportu do granicy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii. Zapisy na transport przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. do wtorku włącznie.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup szutru do utwardzenia parkingu przed kościołem. Na cel ten zebrano łącznie 7.800 hrywien. Dziękujemy także za ofiary składane na kościół.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą
30.07.2023

 1.  Przeżywamy dziś XVII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, natomiast w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W najbliższy piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz. Początek od ul. Centralnej w stronę blichu później chyrowe i ul. szkolna.
 4. We wtorek rozpoczniemy sierpień, przeżywany w tradycji kościoła jako miesiąc trzeźwości. Włączmy się wszyscy w tę jakże ważną modlitwę o trzeźwość naszych rodzin i naszego narodu.
 5. W gablotce przed kościołem wywieszone są szczegółowe informacja dotyczące tegorocznej pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej. Zapraszamy zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółami.
 6. Dziękujemy Panom z kolejki za pracę wykonaną w minionym tygodniu.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą
23.07.2023

 1.  Przeżywamy dziś XVI niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Olgi, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny w piątek wspomnienie św. Wołodymyra natomiast w sobotę wspomnienie świętych Marty, Mari i Łazarza.
 2. W najbliższy wtorek Kościół w swojej liturgii wspomina także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Tego dnia po Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców samochodów oraz urządzeń rolniczych, zapraszamy dzieci i młodzież z rowerami, skuterami i wszystkimi innymi pojazdami do wspólnej modlitwy o bezpieczeństwo w czasie podróży, pracy i zabawy.
 3. W trakcie poświęcenia pojazdów nie będą zbierane żadne ofiary. Pod chórem stoi jednak skarbonka na ofiary za które chcemy zakpić szczebień do utwardzenia parkingu przed kościołem. Wszystkich chętnych zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 4. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu wakacyjne rekolekcje dla dzieci odbędą się w terminie od 16 do 20 sierpnia. Niestety liczba dzieci, które będą mogły wziąć udział w rekolekcjach uzależniona jest od ilości młodzieży, która zgłosi się do pomocy w organizacji tego wydarzenia. W związku z tym bardzo prosimy młodzież, która ukończyła 14 lat o pomoc. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy w zakrystii w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. Jeżeli ktoś z dzieci, które ukończyły drugą klasę chciałby jeszcze zapisać się na rekolekcje zapraszamy do zapisów na listę rezerwową również w poniedziałek i wtorek po Mszy św.
 5. Dziękujemy Panom z kolejki za wykonaną w minionym tygodniu prace przy porządkowaniu starego cmentarza.
 6. W najbliższy poniedziałek prosimy Panów Strogusz Jan oraz Bokało Julian o dokończenie koszenia starego cmentarza i rowów przed starym cmentarzem. Prosimy również Panów Zając Tadeusz oraz Staszczyszyn Stanisław o wykoszenie rowu przed kościołem oraz z przodu i boku nowego cmentarza.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą
16.07.2023

 1.  Przeżywamy dziś XV niedzielę zwykłą. Dziś przypada także trzecia niedziela miesiąca dlatego zapraszamy na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny oraz procesję z lampionami.
 2. W tym tygodniu w sobotę przypada święto św. Marii Magdaleny.
 3. Uprzejmie informujemy, że wakacyjne rekolekcje dla dzieci organizowane w naszej parafii w ramach „Akcji Ukraina” planowane są w terminie od 16 do 20 sierpnia.
 4. Dziękujemy Panom z kolejki za wykonaną w minionym tygodniu prace przy porządkowaniu starego i nowego cmentarza.
 5. W najbliższy poniedziałek prosimy Panów Jaszczyszyn Piotr oraz Zając Stanisław o wykoszenie pierwszej części starego cmentarza.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą
09.07.2023

 1.  Przeżywamy dziś XIV niedzielę. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Benedykta opata, patrona Europy natomiast w sobotę wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła.
 2. Zapowiedzi przedślubne:

Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:
Farowycz Stefan, syn Michała i Marii, kawaler zamieszkały w Maksymowicach oraz Staszczyszyn Maria, córka Jana i Teresy, panna zamieszkała w Łanowicach. Zapowiedź trzecia.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Urząd Parafialny.

 1. Dziękujemy Panom z kolejki za wykonaną w minionym tygodniu prace na starym cmentarzu. W najbliższy wtorek prosimy Pana Strogusz Witalij oraz Jaszczyszyn Michał o kontynuowanie koszenia drugiej części starego cmentarza. Prosimy również Panów Borsuk Jan, Tracz Józef oraz Zając Paweł o wywiezienie śmieci z nowego cmentarza oraz uprzątnięcie skoszonej trawy na starym cmentarzu.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą
02.07.2023

 1.  Przeżywamy dziś XIII niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek i piątek od godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 3. W piątek z posługą Sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz. Początek od godz. 9.15 od początku ul. Centralnej przez Blich, Chyrowe i ul. Szkolną.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:
Farowycz Stefan, syn Michała i Marii, kawaler zamieszkały w Maksymowicach oraz Staszczyszyn Maria, córka Jana i Teresy, panna zamieszkała w Łanowicach. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Urząd Parafialny.

 1. Dziękujemy Panom z kolejki za wykonaną w minionym tygodniu prace na starym cmentarzu. W najbliższy poniedziałek prosimy Pana Pukajło Józef oraz Pana Janik Andrzej o kontynuowanie koszenia drugiej części starego cmentarza.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą
25.06.2023

 1.  Przeżywamy dziś XII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika natomiast w czwartek Uroczystość świętych Piotra i Pawła.
 2. W uroczystość Piotra i Pawła Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 oraz o 19.00. Święto to nie jest świętem nakazanym ale ze względu na tradycję zachęcamy tego dnia do udziału w Mszy św. Taca zbierana w Uroczystość świętych Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. W najbliższy piątek o godz. 17.00 w Nadybach odbędzie się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy. W imieniu ks. dziekana zapraszamy wszystkich chętnych parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Zapowiedzi przedślubne:

    Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:
Farowycz Stefan, syn Michała i Marii, kawaler zamieszkały w Maksymowicach oraz Staszczyszyn Maria, córka Jana i Teresy, panna zamieszkała w Łanowicach. Zapowiedź pierwsza

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. W miniony piątek ks. abp Mieczysław Mokrzycki udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom kandydatów za dekoracje i przygotowanie świątyni oraz za ofiarę przekazaną na potrzeby parafii. Dziękujemy młodzieży za wykoszenie trawy oraz Paniom w kuchni za przygotowanie posiłku.
 2. Dziękujemy Panom z kolejki, Panu Staszczyszyn Jan oraz Danyłko Michał za wykoszenie rowów. W tym tygodniu w sobotę prosimy Panów Tracz Czesław i Strogusz Stanisław o wykoszenie drugiej części starego cmentarza.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą
18.06.2023

 1.  Przeżywamy dziś XI niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy w procesji Eucharystycznej kończącej Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. poświęcenie wianków a po Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo dzieci.
 2. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika, natomiast w sobotę Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 3. W piątek w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość Bierzmowania, którego udzieli nasz Metropolita ks. abp. Mieczysław Mokrzycki. Zapraszamy całą parafią do licznego udziału w tym wydarzeniu.
 4. W związku z Bierzmowaniem piątkowe nabożeństwo czerwcowe odprawione zostanie o godz. 18.30, a po nim Msza św., której przewodniczył będzie ksiądz Arcybiskup.
 5. Próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 6. Od jutra zamawiać można intencje Mszalne na miesiące od września do grudnia 2023 roku. Intencje zamawiać można tylko w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W tym tygodniu w związku z Bierzmowaniem nie będziemy przyjmować intencji w piątek.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mimo pogody wzięli udział w procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, dziękujemy dziewczętom za przygotowanie feretronów, ministrantom oraz chłopcom dzwoniącym dzwonkami i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Bardzo serdecznie dziękujemy także dyżurnym za sumienną troskę o porządek wokół kościoła przez całą Oktawę Uroczystości Bożego Ciała.
 8. Dziękujemy dyżurnym także za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Tracz Maria oraz śp. Tracz Czesław. Pogrzeb śp. Czesława rozpocznie się dziś o godz. 15.00.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
11.06.2023

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Święto Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy z Jezusem Eucharystycznym na ulice naszej miejscowości w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy.
 2. Przez całą Oktawę Uroczystości Bożego Ciała tzn. przez cały rozpoczynający się tydzień zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną. Nabożeństwa te odprawiane będą codziennie z wyjątkiem wtorku po Mszy św. wieczornej, która rozpoczynać się będzie o godz. 19.00.
 3. W Oktawie Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków oraz chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji Eucharystycznych.
 4. We wtorek o godz. 17.00 rozpoczną się Uroczystości Odpustowe ku czci św. Antoniego w Maksymowicach. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
 5. W związku z odpustem w Maksymowicach we wtorek wyjątkowo Msza św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną w naszej parafii odprawiana będzie rano o godz. 8.30.
 6. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo wianków a po Mszy św. o godz. 10.30 procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała w sposób szczególny dziękujemy za trud włożony w przygotowanie ołtarzy na trasie przemarszu procesji.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Okresu Zwykłego
Niedziela Najświętszej Trójcy
04.06.2023

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W naszej parafii przeżywamy dziś rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. Otoczmy je naszą modlitwą prosząc dobrego Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich oraz dla ich rodzin.
 3. Wczoraj dobiegł końca biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za trud włożony w zorganizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz za ofiarę przekazaną na kościół.
 4. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. W związku z tą Uroczystością oraz Pierwszą Komunią w Maksymowicach zmianie ulegnie porządek Mszy św. Za tydzień Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 i o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Prosimy także Panów o poniesienie baldachimu, dziewczęta o poniesienie chorągwi i feretronów. Zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do dzwonienia dzwonkami.
 5. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicą Centralną do blichu i z powrotem. Bardzo prosimy aby przygotować dwa ołtarze po prawej i dwa po lewej stronie ul. Centralnej.
 6. W minionym tygodniu zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za trud uczestnictwa w lekcjach religii i życzymy owocnego czasu wakacyjnego odpoczynku.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w czasie tegorocznych wakacji planowane są letnie rekolekcje dla dzieci organizowane w ramach „Akcji Ukraina”. Wszystkich chętnych, zarówno uczestników jak i animatorów prosimy o zgłoszenie chęci swojego uczestnictwa w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. Zapisy te są obowiązkowe.
 8. Dziękujemy Panom z kolejki Panu: Strogusz Franciszek, Rachalski Michał, Janik Stanisław, Rachalski Tadeusz i Tracz Aleksander za prace wykonaną w tym tygodniu.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Św.
28.05.2023

 1.  Przeżywamy dziś Niedziele Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii przeżywamy także Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy naszą modlitwą dziś i przez cały biały tydzień wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca.
 2. Dziś wieczorem na godz. 21.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Apel Maryjny i procesję z lampionami.
 3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i drugi dzień Zielonych Świąt. Jutrzejsze Msze Św. odprawiane będą o godz. 8.30 i o godz. 19.00.
 4. W tym tygodniu w środę przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny natomiast w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 19.00. W środy o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa codziennie w czasie wieczornego nabożeństwa. W przyszła niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.30
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy rocznice Pierwszej Komunii św. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy czwartoklasistów na próbę przed uroczystością rocznicy, natomiast w sobotę o godz. 9.15 odbędzie się spowiedź dzieci z klas czwartych na którą zapraszamy również rodziców i chrzestnych.
 8. Jeszcze dziś po Mszy św. można zapisać się na sierpniową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ogrom pracy włożonej w przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę złożoną na kościół.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Katarzyna Strogusz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną
21.05.2023

 1.  Przeżywamy dziś siódmą niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., tzw. Zielone Święta.
 3. W przyszłą niedziele w naszej parafii przeżywać będziemy także Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci z klasy drugiej i trzeciej. W związku z tą uroczystością za tydzień zmianie ulegnie porządek Mszy Św. W przyszłym tygodniu Msze Św. odprawiane będą o godz. 8.30 oraz Msza św. pierwszokomunijna o godz. 12.00.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 9.15 przeżywać będziemy spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Do skorzystania z Sakramentu Pokuty zapraszamy również rodziców i chrzestnych.
 5. Za tydzień w niedziele o godz. 21.00 odbędzie się Apel Saletyński z procesją z lampionami. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 6. Od jutro rozpoczną się próby dzieci przed Uroczystością Pierwszej Komunii Św. Próby te odbywać się będą codziennie po Mszy św. wieczornej. Obecność dzieci na próbach jest obowiązkowa.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za podjęte prace porządkowe wokół kościoła.
 8. Ogromne Bóg zapłać za ogrom pracy składamy również wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc w równaniu ziemi zarówno w środę jak i w sobotę.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
14.05.2023

 1.  Przeżywamy dziś szóstą niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Msza św. odprawiona zostanie o godz. 8.30 i 19.00.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy Zelatorom Róż Różańcowych za wypełnienie ankiet. W zakrystii pozostały jeszcze ankiety, jeżeli ktoś z odpowiedzialnych za Róże nie wypełnił jeszcze swojej ankiety bardzo prosimy o uczynienie tego w najbliższym możliwym czasie.
 3. Przed nami kilka ważnych Uroczystości i wydarzeń. W Zielone Święta tj. w niedziele 28 maja przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Uroczystość tę świętować będziemy podczas Mszy, która tego dnia wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 12.00. Tydzień później uczniowie z klas czwartych przeżywać będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Św. W niedzielę 11 czerwca przypada Boże Ciało. Tego dnia przeżywać będziemy Pierwszą Komunię św. w Maksymowicach. Natomiast w piątek 23 czerwca w trakcie Mszy św. o godz. 19.00 ks. Abp. Mieczysław Mokrzycki udzieli Sakramentu Bierzmowania kandydatom z naszej parafii.
 4. W dniach od 11 do 15 sierpnia planowana jest piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej organizowana przez ks. Stanisława z Pnikuta. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy aby wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zgłosili się w zakrystii w terminie do 28 maja.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 19.00. W środy natomiast zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej na godz. 18.30.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wiktorowi za skoszenie cmentarza, dziękujemy także Panu Józefowi za wykoszenie rowu przy starym cmentarzu.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
07.08.2023

 1.  Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkanocną i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W odpowiedzi na prośbę ks. Biskupa bardzo prosimy Zelatorów Róż Różańcowych o odebranie ankiet dotyczących Róż działających w parafii. Wypełnione ankiety prosimy przynieść do zakrystii do następnej niedzieli.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława biskupa i męczennika.
 4. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 19.00. W środy natomiast zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej na godz. 18.30.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy ministrantom za wykoszenie trawy wokół kościoła.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Eugenia Pukajło. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dziś o godz. 13.00.
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną
30.04.2023

 1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła natomiast w środę święto świętych Filipa i Jakuba Apostołów.
 2. W środę 3 maja w Polsce obchodzona jest Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Uroczystość ta w Ukrainie nie jest świętem obowiązkowym, zapraszamy jednak tego dnia do licznego uczestnictwa we Mszach św., które odprawione będą o godz. 8.30 i 19.30.
 3. Jutro rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 19.00. W środy natomiast zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej na godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek i sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 19.00 natomiast w piątek od godz. 18.30.
 5. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Gratulujemy dzieciom z klas II i III zdania egzaminu dopuszczającego do Pierwszej Komunii św. i dziękujemy wszystkim rodzicom, dziadkom i babciom za trud włożony w przygotowanie dzieci do egzaminu.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną
23.04.2023

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkanocną w tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty natomiast w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 2. W najbliższą sobotę na godz. 15.00 zapraszamy na egzamin przed Pierwszą Komunią wszystkie dzieci, które przygotowują się w tym roku do tego Sakramentu. Bardzo prosimy aby każdemu dziecku towarzyszył jeden z rodziców lub opiekunów.
 3. W minioną środę rozpoczęły się prace przy kostce brukowej przed budynkiem plebani. Mimo utrudnień katecheza dla dzieci i młodzieży odbywać się będzie w tym tygodniu według stałego porządku. Bardzo prosimy jednak wszystkich, szczególnie dzieci o ostrożność. Ufamy, że prace uda się zakończyć przed uroczystością Pierwszej Komunii Św.
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Borsuk Jan, syn Jana i Marii, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Lewkowycz Tatiana, córka Michała i Ludmiły, panna zamieszkała
w miejscowości Werchiwci.  Zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo dziękujemy Panu Nazarowi i ministrantom za prace przy przycinaniu drzewek wokół kościoła.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocną
Niedziele Miłosierdzia Bożego
16.04.2023

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu zmianie ulegną godziny Mszy św. odprawianych w naszej parafii w dni powszednia. Od jutra Msza św. w dni powszednie odprawiana będzie godzinę później tzn. o godz. 19.00. Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej w środy o godz. 18.30
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą według stałego grafiku.
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Borsuk Jan, syn Jana i Marii, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Lewkowycz Tatiana, córka Michała i Ludmiły, panna zamieszkała
w miejscowości Werchiwci.  Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
09.04.2023

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim parafianom i gościom wielu łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Jezus przynosi pokój w naszej Ojczyźnie i obdarzy Was radością zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 oraz o 10.30.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 4. W tym tygodniu nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:
  Borsuk Jan, syn Jana i Marii, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Lewkowycz Tatiana, córka Michała i Ludmiły, panna zamieszkała w miejscowości Werchiwci.  Zapowiedź pierwsza.
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji świątecznych ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty. Dziękujemy młodzieży za czuwanie przy Grobie. Dziękujemy ministrantom i wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii. Dziewczynką oraz Paniom za śpiew, młodzieży czytającej czytania. Dziękujemy dziewczętom za przygotowanie feretronów na procesję Rezurekcyjną oraz Panom za niesienie baldachimu.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkiego Postu
Niedzielę Palową
02.04.2023

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej, tzw. Niedzielę Palmową, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień – najdonioślejszy i najważniejszy okres w całym roku liturgicznym.

Program Uroczystości Triduum i Świąt Wielkanocnych
Łanowice 2023

6 kwiecień – Wielki Czwartek
godz. 19.00 – Liturgia Wieczerzy Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 23.30

7 kwiecień – Wielki Piątek
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 6.30
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ojczyźnie
godz. 18.30 – Droga Krzyżowa
godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.30

8 kwiecień – Wielka Sobota
Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 6.30
Poświęcenie pokarmów godz. 10.00, 11.00 i 12.00
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ojczyźnie
godz. 19.00 – Zakończenie Adoracji i przygotowania do Liturgii
godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

9 kwiecień – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
godz. 6.30 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.
godz. 10.30 – Msza św.

10 kwiecień – Poniedziałek Wielkanocny
godz. 8.30 Msza św.
godz. 10.30 Msza św.

* Spowiedź św. od poniedziałku do środy w godz. 17.15 – 18.00.
* Ze względu na stan wojenny i godzinę policyjną obowiązującą w naszym kraju w tym roku niestety niemożliwa będzie całonocna Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i Grobie.

2. We wtorek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych naszej parafii. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
3. We wtorek na godz. 13.00 prosimy wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego.
4. Prosimy dziewczęta o poniesienie feretronów w czasie procesji Rezurekcyjnej oraz Panów o poniesienie baldachimu.
5. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy młodzież do czuwania przy Grobie Pańskim.
6. W tym tygodniu w związku z przygotowaniem do świąt nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży.
7. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tym tygodniu w pracę na placu starego kościoła.
9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu
26.03.2023

 1.  Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W przyszłą niedzielę w Kościele przeżywać będziemy Niedziele Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziele miesiąca. W sobotę pół godziny przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W najbliższy piątek zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Łanowic, która rozpocznie się w kościele o godz. 17.00.
 5. Wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz. 9.00 na plac starego kościoła do pracy przy wiosennych porządkach. Potrzebne będą grabie i koszyki do wynoszenia liści.
 6. Dziękujemy Panom za prace przy rozbiórce starego garażu, dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu
19.03.2023

 1.  Przeżywamy dziś IV niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jutro Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Nie jest to święto nakazane w którym musimy powstrzymać się od wykonywania prac niekoniecznych jednak zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia i do uczestnictwa we Mszy św.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i o 18.00. Podobnie nie jest to święto obowiązkowe jednak ze względu na wielowiekową tradycję zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia oraz uczestnictwa we Mszy św. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele jako dzień świętości życia oraz modlitwy za dzieci nienarodzone. Tego dnia na zakończenie Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy wszystkich chętnych do podjęcia tego ważnego dzieła i do dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych.
 4. Dziękujemy za naniesienie drzewa do kotłowni. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu
12.03.2023

 1.  Dobiegają końca nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Jakubowi za trud głoszenia słowa Bożego. Niech Matka Boże Saletyńska, nasza Patronka wyprasza u Jezusa, swojego Syna łaski potrzebne Ci Czcigodny Księże w życiu prywatnym i kapłańskiej posłudze.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w naszym sanktuarium odprawiana jest w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 3. W związku ze zmianą planu lekcji w szkole lekkim zmianom ulegnie także harmonogram katechez w naszej parafii. Od najbliższego tygodnia katecheza dla klas VI i VII odbywać się będzie we wtorek o godz. 16.00
 4. Bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Łuszczaj Michał, Staszczyszyn Tadeusz i Danyłko Roman o pomoc we wtorek w naniesieniu drewna do kotłowni.
 5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby ojca rekolekcjonisty.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
05.03.2023

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę miesiąca. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Jakub Dudek MS. Już dziś zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych świętych ćwiczeniach duchowych.

Program Rekolekcji Wielkopostnych:

Piątek 10 marzec
18.00 – Droga Krzyżowa
18.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

 Sobota 11 marzec
9.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 4-8
10.30 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 1-3
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Niedziela 12 marzec
8.30 –  Msza św. z nauką rekolekcyjną
10.00 –Gorzkie żale
10.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby ks. Rekolekcjonisty.

 1. Dziękujemy Panu z kolejki za pomoc w naniesieniu drewna do kotłowni.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
26.02.2023

 1.  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa odprawiana jest w naszej parafii w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek i sobotę zapraszamy na godz. 17.30 na Adoracje Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Początek odwiedzin od godz. 9.15. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 4. W związku z wielkopostną posługą księdza Jana w piątek przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej nie będzie spowiedzi. Bardzo prosimy aby z Sakramentu Pokuty skorzystać wcześniej.
 5. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Zapraszamy na Nowennę Do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w naszej parafii w środy o godz. 17.30. Zachęcamy również do składania pisemnych próśb i podziękowań na to nabożeństwo.
 7. W najbliższą środę bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Ozymko Franciszek i Łuszczaj Michał o pomoc w naniesieniu drewna do kotłowni.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Janina Staszczyszyn. Uroczystości pogrzebowe śp. Janiny rozpoczną się dziś o godz. 13.00
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedziela Okresu Zwykłego
19.02.2023

 1.  Przeżywamy dziś siódmą niedzielę zwykłą.
 2. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz. 8.30 oraz o 18.00.
 3. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który obejmuje jeden posiłek do syta i dwa posiłki niepełne w ciągu dnia. Post ten dotyczy wszystkich katolików, którzy znajdują się pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. W Środę Popielcową zobowiązani jesteśmy także do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązek ten spoczywa na wszystkich katolikach, którzy ukończyli 14 rok życia.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa odprawiana będzie w naszej parafii w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.00.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezę, która w tym tygodniu odbywać się będzie wg. stałego porządku.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Urszula Majkowicz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedziela Okresu Zwykłego
12.02.2023

 1.  Przeżywamy dziś szóstą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy.
 2. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w Winnicy odbędzie się doroczne spotkanie Misjonarzy Saletynów posługujących w Ukrainie. W tych dniach nie będzie księży w parafii jednak Msze św. w zamówionych intencjach odprawiane będą normalnie, codziennie wieczór o godz. 18.00
 3. W związku z naszym wyjazdem w tym tygodniu wyjątkowo nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży, nie będzie także środowej nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 4. W najbliższy piątek po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na krótkie spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na plebani.
 5. Podobnie w najbliższą sobotę zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne, które również odbędzie się po mszy św. wieczornej.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedziela Okresu Zwykłego
05.02.2023

 1.  Przeżywamy dziś piątą niedzielę zwykłą i pierwszą niedziele tygodnia. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. Dziś na zakończenie Mszy św. poświęcenie soli, wody i chleba św. Agaty.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników, natomiast w piątek wspomnienie św. Scholastyki dziewicy.
 3. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy osoby chore, starsze i samotne. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu i umożliwienie naszym starszym bliskim lub sąsiadom udział w tej uroczystości. Dzień Chorych to także dzień modlitwy za osoby chore i starsze. Z pewnością w każdej z naszych rodzin znajdują się bliscy w podeszłym wieku dlatego zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, również dzieci, młodzież osoby dorosłe. Niech to święto będzie dla nas parafialnym dniem modlitwy za osoby chore i starsze z naszych rodzin.
 4. W związku z Dniem Chorych w przyszłą sobotą zmianie ulegnie godzina Mszy św. Aby ułatwić osobom chorym i starszym udział w modlitwie w przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 16.30 na Różaniec w intencji chorych i starszych zakończony lourdzkim błogosławieństwem. Po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. za chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary składane na kościół. Dziękujemy także za rozebranie dekoracji świątecznych.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedziela Okresu Zwykłego
29.01.2023

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera.
 2. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej. Nie jest to święto obowiązkowe jednak zachęcamy do licznego udziału w Mszach św., które odprawiane będą o godz. 8.30 i 18.00. Tego dnia na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie świec.
 3. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo świecami św. Błażeja.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.30 św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tradycyjne w piątek od godz. 9.15. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 6. W przyszłą niedziele na zakończenie Mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli św. Agaty.
 7. W najbliższą środę o godz. 14.00 prosimy młodzież oraz dyżurnych o rozebranie dekoracji świątecznych.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie Zbrojnych Sił Ukrainy. W minioną niedzielę zebrano na ten cel 24.190 hrywien oraz 100 złotych.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary składane na kościół.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jarosław Zarazowski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na III Niedziela Okresu Zwykłego
22.01.2023

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła, w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów, natomiast w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą według stałego porządku.
 3. W dzisiejszą niedziele możemy wesprzeć Zbrojne Siły Ukrainy. Skarbonka na ofiary dla ЗСУ znajduje się na stoliczku przy wyjściu z kościoła.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary składane na kościół.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedziela Okresu Zwykłego
15.01.2023

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą. W najbliższą środę w Kościele rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego opata natomiast w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 2. W minionym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedziliśmy rodziny naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy także za składane ofiary kolędowe.
 3. Po przerwie świątecznej zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu będą odbywać się według stałego porządku.
 4. W związku z coraz trudniejszą sytuacja armii broniącej naszej ojczyzny w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła wystawiona będzie skrzynka na ofiary przeznaczone na pomoc Zbrojnym Siłom Ukrainy. Okażmy naszą solidarność i wesprzyjmy naszych żołnierzy. Ofiary będzie można składać w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
I Niedziela Okresu Zwykłego
08.01.2023

 1.  Przeżywamy dziś Święto Chrztu Pańskiego. Podziękujmy dziś w naszych modlitwach Panu Bogu za dar naszego chrztu, za naszych rodziców i chrzestnych oraz szafarza, który nam udzielił sakramentu chrztu.
 2. Od jutra chcielibyśmy odwiedzić rodziny naszej parafii z wizytą duszpasterską. Po kolędzie będziemy chodzić w godz. od 9.00 do 18.00 z przerwą obiadową w godz. od 13.00 do 14.00.

Program kolędy

Poniedziałek 9 stycznia
1 ksiądz ul. Centralna prawa strona – od Pana Zając Jan do Pana Strogusz Jan.
2 ksiądz ul. Centralna lewa strona – od Pani Fedorowicz Maria do Pana Strogusz Anatol.

Wtorek 10 stycznia
1 ksiądz Chyrowe i ul. Szkolna – od Pana Jaszczyszyn Mikołaj do Pani Majkowicz Urszula.
2 ksiądz ul. Kościelna i Krótka – od Pana Rachalski Tadeusz przez ul. Kościelną i Krótką w stronę Kolonii do Pana Pukajło Stanisław.

W sobotę kolęda w Pianowicach i Maksymowicach.

 1. W związku z planowaną wizytą duszpasterską w tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek odprawiane będą wyjątkowo o godz. 19.00.
 2. Bardzo prosimy aby na czas kolędy w naszych domach przygotować tradycyjnie wodę święconą i kropidło.
 3. W związku z planowaną kolędą w tym tygodniu katechezy dla dzieci i młodzieży się nie obędą.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za naniesienie drzewa do kotłowni.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Borsuk Mikołaj. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
II Niedziela Okresu Bożego Narodzenia
25.12.2022

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.
 3. W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Tego dnia Msze św. w naszej parafii odprawione zostaną wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła, złota i wody. Jest to święto nakazane, tego dnia zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i sobotę pół godz. przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 5. Przypominamy, że w pierwszy piątek stycznia odwiedzin chorych nie będzie.
 6. W tym roku tradycyjnie chcielibyśmy odwiedzić Wasze domy z wizytą duszpasterską. Tegoroczną kolędę zaplanowaliśmy na dni 9 i 10 stycznia. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 7. Bardzo serdecznie prosimy Panów z kolejki Panów Pukajło Stanisław i Danyłko Jan o naniesienie w najbliższy wtorek drzewa do kotłowni.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2022

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z tej okazji życzymy wszystkim parafianom, gościom i przyjaciołom naszej parafii wielu łask Bożych. Niech Nowonarodzony Jezus obdarza Was potrzebnymi łaskami, przynosząc do Waszych domów radość, szczęście i upragniony pokój.
 2. Jutro drugi dzień świąt, Uroczystość św. Szczepana pierwszego męczennika. Jutro Msze św. odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie owsa.
 3. We wtorek przypada święto św. Jana apostoła i ewangelisty, na zakończenie Mszy św. poświęcenie wina św. Jana.
 4. W najbliższą środę przypada święto Świętych Młodzianków brutalnie zamordowanych w Betlejem przez Heroda. Tego dnia na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci i matek w ciąży.
 5. W najbliższy piątek przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. W najbliższą sobotę dobiega końca rok 2022. Zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz na Msze św. w której prosić będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym 2023 roku.
 7. W tym roku w związku z trwającym stanem wojennym i godziną policyjną nie odbędzie się niestety nasze tradycyjne, modlitewne powitanie nowego roku. Zachęcamy jednak aby tego dnia w gronie rodzinnym otoczyć modlitwą całą naszą parafię i wzywając wstawiennictwa naszych patronów św. Mikołaja i Matki Bożej Saletyńskiej wejść w nowy rok, prosząc Dobrego Boga o potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii i ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W związku z przerwą świąteczną w tym tygodniu nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznych dekoracji i oprawy liturgicznej tegorocznych Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za przywiezione choinki, dziękujemy za udekorowanie choinek i przygotowanie szopki, dziękujemy paniom za śpiew i całej służbie liturgicznej ołtarza.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu
18.12.2022

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Wigilię rozpoczynającą Uroczystości Bożego Narodzenia. Pasterka zostanie odprawiona 24 grudnia tradycyjnie o północy. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30.
 2. Zapraszamy w sobotę na godz. 8.30 na ostatnie nabożeństwo Nowenny do Dzieciątka Jezus. Po Nabożeństwie odprawiona zostanie również ostatnia w tym roku Msza św. Roratnia. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
 3. Zgodnie z tradycją w sobotę obowiązuje post wigilijny. Tego dnia powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Ze spowiedzi przedświątecznej można skorzystać jeszcze od poniedziałku do piątku pół godziny przed Mszą św. W sobotę przed poranną Mszą św. oraz w czasie świąt spowiedzi nie będzie.
 5. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższy wtorek od godz. 9.15. Tym razem chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz. Porządek odwiedzin: Od początku ul. Centralnej przez Blich, Chyrowe ul. Szkolna i ul. Krótka. W pierwszy piątek stycznia odwiedzin chorych nie będzie.
 6. Bardzo prosimy młodzież i wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej. W środę o godz. 13.00 prosimy o ubieranie choinek natomiast w czwartek o godz. 13.00 prosimy o przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej.
 7. W związku z przygotowaniami do świąt w tym tygodniu nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży.
 8. W najbliższy piątek prosimy dzieci, które biorą udział w Roratach o przyniesienie plansz z naklejkami.
 9. Wszystkich zamawiających leki prosimy o odbiór w punkcie medycznym dziś o godz. 14.00.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu
11.12.2022

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy natomiast w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.
 2. W najbliższy piątek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Nowenna ta odprawiana będzie w naszej parafii w dni powszednie o godz. 17.45 natomiast w niedzielę o godz. 10.15.
 3. W miniony wtorek w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej Uroczystości oraz wszystkim biorącym w niej udział. W sposób szczególny dziękujemy Różom Różańcowym za założone ofiary, dziękujemy dziewczętom niosącym chorągwie oraz panom niosącym baldachim. Dziękujemy paniom prowadzącym śpiew oraz czytającym czytania. Dziękujemy całej Liturgicznej Służbie Ołtarza. Bardzo serdecznie dziękujemy również za przygotowanie obiadu dla księży.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy przyjmowanie intencji na rok 2023. Na razie zapisywać będziemy intencje jedynie do końca wakacji. W tym tygodniu przyjmować będziemy nie więcej niż 3 intencje z jednego domu.
 5. W zakrystii do nabycia są już opłatki na wigilijny stół.
 6. Zapraszamy do licznego udziału w Mszach św. Roratnich, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 18.00
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu
4.12.2022

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu i pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższy wtorek w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystości Odpustowe ku czci naszego Patrona św. Mikołaja. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona we wtorek 6 grudnia o godz. 12.00. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystościach.
 3. Bardzo prosimy dyżurnych o przygotowanie świątyni do odpustu, prosimy także dziewczęta o poniesienie chorągwi oraz panów o poniesienie baldachimu w czasie procesji.
 4. W związku z odpustem w tym tygodniu we wtorek nie odbędą się katechezy dla klas IV i V oraz VI i VII. W najbliższy wtorek nie będzie także Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego natomiast w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W związku z Uroczystością w czwartek w naszej parafii odprawione zostaną dwie Msze św.: Rano o godz. 8.30 oraz wieczorem, Msza św. Roratnia o godz. 18.00.
 6. W najbliższy piątek wieczorną Mszę św. Roratnią sparować będzie ks. Robert Głodowski MS, który wspólnie z ks. Janem Stachurą MS świętuje w tym roku jubileusz 25-ciolecia kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie której dziękować będziemy Panu Bogu za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 naszą parafię odwiedzi Święty Mikołaj. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do 11 klasy włącznie na spotkanie ze Świętym. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 8. W zakrystii do nabycia są już opłatki na wigilijny stół.
 9. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na odpust.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
27.11.2022

 1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, które w naszej parafii odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci do licznego uczestnictwa w Roratach. Zachęcamy aby na Msze św. Roratnie przynosić ze sobą lampiony.
 3. W okresie rozpoczynającego się Adwentu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę dla dorosłych. Katechezy te odbywać się będą w środy po Mszy św. w salce parafialnej.
 4. W zakrystii do nabycia są już opłatki na wigilijny stół w cenie 20 hrywien.
 5. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku nabożeństwa wypominkowe.
 6. Zapraszamy także na Nowenny do MBS, które odprawiane są w naszej parafii w każdą środę pół godz. przed Mszą św. Zachęcamy także do składania pisemnych intencji modlitewnych na to nabożeństwo.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. wystawienie najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 9. W tym tygodniu w środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła natomiast w sobotę święto św. Franciszka Ksawerego.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
XXXIV Niedzielę Zwykłą
20.11.2022

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pierwszą niedzielę Adwentu.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy natomiast w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 4. zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą wg. stałego porządku.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą
13.11.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXXIII niedziele zwykłą. W tym tygodniu w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta kończy rok liturgiczny.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 17.30.
 4. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą wg. stałego porządku.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą
6.11.2022

 1. Przeżywamy dziś XXXII niedziele zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w środę Kościół w Liturgii przeżywać będzie święto rocznicy poświęcenia Bazylki Laterańskiej. W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i w sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 17.30.
 4. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą wg. stałego porządku.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą
30.10.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXXI niedziele zwykłą. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane zobowiązujące nas do uczestnictwa w Mszy św. oraz do powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych. Tego dnia Msze św. w naszej parafii zostaną odprawione o godz. 8.30 oraz o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 tradycyjnie rozpocznie się modlitwa za zmarłych i procesja, która przejdzie przez oba cmentarze i zakończy się na placu starego kościoła.
 2. We środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
 3. Za pobożne nawiedzenie cmentarza w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz przez całą oktawę tej Uroczystości można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Dziś o godz. 14.00 rozpocznie się bal wszystkich świętych. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do udziału we wspólnej zabawie. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży oazowej za przygotowanie tego wydarzenia.
 5. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych w tym tygodniu nie odbędzie się wtorkowa katecheza klas IV i V oraz VI i VII. Pozostałe katechezy odbędą się wg. stałego porządku.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź święta od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Początek odwiedzin od godz. 9.15. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Jutro zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe, które odprawione będzie o godz. 17.30.
 8. Od wtorku zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.30 według następującego porządku: poniedziałek i piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wtorek, czwartek i sobota – nieszpory za zmarłych, środa – Nowenna do MBS.
 9. Dziękujemy Panom z kolejki za pracę na cmentarzu.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą
23.10.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXX niedzielę zwykłą. W tym tygodniu piątek przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą wg. stałego porządku.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na plebani rozpocznie się bal wszystkich świętych. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie chętne dzieci. Dzieci z klas 3 i 4  prosimy o przygotowanie strojów i przebranie się za swojego ulubionego świętego.
 5. Dziękujemy Panom z kolejki za wykoszenie starego cmentarza.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą
16.10.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXIX niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego natomiast w piątek wspomnienie św. Jakuba Strzemię, patrona Archidiecezji lwowskiej.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w Misjach świętych. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie tego wyjątkowego czasu łaski.
 3. W związku z licznymi prośbami od najbliższego poniedziałku zmianie ulegnie porządek Mszy św. w dni powszednie. Od jutra do końca października o godz. 18.00 rozpoczynać się będzie nabożeństwo różańcowe a po nim odprawiana będzie Msza św. Podobnie środowe nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej rozpoczynać się będzie o godz. 18.00
 4. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały kartki wypominkowe. Bardzo prosimy aby czytelnie wypełnione wypominki złożyć na tacę lub w zakrystii najpóźniej do 30 października.
 5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych prosimy Panów z kolejki Pana: Rachalski Jan, Jaszczyszyn Stanisław i Jaszczyszyn Kazimierz aby w najbliższą sobotę wykosić stary cmentarz. Prosimy we własnym zakresie zadbać o niezbędny sprzęt.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy, które w tym tygodniu odbywać się będą wg. stałego porządku.

Wtorek   godz. 14.00 – klasy VI i VII
godz. 15.00 – klasy  IV i V
Środa      godz. 15.00-  klasy  II i III
godz. 16.00 – klasy  VIII i IX
Czwartek godz. 12.45 – klasa  I
godz. 15.00 – klasy  X i XI

W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy również młodzież na spotkanie Oazy.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Danyłko Bronisław. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą
09.10.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXVII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w sobotę Kościół wspomina w Liturgii św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora kościoła.
 2. Dobiegają końca Misje Święte. Wyraźmy dziś w naszych modlitwach wdzięczność Panu Bogu za ten wielki czas łaski. Otoczmy naszą modlitwą także Ojca Misjonarza aby Pan Bóg wynagrodził mu trud, którego się dla nas podjął i błogosławił mu w jego kapłańskiej posłudze.
 3. Dziś o godz. 15.00 na placu starego kościoła rozpoczną się uroczystości pochówku zburzonej świątyni. Wydarzenie to zakończy Misje święte w naszej parafii. Weźmy liczny udział w tej uroczystości. Niech stanie się ona dla nas wielkim dziękczynieniem za naszą wiarę i wieki istnienia kościoła w Łanowicach. To właśnie dzięki tej długoletniej historii mogliśmy dziś przeżywać ten wyjątkowy czas Misji świętych.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby dzieł, które prowadzi ks. Misjonarz. Poprzez naszą hojność wyraźmy wdzięczność ks. Misjonarzowi za trud głoszenia słowa Bożego, którego podjął się dla nas w tym kończącym się czasie Misji.
 5. Od jutra Msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W środy o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy:

Wtorek   godz. 14.00 – klasy VI i VII
godz. 15.00 – klasy  IV i V
Środa      godz. 15.00-  klasy  II i III
godz. 16.00 – klasy  VIII i IX
Czwartek godz. 12.45 – klasa  I
godz. 15.00 – klasy  X i XI
W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czwartkowego spotkania Oazy.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą
02.10.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXVII niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu natomiast w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 3. W najbliższy wtorek w naszej parafii rozpoczną się Misję Święte, które wygłosi ks. Paweł Bryś MS. Misje Święte to wyjątkowy czas rekolekcji, przeprowadzanych w parafii co dziesięć lat. Ich celem jest odnowienie i pogłębienie życia duchowego. Wykorzystajmy te szanse, którą daje nam Pan Bóg w tym trudnym czasie wojny i poprzez liczne uczestnictwo w poszczególnych punktach programu pokażmy, że godni jesteśmy łask, którymi tak obficie nas obdarza.
 4. Program Misji Świętych:

Wtorek 4.10.2022 – ROZPOCZĘCIE MISJI ŚWIĘTYCH
18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.30 Różaniec
19.00 Msza św. z nauką ogólną

Środa 5.10.2022  – DZIEŃ PAMIĘCI O ZMARŁYCH
10.00 Spotkanie w szkole początkowej w Łanowicach z dziećmi klasy 1-4
18.15 Różaniec za zmarłych parafian na cmentarzu.
19.00 Msza św. z nauką ogólną

Czwartek 6.10.2022 – DZIEŃ PRZEBŁAGANIA
15.00 Nabożeństwo pokutne i możliwość spowiedzi św. do godz. 17.00
18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwo przebłagalnym za grzechy Parafii
18.30 Różaniec
19.00 Msza św. z nauką ogólną

Piątek 7.10.2022 – DZIEŃ CHORYCH
10.30 Różaniec
11.00 Msza św. dla chorych z Sakramentem Chorych oraz błogosławieństwem z Lourdes
18.00 Droga krzyżowa ulicami parafii i nabożeństwo krzyża misyjnego
19.00 Msza św. z nauką ogólną

Sobota 8.10.2022 – I ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA – UROCZYSTOŚĆ
8.30 Msza św. z nauką ogólną
10.15 Odwiedziny chorych w domach
15.00 Spotkanie z uczniami klas 5-9 w salce parafialnej
18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.30 Różaniec
19.00 Msza św. z nauką ogólną

Niedziela 9.10.2022 – ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH
8.30 Msza św. z nauką ogólną
10.30 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin z odnowieniem przysięgi małżeńskiej
15.00 Uroczyste pochowanie prochów na placu starego kościoła

 1. Szczegółowy program Misji Świętych wyłożony jest przy wyjściu z kościoła. Zabierzmy te programy do naszych domów niech one pomogą nam zaplanować codzienne obowiązki w ten sposób abyśmy wszyscy mogli wziąć udział w naukach i innych punktach programu Misji Świętych.
 2. W związku z trwającymi w parafii Misjami, chorych z naszej parafii w tym miesiącu odwiedzi ks. Misjonarz w sobotę, nie w piątek jak do tej pory. Rozpoczęcie odwiedzin w sobotę od godz. 10.15 od początku ulicy Centralnej, następnie Chyrowe, ul. Szkolna i Krótka.
 3. Aby umożliwić wszystkim parafianom udział w wieczornych naukach rekolekcyjnych w tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 19.00
 4. W tym tygodniu nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania z misjonarzem: kl. 1 – 4 w środę w szkole, natomiast klasy od 5 – 9 w sobotę o godz. 15.00 na plebani.
 5. W przyszłą sobotę przypada pierwsza rocznica konsekracji naszego kościoła. Wydarzenie to przeżywane jest w parafii jako święto obowiązkowe w czasie którego zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na placu starego kościoła będzie miało miejsce uroczyste pochowanie prochów starego kościoła. Jest to wydarzenie kończące Misje Święte w parafii. Pochówek prochów zniszczonego kościoła jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wieloletniej historii Kościoła w Łanowicach. Naszą wdzięczność Panu Bogu za dar Kościoła w naszej miejscowości wyraźmy poprzez liczne uczestnictwo w tym wydarzeniu.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest dla misjonarza jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszonych Misji Świętych.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą
25.09.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Wincentego a Paulo prezbitera, w środę wspomnienie św. Wacława, w czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima natomiast w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 2. W sobotę rozpoczyna się październik. Ofiarujmy w tym roku naszą modlitwę różańcową w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i przez liczny udział w nabożeństwie dołączmy do gorącej modlitwy Kościoła w Ukrainie o rychłe zakończenie wojny. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.30. W środy również o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezę, która odbywać się będzie wg. następującego harmonogramu:

Wtorek   godz. 14.00 – klasy VI i VII
godz. 15.00 – klasy  IV i V
Środa      godz. 15.00-  klasy  II i III
godz. 16.00 – klasy  VIII i IX
Czwartek godz. 12.45 – klasa  I
godz. 15.00 – klasy  X i XI

 1. W czwartek po Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie grupy Oazowej.
 2. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 4 do 9 października w naszej parafii przeżywać będziemy Misje Święte. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu. Szczegółowy program Misji Świętych zostanie podany w przyszłym tygodniu.
 3. Dobiegają końca prace na placu starego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za ogrom pracy włożony w przygotowanie miejsca gdzie w czasie zbliżających się Misji złożone zostaną prochy starego kościoła.
 4. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystościach Odpustowych, dziękujemy także gorąco wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą
18.09.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie męczenników koreańskich w środę święto św. Macieja Apostoła, natomiast w piątek wspomnienie św. Ojca Pio.
 2. Dzisiaj wieczorem uroczystym Apelem Maryjnym rozpoczynają się w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Patronki, Matki Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy do licznego udziału w dzisiejszym Apelu, który zakończy procesja z lampionami.
 3. Jutro przeżywać będziemy główne Uroczystości odpustowe. Bardzo serdecznie zapraszamy na Sumę Odpustową, która odprawiona zostanie o godz. 11.00. Po zakończonej Mszy św. będzie miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej wokół kalwarii. Bardzo prosimy mężczyzn o poniesienie figury. Prosimy również dziewczęta o poniesienie chorągwi w czasie procesji.
 4. Przypominamy, że odpust w parafii ma rangę święta obowiązkowego w czasie którego jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 5. Od wtorku zmianie ulegnie porządek Mszy św. odprawianych w naszym Sanktuarium. Od wtorku Msze św. odprawiane będą w dni powszednie wieczorem o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 6. W tym tygodniu w związku z uroczystościami odpustowymi wyjątkowo nie będzie katechezy dla dzieci i młodzieży.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Uroczystości Odpustowych. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty, dziękujemy dyżurnym, Panom i Paniom z kolejki za przygotowanie świątyni oraz uprzątnięcie obejścia kościoła. Dziękujemy także Panom za wykoszenie rowów przy cmentarzach.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy także Panom za pracę wykonaną na placu starego kościoła.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 10. Informujemy, że nastąpiły zmiany dotyczące przyznawania subsydiów. Wszyscy, którzy w tym roku chcą skorzystać z subsydiów proszeni są o kontakt z Panią Marią Zając w Selskiej Radzie w Pianowicach.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą
11.09.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek Kościół obchodzi wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i w piątek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.
 2. Niebawem przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Saletyńskiej. Już dziś zapraszamy do licznego udziału w uroczystej sumie odpustowej, która odprawiona zostanie w poniedziałek 19 września o godz. 11.00.
 3. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi bardzo prosimy w tym tygodniu dwie grupy dyżurnych o przygotowanie świątyni i obejścia kościoła do odpustu. Prosimy aby dodatkowo na odpust wyplewić kalwarię oraz kamyki przed kościołem a także w miarę możliwości wyczyścić kostkę brukową wokół kościoła i kalwarii.
 4. Prosimy także Panów z kolejki. Pana Borsuk Wiktor, Tracz Stanisław i Fedorowicz Jan aby w piątek wykosić rów przed kościołem, parking naprzeciw kościoła oraz rowy przy starym i nowym cmentarzu. Bardzo prosimy także o wywiezienie śmieci z cmentarza oraz z placu kościelnego.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezę, która w tym tygodniu odbywać się będzie tak jak poprzednio według następującego porządku:

Wtorek:      godz. 12.45 – klasa I
Środa:        godz. 13.00-  klasa II i III
……………….godz. 14.00 – klasa VI i VII
Czwartek:  godz. 13.00 – klasa IV i V
……………….godz. 14.00 – klasa VIII i IX
……………….godz. 15.00 – klasa X i XI
Przypominamy uczniom z klas X i XI, że warunkiem koniecznym aby zostać dopuszczonym do sakramentu Bierzmowania jest ponad pięćdziesięciu procentowa obecność na katechezie. Wszystkich, którzy w przyszłym roku kalendarzowym chcą przystąpić do Bierzmowania prosimy dodatkowo o zgłoszenie tego faktu do końca września b.r. w trakcje lekcji religii.

 1. Ogłoszenie Starosty: Pani Starosta bardzo prosi aby po tegorocznych zbiorach nie robić już nic na polach za kościołem ponieważ od jesieni będą one obrabiane przez firmę Limited.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jaszczyszyn Henryk i śp. Staszczyszyn Sylwester. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą
04.09.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXIII niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej nowego duszpasterza ks. Jana Stachurę MS. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki naszych patronów: św. Mikołaja i Matki Bożej Saletyńskiej na czas posługi w Łanowicach.
 3. W tym tygodniu w czwartek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. Dobiegły końca wakacje, w szkole wybrzmiał już pierwszy dzwonek dlatego bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na lekcje religii. Katecheza w tym tygodniu odbywać się będzie wg. następującego porządku:
  Wtorek:      godz. 12.45 – klasa I
  Środa:        godz. 13.00-  klasa II i III
  ……………….godz. 14.00 – klasa VI i VII
  Czwartek:  godz. 13.00 – klasa IV i V
  ……………….godz. 14.00 – klasa VIII i IX
  ……………….godz. 15.00 – klasa X i XI
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą
28.08.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, natomiast w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża.
 2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek, i sobotę o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W piątek od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dobiegają końca wakacje. W najbliższy czwartek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców z naszej parafii na Mszę św. dziękczynną za czas wakacyjnego odpoczynku z prośbą o Boże bł. w trakcie nowego roku szkolnego.
 4. Program katechez prowadzonych w naszej parafii podany będzie w przyszłym tygodniu.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za pracę wykonaną w tym tygodniu na placu przy starym kościele.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą
21.08.2022

 1.  Przeżywamy dziś XXI niedzielę zwykłą. Dzisiaj przypada także trzecia niedziela miesiąca dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wieczorem na godz. 21.00 na Apel Maryjny i procesję z lampionami.
 2. 25 sierpnia ks. Ivan Diakiv MS rozpocznie posługę duszpasterską na nowej parafii w Braiłowie dlatego bardzo serdecznie dziękujemy mu za dwa lata posługi w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie Sakramenty, które przez ten czas sprawował w naszej świątyni, za katechizację dzieci i młodzieży za wszelką pracę i dobroć, której doświadczyliśmy.
 3. W najbliższy wtorek w godz. od 11.00 do 13.00 odbędzie się ostatnia katecheza z ks. Ivanem. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków, dzieci i młodzież na te wspólnie spędzone kilka chwil modlitwy i zabawy.
 4. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej natomiast w sobotę wspomnienie św. Moniki.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki oraz wszystkim zaangażowanym w tym tygodniu w pracę na placu przy starym kościele.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą
14.08.2022

 1.  Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe, które zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy św. oraz powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych. Msze św. w dniu jutrzejszym odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 oraz 10.30. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 2. Za tydzień w czasie Mszy św. o godz. 10.30 pożegnamy ks. Ivana, który 25 sierpnia rozpocznie posługę w parafii w Braiłowie.
 3. We wtorek na placu starego kościoła rozpocznie się budowa niewielkiej kapliczki w której złożone zostaną prochy starego kościoła odnalezione podczas prac na cmentarzu. Bardzo prosimy Panów z kolejki, Borsuk Franciszek, Zając Piotr, Strogusz Franciszek  o pomoc we wtorkowych pracach.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Michałowi i Andrzejowi za zamocowanie na kalwarii figur przewróconych przez wiatr.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą
07.08.2022

 1.  Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę święto św. Wawrzyńca i w czwartek wspomnienie św. Klary.
 3. W najbliższy czwartek z Szegini wyruszy piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zbiórka uczestników pielgrzymki w czwartek o godz. 6.45 pod kościołem w Łanowicach, będzie zorganizowany transport do granicy. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki dostępne są w zakrystii.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili: Michał Danczyszyn, syn Michała i Marii zd. Janyszyn, kawaler zamieszkały w Pianowicach oraz Marianna Rachalska, córka Tadeusza i Mirosławy zd. Tracz, panna zamieszkała w Łanowicach. – zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom: Michał Staszczyszyn i Andrzej Zając za wyremontowanie schodów wejściowych do kościoła.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą
31.07.2022

 1.  Przeżywamy dziś XVIII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Alojzego Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie  św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; natomiast w sobotę święto Przemieniania Pańskiego.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz. Rozpoczęcie odwiedzin od godz. 9.15 od Pana Strogusz Jan, następnie do końca ulicą Centralną, później od Pani Riznyk Anna, przez Chyrowe, ul. Szkolną do końca ul. Krótkiej.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic Różańcowych.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili: Michał Danczyszyn, syn Michała i Marii zd. Janyszyn, kawaler zamieszkały w Pianowicach oraz Marianna Rachalska, córka Tadeusza i Mirosławy zd. Tracz, panna zamieszkała w Łanowicach. – zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy ministrantom za wykoszenie trawy wokół kościoła, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą
24.07.2022

 1.  Przeżywamy dziś XVII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Jakuba Apostoła. Jest to zarazem liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców dlatego po Mszy św. wieczornej odbędzie się poświęcenie pojazdów. We wtorek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Włodzimierza, natomiast w piątek wspomnienie św. Marty, Mari i Łazarza.
 2. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili: Michał Danczyszyn, syn Michała i Marii zd. Janyszyn, kawaler zamieszkały w Pianowicach oraz Marianna Rachalska, córka Tadeusza i Mirosławy zd. Tracz, panna zamieszkała w Łanowicach.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Glowie Selskiej Rady Panu Maychajłu Jaremko za nieodpłatne udostępnienie koparki do prac porządkowych na cmentarzu oraz za żwir na parking przed kościołem.
 2. Dziękujemy Panom za wykoszenie rowu przed kościołem oraz starego cmentarza. Dziękujemy także za wyrównanie żwiru na parkingu kościelnym.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą
17.07.2022

 1.  Przeżywamy dziś XVI niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w piątek przypada święto św. Marii Magdaleny natomiast w sobotę święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.
 2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny i procesję z lampionami.
 3. Uprzejmie informujemy, że decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady Ksiądz Ivan Diakiv MS kończy posługę w naszej parafii. Pożegnanie Księdza Ivana będzie miało miejsce 21 sierpnia w trakcie Mszy św. o godz. 10.30. Od nowego roku szkolnego posługę w naszej parafii rozpocznie ks. Jan Stachura MS.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcy za nowe wazony na kwiaty. Dziękujemy także za ofiary składane na kościół.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą
10.07.2022

 1.  Przeżywamy dziś XV Niedzielę zwykłą. Wspominamy w środę św. Henryka, w piątek św. Bonawenturę, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel w parafii Sąsiadowice odbędzie się o godzinie 11:00 Msza Święta odpustowa.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w naszej parafii odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 19.00 Zapraszamy w środy o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. W pozostałe dni tygodnia nie ma dodatkowych nabożeństw przed Mszą św.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą
03.07.2022

 1.  Przeżywamy dziś XIV Niedzielę zwykłą. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w naszej parafii odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 19.00 a w piątek o godz. 8.30 odprawiana jest dodatkowo Msza św. w języku ukraińskim. Zapraszamy w środy o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej. W pozostałe dni tygodnia nie ma dodatkowych nabożeństw przed Mszą św.
 3. Po przerwie związanej z koronawirusem w tym roku planowana jest piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Zapisy odbywają się od poniedziałku do soboty po Mszach św. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane będą w późniejszym terminie.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości pochówku prochów starej kaplicy na cmentarzu.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą
26.06.2022

 1.  Dobiega dziś końca Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dziś na zakończenie Mszy św. poświęcenie wianków. Bardzo serdecznie dziękujemy chłopcom za dzwonienie dzwonkami i dziewczynkom za sypanie kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała oraz przez całą Oktawę Uroczystości. Dziękujemy również Panom za niesienie baldachimu, dziewczętom za niesienie chorągwi oraz całej liturgicznej służbie ołtarza. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję oraz rodzinom mieszkającym przy trasie przemarszu procesji za udekorowanie płotów.
 2. W tym tygodniu w środę przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Tego dnia Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 oraz o 19.00. Święto to nie jest świętem nakazanym ale ze względu na tradycję zachęcamy tego dnia do udziału w Mszy św. oraz do powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Dobiega końca miesiąc czerwiec, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 będzie miało miejsce wystawienie najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie, w tym czasie można skorzystać także z sakramentu spowiedzi. O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe a po nim Msza św. W piątek i w sobotę o godz. 18.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi a o godz. 19.00 Msza św.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za ogrom pracy, który został wykonany w tym tygodniu na nowym cmentarzu. Dziękujemy Głowie Selskiej Rady, Panu Jaremko za udostępnienie koparki, dziękujemy Panom, którzy przyjechali traktorami, dziękujemy Panom i młodzieży za wielki wysiłek włożony w uprzątnięcie fundamentu i wyrównanie placu po starej kaplicy.
 6. Bardzo serdecznie zapraszamy dziś na uroczyste pochowanie prochów starej kaplicy cmentarnej. Uroczystość rozpocznie się od nieszporów za zmarłych, które odśpiewamy w intencji śp. ks. Gerarda Liryka i śp. ks. Kazimierza Mączyńskiego. To dzięki nim powstała niegdyś kaplica na cmentarzu i rozpoczęła się budowa naszego dzisiejszego kościoła. Wiele jako parafia zawdzięczamy tym kapłanom. Pochówek prochów kaplicy i nasza modlitwa za kapłanów dzięki którym odrodziła się nasza parafia po czasach komunistycznych prześladowań to bardzo ważne i historyczne wydarzenie, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w dzisiejszym, wieczornym nabożeństwie. Uroczystości te odbędą się dziś o godz. 18.00 na nowym cmentarzu.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Bożego Ciała
XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z Jezusem Eucharystycznym na ulice naszej miejscowości w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy.
 2. Przez całą Oktawę Uroczystości Bożego Ciała tzn. przez cały rozpoczynający się tydzień zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną.
 3. W tym tygodniu w związku z Oktawą Bożego Ciała zmianie ulegnie porządek nabożeństw. O godz. 19.00 rozpoczynać się będzie Msza św. po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. W środę dodatkowo o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Zakończenie oktawy i ostatnia procesja wyruszy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. W związku z chorobą Księdza Dziekana w przyszłą niedzielę będziemy pomagać księżom w Samborze, dlatego wszystkie dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców dzwoniących dzwonkami w czasie Uroczystości Bożego Ciała i Oktawy zapraszamy na tradycyjne zakończenie Oktawy i słodki upominek w sobotę po zakończonej procesji. W sobotę także będzie miało miejsce błogosławieństwo dzieci.
 5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. poświęcenie wianków.
 6. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w pieszej pielgrzymce na Uroczystości ku czci św. Antoniego do Maksymowic.
 8. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę miesiąca, dlatego zapraszamy dziś wieczór na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny z procesją ze świecami.
 9. Dziękujemy ministrantom za wykoszenie trawy wokół kościoła, dziękujemy Panu z kolejki za wykoszenie rowów przy cmentarzach, dziękujemy za skoszenie nowego cmentarza, dziękujemy także za wyczyszczenie alejek na placu starego kościoła i przed krzyżem.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
XI Niedziela Zwykła 12.06.2022

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. W związku z Uroczystością zmianie ulegnie porządek Mszy św. Za tydzień Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Prosimy także Panów o poniesienie baldachimu, dziewczęta o poniesienie chorągwi i feretronów. Zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do dzwonienia dzwonkami.
 3. Jutro Kościół w Liturgii wspomina św. Antoniego jest to patronalne święto naszej parafii dojazdowej w Maksymowicach. Bardzo serdecznie zapraszamy na Uroczystości odpustowe do Maksymowic. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 15.00.
 4. Zapraszamy również do wspólnego pielgrzymowania na uroczystości odpustowe do Maksymowic. Pielgrzymka wyruszy o godz. 13.00 spod naszego kościoła w Łanowicach. W tym roku nie będzie dodatkowej, powrotnej marszrutki. Powrót zaplanowany jest kursową marszrutką, która wyjeżdża o godz. 16.30 z Sambora. Koszty organizacyjne pielgrzymki to cena przejazdu marszrutką, którą potrzeba będzie uregulować u kierowcy.
 5. W związku z odpustem w Maksymowicach jutro nie będzie Mszy św. wieczorem. Zapraszamy rano na godz. 8.30 na nabożeństwo czerwcowe po którym odprawiona będzie Msza św.
 6. Wczoraj na placu starego kościoła został zamontowany nowy krzyż. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom zaangażowanym w tym tygodniu w pracę przy przygotowaniu podstawy oraz przy montażu krzyża. Bardzo serdecznie dziękujemy również Panu Pawłowi Zając za drewno przekazane na wykonanie krzyża.
 7. Dziękujemy dyżurnym za także za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
X Niedziela Zwykła 05.06.2022

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W naszej Parafii przeżywamy dziś także rocznice Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych, dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W dniu jutrzejszym Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30 i o 19.00.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Świętej.
 5. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.30. O godz. 18.00 rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie.
 6. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy przyjmowanie intencji Mszalnych na okres od wrześnie do grudnia 2022 roku.
 7. Przed ołtarzem bocznym wystawione zostały prochy zebrane po rozbiórce kaplicy na cmentarzu. Po odnowieniu krzyża cmentarnego i uprzątnięciu pozostałych fundamentów kaplicy, prochy te zostaną złożone na cmentarzu przed krzyżem.
 8. Bardzo prosimy Panów z kolejki: Pana Jaszczyszyn Michał, Strogusz Czesław i Tracz Jan o pomoc w najbliższą środę w pracy przy wykopaniu i wybetonowaniu podstawy pod krzyż, który ustawiony będzie na placu starego kościoła. Potrzebne będą łopaty i taczki.
 9. Dziękujemy dyżurnym za umajenie kościoła, dziękujemy także za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną
29.05.2022

 1.  Przeżywamy dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, otoczmy naszą wspólną modlitwą w czasie całego białego tygodnia dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Święta. Od minionego piątku trwamy na modlitwie Nowenny do Ducha Świętego przygotowującej nas na to wydarzenie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Ze spowiedzi świętej skorzystać można od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 4. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w Maksymowicach w przyszłą niedzielę zmianie ulegnie porządek Mszy św. Za tydzień Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00 i 10.00.
 5. W przyszłą niedziele w czasie Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii św. dzieci z klas czwartych. Próby do uroczystości rozpoczną się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź dzieci rocznicowych, ich rodziców oraz bliskich.
 6. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.30. Podobnie jak to tej pory o godz. 18.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. W czasie Adoracji można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi. O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i po nim Msza św.
 7. Niebawem zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy w tym tygodniu na ostatnie katechezy. We wtorek o godz. 15.00 klasy 1-5 natomiast w czwartek klasy 6-8. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. w czasie której podziękujemy Panu Bogu za kończący się rok szkolny. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie chętne dzieci na ostatnie zajęcia dodatkowe z religii.
 8. W związku z naszymi wyjazdami oraz planowanymi w tym tygodniu próbami przed rocznicą Pierwszej Komunii św. intencje mszalne na miesiące od września do grudnia przyjmowane będą dopiero za tydzień, czyli od poniedziałku 6 czerwca.
 9. Informujemy, że w najbliższy wtorek nastąpi przerwa w dostawie gazu w naszej miejscowości. Gazu nie będzie od wtorku do środy.
 10. Dziękujemy Panom z kolejki za skoszenie starego cmentarza.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
 22.05.2022

 1.  Przeżywamy dziś szóstą Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji Uroczystości w najbliższy czwartek Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i o 19.00.
 2. W najbliższy poniedziałek rozpoczną się dni modlitwy o urodzaje, które potrwają do środy. W związku z tym zmianie ulegnie nieco poniedziałkowy porządek nabożeństw odprawianych w naszej parafii. Jutro zapraszamy na godz. 18.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. O godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza św. a po niej wyruszymy w procesji do krzyża gdzie odprawione zostanie nabożeństwo majowe.
 3. Gratulujemy dzieciom pierwszokomunijnym zdania egzaminu i zapraszamy na próby przed uroczystością Pierwszej Komunii św., które będą się odbywać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 4. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
 5. W związku z Uroczystością Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę zmianie ulegną godz. Mszy św. Za tydzień Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30 oraz Msza św. Pierwszokomunijna o godz. 12.00. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Zapraszamy na katechezy: We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się katecheza dla dzieci z klas od 1 do 5 natomiast w czwartek o godz. 15.00 dla klas od 6 do 8. W sobotę o godz. 11.00 zajęcia dodatkowe dla wszystkich chętnych dzieci.
 7. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie obejścia naszej świątyni i wykoszenie rowu przed cmentarzem.
 8. W poniedziałek prosimy Panów z kolejki, Pana: Danyłko Stanisław ul. Boczna, Staszczyszyn Tadeusz ul. Centralna 68, Sawka Jarosław ul. Szkolna, Danyłko Michał ul. Centralna 34 oraz Baszko Taras ul. Centralna 4 o skoszenie trawy na starym cmentarzu. Bardzo prosimy o zabezpieczenie sobie we własnym zakresie niezbędnych narzędzi.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na Kościół.
 10. Dziękujemy chłopcom za skoszenie trawy wokół kościoła, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
 15.05.2022

 1.  Przeżywamy dziś piątą Niedzielę Wielkanocną. Jest to także trzecia niedziela miesiąca dlatego zapraszamy dziś na godz. 21.00 na wieczorny Apel Maryjny z procesją wokół kalwarii.
 2. W najbliższą sobotę na godz. 11.00 zapraszamy na egzamin dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. Bardzo prosimy aby w egzaminie uczestniczył choć jeden z rodziców dziecka. Komunia św. odbędzie się w niedzielę 29 maja. Tydzień później, tj. 5 czerwca swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. przeżywać będą uczniowie klas czwartych.
 3. Bardzo serdecznie prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie kościoła i obejścia do uroczystości.
 4. Zapraszamy na katechezy: We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się katecheza dla dzieci z klas od 1 do 5 natomiast w czwartek o godz. 15.00 dla klas od 6 do 8. W związku z egzaminem dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie sobotnich zajęć dodatkowych.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:
  Emil Gronowski, syn Jacka i Edyty zd. Figurska, kawaler zamieszkały w m. Strzegocin oraz Fedorowicz Alina, córka Franciszka i Marii zd. Jaszczyszyn, panna zamieszkała w Łanowicach. Zapowiedź trzecia.
  Roman Czyger, syn Piotra i Wiry zd. Kwaszeniak, kawaler zamieszkały w m. Wilszanyk oraz Irena Rachalska, córka Jana i Ludmiły zd. Strogusz, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace wykonaną w tym tygodniu przy rozbiórce starej kaplicy na cmentarzu.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną
08.05.2022

 1.  Przeżywamy dziś czwartą Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w sobotę przypada święto św. Macieja Apostoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.30. W tych dniach również o godz. 18.00 rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie.
 3. Zapraszamy na katechezy: We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się katecheza dla dzieci z klas od 1 do 5 natomiast w czwartek o 15.00 dla klas od 6 do 8. W sobotę o godz. 11.00 zajęcia dodatkowe dla chętnych.
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Emil Gronowski, syn Jacka i Edyty zd. Figurska, kawaler zamieszkały w m. Strzegocin oraz Fedorowicz Alina, córka Franciszka i Marii zd. Jaszczyszyn, panna zamieszkała w Łanowicach. Zapowiedź druga.

Roman Czyger, syn Piotra i Wiry zd. Kwaszeniak, kawaler zamieszkały w m. Wilszanyk oraz Irena Rachalska, córka Jana i Ludmiły zd. Strogusz, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom i Paniom zaangażowanym w prace wykonaną w tym tygodniu przy przygotowaniu opału oraz za prace porządkowe na cmentarzu.
 2. We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy Panów: Sawka Jarosław, Danyłko Tadeusz, Danyłko Stanisław, Figiel Jan, Zając Jan, Tracz Henryk, Rachalski Michał, Maksymowski Ivan, Pukajło Stanisław w środę natomiast Panów: Jaszczyszyn Michał, Strogusz Stanisław, Danyłko Stanisław, Tracz Edmund, Staszczyszyn Józef, Staszczyszyn Tadeusz i bardzo prosimy o pomoc w rozbiórce starej kaplicy na cmentarzu.
 3. Dziękujemy ministrantom za skoszenie trawy. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną
 01.05.2022

 1.  Przeżywamy dziś trzecią Niedzielę Wielkanocną i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, natomiast we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Wtorkowa Uroczystość w Ukrainie nie jest świętem obowiązkowym. Tego dnia Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30 i 19.00
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.
 4. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane będą w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe a po nim Msza św. W środy o godz. 18.30 zamiast nabożeństwa majowego odprawiana będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 5. Zapraszamy na katechezy: We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się katecheza dla dzieci z klas od 1 do 5 natomiast w czwartek o 15.00 dla klas od 6 do 8. W sobotę o godz. 11.00 zajęcia dodatkowe dla chętnych.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Emil Gronowski, syn Jacka i Edyty zd. Figurska, kawaler zamieszkały w m. Strzegocin oraz Fedorowicz Alina, córka Franciszka i Marii zd. Jaszczyszyn, panna zamieszkała w Łanowicach. Zapowiedź pierwsza.

Roman Czyger, syn Piotra i Wiry zd. Kwaszeniak, kawaler zamieszkały w m. Wilszanyk oraz Irena Rachalska, córka Jana i Ludmiły zd. Strogusz, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za pracę przy przygotowaniu opału. W tym tygodniu w poniedziałek prosimy o pocięcie i porąbanie drewna Panów: Zając Michał, Danyłko Tadeusz i Danyłko Jan natomiast we środę Panów: Staszczyszyn Jan, Łuszczaj Włodzimierz i Kusyń Witalij. Potrzebne będą siekiery i benzopiła.
 2. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy wszystkie chętne Panie i prosimy o pomoc w pracy na cmentarzu. Potrzebne będą grabie i koszyki.
 3. Dziękujemy ministrantom za skoszenie trawy wokół kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 4. Intencje na rozpoczynający się tydzień:..

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego
 24.04.2022

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty natomiast w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 3. W związku z naszym wyjazdem w tym tygodniu zmianie ulegnie porządek nabożeństw w naszej parafii. Od poniedziałku do środy nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bardzo prosimy aby o godz. 18.30 odmówić we własnym zakresie różaniec w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie a o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. Od czwartku porządek nabożeństw jak dotychczas. O godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o godz. 18.30 różaniec i o 19.00 Msza św.
 4. W związku z naszym wyjazdem zmianie ulegnie także program katechez. Wszystkie chętne dzieci i młodzież zapraszamy na lekcję religii w sobotę na godz. 11.00.
 5. Bardzo prosimy Panów z kolejki o pomoc w pocięciu i porąbaniu drewna na opał. W piątek prosimy Panów: Strogusz Stanisław, Jaszczyszyn Stanisław, Sawka Jarosław i Riznyk Michał natomiast w sobotę Panów: Jaszczyszyn Mikołaj, Staszczyszyn Stanisław, Jaszczyszyn Stanisław i Jaszczyszyn Franciszek. Potrzebne będą siekiery i ewentualnie benzopiły.
 6. Dziękujemy ministrantom i dyżurnym za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
17.04.2022

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim wielu łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Jezus napełnia Was wszystkich radością oraz obdarowuje zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 oraz o 10.30.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 4. Zapraszamy na katechezy: We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się katecheza dla dzieci z klas 1 do 5 natomiast w czwartek o 15.00 dla klas 6 do 8.
 5. Dziękujemy za wszystkie świąteczne smakołyki, złożone do koszów w trakcie sobotniego święcenia pokarmów. Dary te zostały przekazane wojsku i z pewnością pomogą przyjemniej przeżyć święta z dala od rodzin i bliskich.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Pani Marii i młodzieży za przygotowanie dekoracji świątecznej. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy młodzieży za czuwanie przy Grobie. Dziękujemy ministrantom, lektorom oraz Paniom prowadzącym śpiew. Dziękujemy dziewczętom za przygotowanie feretronów na procesję Rezurekcyjną oraz Panom za niesienie baldachimu.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa
10.04.2022

 1.  Przeżywamy dziś Niedziele Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
 2. Program Uroczystości Triduum i Świąt Wielkanocnych >>> 
 3. We wtorek po Mszy św. prosimy młodzież i wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 4. Prosimy dziewczęta o przygotowanie i poniesienie feretronów w czasie procesji Rezurekcyjnej oraz Panów o poniesienie baldachimu.
 5. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy młodzież do czuwania przy Grobie Pańskim.
 6. W tym tygodniu w związku z przygotowaniem do świąt nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu
03.04.2022

 1.  Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę w Kościele przeżywać będziemy Niedziele Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.
 3. W przyszły piątek zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Łanowic, która rozpocznie się w kościele o godz. 17.00. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego a Msza św. zostanie odprawiona zaraz po zakończeniu drogi krzyżowej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne oraz na modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. W tym tygodniu o godz. 18.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy aby w tym czasie korzystać z sakramentu pokuty. O godz. 18.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju. W środę dodatkowo o godz. 18.00 odprawiona będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 5. Zapraszamy na katechezy. We wtorek zapraszamy na godz. 15.00 dzieci z klas od 1 do 5, natomiast w czwartek na godz. 15.00 dzieci z klas od 6 do 8. Dodatkowo wszystkie chętne dzieci zapraszamy w zajęcia dodatkowe w sobotę na godz. 11.00. Katecheza dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu odbędzie się również w trybie online w sobotę o godz. 10.00.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Panom zaangażowanym w pracę wykonaną w tym tygodniu. Dziękujemy za prace na cmentarzu, przy krzyżu oraz przy sadzeniu drzewek.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu
27.03.2022

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, patronki diecezji lwowskiej.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W związku ze zmianą czasu, zmianie ulegną także godziny nabożeństw odprawianych w naszej świątyni w dni powszednie. Od jutra Msza św. wieczorna odprawiana będzie o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne oraz do wspólnej modlitwy w intencji pokoju w Ukrainie. W tym tygodniu o godz. 18.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy aby w tym czasie korzystać z sakramentu spowiedzi. O godz. 18.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju. W środę dodatkowo o godz. 18.00 odprawiona będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec, natomiast Droga Krzyżowa odprawiona będzie o godz. 18.30.
 5. Zapraszamy na katechezy. We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci z klas od 1 do 5, natomiast w czwartek na godz. 15.00 dzieci z klas od 6 do 8. Dodatkowo wszystkie chętne dzieci zapraszamy w zajęcia dodatkowe w sobotę na godz. 11.00. Katecheza dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w trybie online w piątek o godz. 15.00.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Władysław Krzyszycha, tata ks. Józefa Krzyszychy. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu
 20.03.2022

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z uroczystością w piątek Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i o 18.30.
 2. W najbliższy piątek w Kościele obchodzony jest także dzień świętości życia i modlitwy za dzieci nienarodzone. W czasie Mszy św. o godz. 18.30 możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne oraz na modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju. W środę dodatkowo o godz. 17.00 odprawiona będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 4. Zapraszamy na katechezy. We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci z klas od 1 do 5, natomiast w czwartek na godz. 15.00 dzieci z klas od 6 do 8. Dodatkowo wszystkie chętne dzieci zapraszamy w zajęcia dodatkowe w sobotę na godz. 11.00. Katecheza dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się online w piątek o godz. 15.00.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży oraz Paniom za pomoc w pracy na placu starego kościoła.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Wczoraj do wieczności odeszła śp. Anastazja Sawka. Dziś o godz. 14.00 w naszym kościele rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. Anastazji. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
13.03.2022

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W sobotę w związku z uroczystością Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i o 18.00
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa odprawiana jest w naszej świątyni w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.00.
 3. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju. W środę dodatkowo o godz. 17.00 odprawiona będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 4. W imieniu Pani Dyrektor szkoły początkowej w Łanowicach bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu miejsc noclegowych dla uchodźców. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli materace i pościel.
 5. W tym tygodniu zapraszamy wszystkie chętne dzieci na katechezę. We wtorek na godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas od 1 do 5, natomiast w czwartek na godz. 15.00 dzieci z klas od 6 do 8. Dodatkowo w tym tygodniu odbędzie się również katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zajęcia te odbędą się zdalnie, dokładny termin zostanie ustalony z rodzicami telefonicznie.
 6. Bardzo prosimy aby wchodząc do kościoła wyłączać swoje telefony. Uszanujmy to poświęcone miejsce jakim jest kościół i pozwólmy sobie nawzajem w ciszy i skupieniu uczestniczyć w sprawowanych nabożeństwach.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
6.03.2022

 1.  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedziele miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Katolickim w Ukrainie Rok Krzyża Świętego. W czasie dzisiejszych Mszy św. święcimy przyniesione krzyże. Odpowiadając na prośbę naszego Metropolity umieśćmy te krzyże w godnym miejscu w naszych domach i gromadźmy się przy nich jak najczęściej na rodzinnej modlitwie w intencji pokoju w naszej ojczyźnie.
 3. W naszym kościele do przyszłego piątku włącznie również wystawiony jest krzyż adoracji. Wchodząc do świątyni uszanujmy ten najważniejszy, chrześcijański znak zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa odprawiana jest w naszej świątyni w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.00.
 5. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 rozpoczynać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju. W środę dodatkowo o godz. 17.00 odprawiona będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą
27.02.2022

 1.  Przeżywamy dziś ósmą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w Kościele rozpocznie się Wielki Post. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz. 8.30 oraz o 18.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa odprawiana będzie w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.15. w niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazła się nasza Ojczyzna zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju.
 5. W przyszłą niedziele w Kościele rozpoczyna się rok Krzyża Świętego. Tego dnia w czasie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie krzyży. Bardzo prosimy aby w za tydzień na Msze św. przynieść ze sobą krzyże ze swoich domów.
 6. Nasza Armia zwraca się z prośbą o pomoc żywnościową dla wojska. Bardzo prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych dziś i jutro do południa do garażu przy plebani.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Jaszczyszyn pomódlmy się o życie wieczne dla niej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą
20.02.2022

 1. Przeżywamy dziś siódmą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada święto Katedry św. Piotra natomiast w środę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za zwiezienie drzewa na opał. Dziękujemy również ministrantom za prace przy porządkowaniu gaju.
 3. Przypominamy, że Dom Polski w Samborze posiada do wypożyczenia wózki inwalidzkie, chodziki dla osób starszych, kule, materace przeciwodleżynowe i inny sprzęt bardzo przydatny w opiece nad osobami w podeszłym wieku lub niepełnosprawnymi. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać wypożyczając taki sprzęt prosimy o kontakt z ks. Proboszczem bądź bezpośrednio z Panią Marią Ziembowicz z Domu Polskiego w Samborze.
 4. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Dorota Borsuk pomódlmy się o życie wieczne dla niej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą
13.02.2022

 1.  Przeżywamy dziś szóstą niedzielę zwykłą W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc w przygotowaniu Dnia Chorego w naszej parafii, który przeżywaliśmy w minionym tygodniu.
 3. Dziękujemy Panom z kolejki za naniesienie drzewa oraz przycięcie gałęzi na placu starego kościoła.
 4. Bardzo serdecznie prosimy Panów z kolejki o pomoc w pracy w tym tygodniu. W sobotę na godz. 9.00 prosimy Panów: Zając Stanisław, Zając Stanisław i Tracz Aleksander o zwiezienie gałęzi z placu starego kościoła na opał. Będzie potrzebna fura.
 5. Trzeci rok staramy się uprzątnąć plac starego kościoła. Praktycznie wszystkie rodziny z naszej miejscowości poprzez pracę czy ofiarę przyczyniły się do tego, że miejsce to dziś pięknieje i zachęca nawet obcych do odwiedzin. Bardzo prosimy aby uszanować ten nasz wspólny wysiłek i nie wywozić śmieci do gaju.
 6. Dom Polski w Samborze informuje, że posiada do wypożyczenia wózki inwalidzkie, chodziki dla osób starszych, kule, materace przeciwodleżynowe i inny sprzęt bardzo przydatny w opiece nad osobami w podeszłym wieku lub niepełnosprawnymi. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać wypożyczając taki sprzęt prosimy o kontakt z ks. Proboszczem bądź bezpośrednio z Panią Marią Ziembowicz z Domu Polskiego w Samborze.
 7. Dziękujemy za ofiary kolędowe, dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą
06.02.2022

 1.  Przeżywamy dziś piątą niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia w Kościele przeżywany jest Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy osoby chore, starsze i samotne. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu i umożliwienie naszym starszym bliskim lub sąsiadom udział w tej uroczystości. Dzień Chorych to także dzień modlitwy za osoby chore i starsze. Z pewnością w każdej z naszych rodzin znajdują się bliscy w podeszłym wieku dlatego zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, również dzieci, młodzież osoby dorosłe. Niech ta uroczystość będzie dla nas parafialnym dniem modlitwy za osoby chore i starsze z naszych rodzin.

Program Dnia Chorego:
godz. 17.00 Nabożeństwo różańcowe
godz. 17.30 Przedstawienie: „z bólem serca szukaliśmy Ciebie”
godz. 17.45 Konferencja
godz. 18.00 Msza św. w intencji osób chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

 1. Zapowiedzi przedślubne:
  Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Jan Danyłko, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Uliana Woroniak, córka Wasyla i Switłany zd. Solomczak, panna zamieszkała w m. Brzegi.  Zapowiedź trzecia.

Paweł Zapotoczny, syn Tadeusza i Krystyny zd. Hosaniak, kawaler zamieszkały w m. Piekielnik oraz Irena Zając, córka Michała i Zofii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie prosimy Panów z kolejki o pomoc w pracach w tym tygodniu. W poniedziałek prosimy Panów: Zając Tadeusz i Bokało Julian,  o naniesienie drzewa do kotłowni natomiast we wtorek na godz. 9.00 prosimy Panów Staszczyszyn Stanisław oraz Tracz Wiktor o pomoc w przycięciu gałęzi na placu starego kościoła. Będą potrzebne siekiery i benzopiła.
 2. Dziękujemy za ofiary kolędowe.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą
30.01.2022

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. święto Matki Bożej Gromnicznej. Nie jest to święto obowiązkowe jednak zachęcamy do licznego udziału w Mszach św., które odprawiane będą o godz. 8.30 i 10.30. Tego dnia w czasie Mszy św. poświęcenie świec. W czwartek przypada wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo świecami św. Błażeja. W sobotę przypada wspomnienie św. Agaty, na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie chleba, wody i soli.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Zapowiedzi przedślubne:

Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:
Jan Danyłko, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Uliana Woroniak, córka Wasyla i Switłany zd. Solomczak, panna zamieszkała w m. Brzegi.  Zapowiedź druga.

Paweł Zapotoczny, syn Tadeusza i Krystyny zd. Hosaniak, kawaler zamieszkały w m. Piekielnik oraz Irena Zając, córka Michała i Zofii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy za ofiary kolędowe, dziękujemy także za ofiary składane na kościół.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. ks. Jacek Zawisza Ms, który posługiwał w naszej parafii w latach 2001 – 2004. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…..

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą
 23.01.2022

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek kościół wspomina św. Franciszka Salezego, we wtorek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa natomiast w piątek św. Tomasza z Akwinu.
 2. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Jan Danyłko, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Uliana Woroniak, córka Wasyla i Switłany zd. Solomczak, panna zamieszkała w m. Brzegi.  Zapowiedź pierwsza.

Paweł Zapotoczny, syn Tadeusza i Krystyny zd. Hosaniak, kawaler zamieszkały w m. Piekielnik oraz Irena Zając, córka Michała i Zofii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy za ofiary kolędowe, dziękujemy także za ofiary składane na kościół.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą
16.01.2022

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek Kościół wspomina św. Antoniego opata natomiast w piątek św. Agnieszkę dziewicę i męczennice.
 2. Po świątecznej przerwie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na katechezy i spotkania grup, które odbywać się będą według stałego porządku.
 3. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w naszej parafii w każdą środę o godz. 17.30.
 4. Dziękujemy za ofiary kolędowe, dziękujemy także za ofiary składane na kościół.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
I Niedzielę Zwykłą
09.01.2022

 1.  Przeżywamy dziś Święto Chrztu Pańskiego. Podziękujmy dziś w naszych modlitwach Panu Bogu za dar naszego chrztu, za naszych rodziców i chrzestnych, którzy przynieśli nas do chrztu oraz za kapłanów, którzy nam chrztu udzielili.
 2. W minionym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedziliśmy rodziny naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy także za ofiary kolędowe.
 3. W miniony poniedziałek młodzież z naszej parafialnej Oazy uczestniczyła we wspólnym kolędowaniu z ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim w lwowskiej Kurii. Po zakończonym kolędowaniu młodzi odwiedzili także parafię św. Teresy od Dzieciątka Jezus, gdzie niedawno spłonął dach nowo wybudowanej świątyni. Młodzież przekazała na odbudowę kościoła 10.700 UAH z naszej parafialnej skarbonki, która przez okres Adwentu i w czasie świąt stała przy ołtarzu św. Mikołaja. Dodatkowo młodzi przekazali 13.100 UAH i 50 PLN, czyli cały dochód ze świątecznego kolędowania po domach w pierwszy i drugi dzień świąt. W imieniu księży i wszystkich parafian z Brzuchowic bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za otwarte serce i ofiary złożone do skarbonki na odbudowę kościoła. W sposób szczególny dziękujemy młodzieży oazowej za wysiłek kolędowania oraz za godną podkreślenia postawę bezinteresownego zaangażowania oraz otwartość na potrzeby innych. Dziękujemy także Panu Piotrowi i Panu Henrykowi za pomoc w zorganizowaniu transportu młodzieży do Lwowa.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stanisław Tracz
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…..

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę okresu Bożego Narodzenia
02.01.2022

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę Okresu Bożego Narodzenia i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 3. Chorych z naszej parafii odwiedziliśmy przed Bożym Narodzeniem w związku z tym w pierwszy piątek stycznia odwiedzin chorych nie będzie.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Msze św. odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30. i 10.30. Po Mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła, złota i wody. Jest to święto nakazane, tego dnia zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszach św. i powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 5. Od jutra chcielibyśmy odwiedzić rodziny z naszej parafii z wizytą duszpasterską. Po kolędzie będziemy chodzić w godz. od 9.00 do 18.00 z przerwą obiadową w godz. od 13.00 do 14.00.

Program kolędy

Poniedziałek 3 stycznia

1 ksiądz ul. Centralna – prawa strona od Pani Fijałko Marianna do Pana Strogusz Jan.

Wtorek 4 stycznia

1 ksiądz ul. Centralna – lewa strona od  Pani Fedorowicz Maria do Pana Strogusz Anatol.
2 ksiądz Chyrowe i ul. Szkolna – od Pana Jaszczyszyn Mikołaj do Pani Majkowicz Urszula.

Środa 5 stycznia

1 ksiądz ul. Kościelna i Krótka – od Pana Rachalski Tadeusz przez ul. Kościelną i Krótką w stronę Kolonii do Pana Pukajło Stanisław.

 1. W związku z planowaną wizytą duszpasterską w tym tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę odprawiane będą wyjątkowo o godz. 19.00. W tym tygodniu w środę również wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 2. Bardzo prosimy aby na czas kolędy w naszych domach przygotować tradycyjnie wodę święconą i kropidło.
 3. W zakrystii do odebrania są zamówione medale pamiątkowe z konsekracji naszego kościoła.
 4. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę okresu Bożego Narodzenia
Święto Świętej Rodziny
26.12.2021

 1. Przeżywamy dziś drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wpatrując się w przykład życia Świętej Rodziny odnawiamy dziś małżeńskie przyrzeczenia i modlimy się za nasze rodziny. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie owsa.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Jana Apostoła tego dnia na zakończenie Mszy św. poświęcenie wina.
 3. We wtorek przypada wspomnienie Świętych Młodzianków brutalnie zamordowanych w Betlejem przez Heroda. Tego dnia na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci i matek w ciąży.
 4. W najbliższy piątek dobiega końca rok 2021. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz na Msze św. w której prosić będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym 2022 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy również na godz. 23.30 na wspólne, modlitewne przywitanie Nowego Roku. W piątek z okazji oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia nie obowiązuje post.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. Tego dnia Msze św. w naszej parafii odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. tego dnia oraz o obowiązku powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznych dekoracji i oprawy liturgicznej tegorocznych Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za przywiezione choinki, dziękujemy młodzieży, panom i paniom za udekorowanie choinek i przygotowanie szopki, dziękujemy paniom za śpiew i całej służbie liturgicznej ołtarza.
 8. W tym roku tradycyjnie chcielibyśmy odwiedzić Wasze domy z wizytą duszpasterską. Tegoroczną kolędę zaplanowaliśmy na dni od 3 do 5 stycznia. W poniedziałek 3 stycznia ul. Centralna – prawa strona, we wtorek 4 stycznia jeden ksiądz ul. Centralna lewa strona, drugi ks. Chyrowe i ul. Szkolna. W środę 5 stycznia ul. Kościelna, Krótka i Kolonia. Kolęda w Pianowicach i Maksymowicach w sobotę 8 stycznia. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 9. Selska Rada zakupiła nowe pojemniki na śmieci na cmentarz. Bardzo prosimy aby do pojemników wrzucać jedynie odpadki szklane i plastikowe tzn. znicze, sztuczne wieńce itp. Bardzo prosimy aby kategorycznie nie wrzucać tam trawy, chwastów i roślin.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

….

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu
19.12.2021

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Wigilię rozpoczynającą Uroczystości Bożego Narodzenia. Pasterka zostanie odprawiona 24 grudnia tj. w piątek tradycyjnie o północy. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W drugi dzień świąt po Mszach świętych poświęcenia owsa.
 2. W drugi dzień świąt przypada także Święto Świętej Rodziny Józefa, Maryi i Jezusa. Zapraszamy aby tego dnia w miarę możliwości uczestniczyć w Mszy św. wspólnie ze współmałżonkiem i dziećmi. Na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo rodzin.
 3. Zapraszamy w piątek na godz. 8.30 na ostatnie nabożeństwo Nowenny do Dzieciątka Jezus. Po Nabożeństwie odprawiona zostanie również ostatnia Msza św. Roratnia. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
 4. Ze spowiedzi przedświątecznej można skorzystać jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 17.15 do 18.00 oraz w czwartek od godz. 15.00. W czwartek przed Mszą św. oraz w czasie świąt spowiedzi nie będzie.
 5. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek od godz. 9.00.
 6. Bardzo prosimy młodzież i wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Prosimy we wtorek po Mszy św. o ubieranie choinek oraz w środę po Mszy św. o przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej.
 7. W najbliższą środę bardzo prosimy dzieci, które biorą udział w Roratach o przyniesienie plansz z naklejkami.
 8. Dziękujemy Panom z kolejki za naniesienie drzewa do kotłowni. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu
12.12.2021

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Łucji natomiast we wtorek św. Jana od Krzyża.
 2. W najbliższy czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Nabożeństwo to odprawiane będzie od poniedziałku do soboty o godz. 17.45 natomiast w niedzielę o godz. 10.30.
 3. Od jutra przyjmowane będą intencję mszalne na rok 2022. W związku jednak z faktem, że w tym roku kończy się kadencja ks. Proboszcza na razie przyjmować będziemy intencje jedynie do 31 sierpnia. Intencje na kolejne miesiące można będzie zamawiać dopiero od czerwca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej.
 4. W miniony poniedziałek przeżywaliśmy Odpust w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy Różom różańcowym za złożone ofiary, dziękujemy dyżurnym za przygotowanie kościoła, dziękujemy Paniom za przygotowanie śpiewów, dziewczętom za niesienie chorągwi, Panom za niesienie baldachimu. Dziękujemy także ministrantom i aspirantom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie czytań w czasie liturgii.
 5. Bardzo prosimy Panów z kolejki Pana Tracz Józef, Jaszczyszyn Piotr i Strogusz Jan o pomoc w naniesieniu drzewa do kotłowni w najbliższy poniedziałek.
 6. Bardzo serdecznie prosimy aby w miarę możliwości nie opierać się o ściany. Minęło dopiero pół roku a już ubrudzone są ściany pod chórem i poodbijane buty na filarach. Bardzo prosimy o troskę o to nasze dobro wspólne i uszanowanie wspólnego wysiłku włożonego w odnowienie naszej świątyni.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu
05.12.2021

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziś po południu na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci oraz młodzież do 11 klasy włącznie na spotkanie ze świętym Mikołajem.
 3. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tego dnia w naszej parafii odprawione zostaną dwie Msze św. Rano o godz. 8.30 oraz wieczór, Msza św. Roratnia o godz. 18.00.
 4. Jutro przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Mikołaja. Uroczysta suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 13.00. Pół godz. przed Mszą św. będzie miało miejsce poświęcenie nowego krzyża przydrożnego. Bardzo prosimy abyśmy zgromadzili się o godz. 12.30 przy krzyżu. Po poświęceniu przejdziemy do kościoła na Msze św.
 5. Bardzo prosimy dziewczęta o poniesienie chorągwi oraz panów o poniesienie baldachimu w czasie uroczystości odpustowych.
 6. Jutro w związku z odpustem wyjątkowo nie będzie Mszy św. wieczornej.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Pan Ivanowi Sal i wszystkim zaangażowanym w tym tygodniu w prace przy przygotowaniu do poświęcenia terenu wokół krzyża.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
28.11.2021

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nasz radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, które w naszej parafii odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci do licznego uczestnictwa w Roratach. Zachęcamy aby na Msze Roratnie przynosić ze sobą lampiony.
 3. W zakrystii do nabycia są już opłatki na wigilijny stół w cenie 20 hrywien.
 4. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku nabożeństwa wypominkowe. Zapraszamy także na Nowennę do MBS, która odprawiana jest w każdą środę pół godz. przed Mszą św. Zachęcamy także do składania pisemnych intencji modlitewnych na to nabożeństwo.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. wystawienie najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży.
 7. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła natomiast w czwartek święto św. Franciszka Ksawerego.
 8. W poniedziałek 6 grudnia nasza Parafia przeżywać będzie uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Mikołaja. Uroczysta suma odpustowa odprawiona zostanie o 13.00. Przed Mszą św. ks. Dziekan poświęci krzyż, który został postawiony przy wjeździe do Łanowic.
 9. Bardzo serdecznie prosimy dyżurnych o przygotowanie już w tym tygodniu naszej świątyni do uroczystości odpustowych.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy Pan Ivanowi Sal i wszystkim zaangażowanym w tym tygodniu w prace przy wyrównaniu i uprzątnięciu terenu obok krzyża.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
XXXIV Niedzielę Zwykłą
 21.11.2021

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pierwszą niedzielę Adwentu.
 2. W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Riznykowi za wykonanie nowego krzyża przydrożnego oraz wszystkim Panom zaangażowanym we wczorajszą prace przy ustawieniu krzyża. Niech ten krzyż będzie dla nas wotum wdzięczności za ogrom łask które, jako parafia otrzymaliśmy w tym roku od Pana Boga.
 4. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad możemy pod zwykłymi warunkami otrzymać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na katechezy oraz spotkania grup według stałego porządku. Zapraszamy również dorosłych na katechezę w środę po Mszy św.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą
14.11.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXXIII niedziele zwykłą. W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 3. Przeżywamy miesiąc listopad, przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
 5. W związku z wyjazdem ks. Ivana w najbliższym tygodniu nie odbędą się katechezy dla dzieci i młodzieży oraz środowa katecheza dla dorosłych.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą
07.11.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXXII niedziele zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu we wtorek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańckiej, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 3. W związku z naszym wyjazdem w najbliższym tygodniu zmianie ulegnie porządek nabożeństw odprawianych w naszej parafii. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę wyjątkowo nie będzie nabożeństw wypominkowych ani Nowenny do MBS. W te dni o godz. 18.00 odczytane zostaną imiona zapisane na kartkach wypominkowych później odprawiona zostanie Msza św. W tych dniach odwołane zostają również katechezy i spotkania grup. Od czwartku wszystkie nabożeństwa, katechezy i spotkania powracają do stałego porządku.
 4. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza.
 5. Serdecznie dziękujemy za prace porządkowe na cmentarzach i na placu starego kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W sposób szczególny bardzo serdecznie chcemy podziękować dzieciom i ich mamom za wczorajszy ogromny wysiłek przy wygrabieniu liści na placu starego kościoła.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą
31.10.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXXI niedziele zwykłą. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane zobowiązujące do uczestnictwa w Mszy św. oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. Tego dnia Msze św. w naszej parafii zostaną odprawione o godz. 8.30 oraz o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe zakończone procesją, która przejdzie przez oba cmentarze i zakończy się na placu starego kościoła.
 2. We wtorek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
 3. Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały Dzień Zaduszny, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny również przez cały miesiąc listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Warunki zwyczajne uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa w intencji Papieża.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź święta od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Początek odwiedzin od godz. 9.15. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie dwóch księży. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 według następującego porządku: Poniedziałek i piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wtorek, czwartek i sobota nieszpory za zmarłych. Środa Nowenna do MBS.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą
17.10.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXIX niedziele zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię głównego patrona lwowskiej diecezji, natomiast w sobotę wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego biskupa.
 2. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki wypominkowe. Bardzo prosimy czytelnie wypełnione kartki wypominkowe przynieść do zakrystii do następnej niedzieli włącznie.
 3. Bardzo prosimy Panów z kolejki: Pana Janik Andrzeij i Biłas Wiktor o pomoc w pracy przy wylewaniu fundamentu pod krzyż przydrożny jaki niebawem stanie na skrzyżowaniu przy starym kościele. Prace te wykonywane będą w czwartek od rana.
 4. Za niedługo uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy Panów: Rachalski Zenon, Strogusz Jan i Jaszczyszyn Michał o wywiezienie w przyszłą sobotę śmieci z nowego cmentarza.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą
10.10.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXVIII niedziele zwykłą. W tym tygodniu w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
 2. W miniony piątek przeżyliśmy uroczystość konsekracji naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii. Dziękujemy dyżurnym, młodzieży i rodzicom za porządki i przygotowanie dekoracji kościoła. Dziękujemy Paniom za przygotowany posiłek i ciasta. Dziękujemy służbie liturgicznej i wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii.
 3. Od jutra godziny Mszy św., katechezy i spotkania grup powracają do stałego porządku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są w dni powszednie pół godz. przed Mszą św. W środy na godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za złożone ofiary.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą
3.10.2021

 1.  Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje przed uroczystością Konsekracji kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Janowi Stachurze MS za wspólną modlitwę i skierowane do nas słowo. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek kościół wspomina św. Franciszka z Asyżu natomiast w środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. W piątek nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość Konsekracji Kościoła. Zapraszamy wszystkich na uroczystość, która rozpocznie się o godz. 18.00 przed świątynią. Z racji uroczystości w najbliższy piątek na terenie naszej parafii nie obowiązuje post.
 4. W związku z uroczystością zapraszamy również na dodatkowe Msze św. W środę o godz. 15.00 na placu starego kościoła zostanie odprawiona Msza św. intencji kapłanów i sióstr zakonnych, którzy posługiwali w naszej parafii natomiast w czwartek o godz. 15.00 na cmentarzu odprawiona będzie Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.
 5. W związku z konsekracją bardzo proszę w najbliższym tygodniu dwie kolejki dyżurnych o posprzątanie kościoła i obejścia. Proszę także o wygrabienie liści wokół kościoła i na placu sanktuaryjnym.
 6. Bardzo proszę rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii św. oraz do bierzmowania o przygotowanie wieńca i o przystrojenie kościoła.
 7. Młodzież z parafii, szczególnie młodzież, która przystąpiła niedawno do sakramentu bierzmowania zapraszam we wtorek na godz. 13.00 i bardzo proszę o wykoszenie trawy wokół kościoła.
 8. W związku z przygotowaniami do uroczystości w tym tygodniu wyjątkowo katechezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych zostają odwołane.
 9. W poniedziałek po Mszy św. zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 10. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 w klubie odbędzie się spotkanie wiejskie dotyczące przygotowywanych planów zabudowy Łanowic.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą
26.09.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XXVI niedziele zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo w środę święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała w czwartek wspomnienie św. Hieronima w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus i w sobotę św. Aniołów Stróżów.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych będzie odwiedzało dwóch księży. W niedziele po Mszy św. O godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. Spowiedź św. W piątek i sobotę od godz. 17.15.
 3. Od najbliższego piątku w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje przed Konsekracją Kościoła. Zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach.

Plan rekolekcji

01.10.2021r. – Piątek
17.30 – Modlitwa różańcowa dla dzieci
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
19.00 – Katecheza liturgiczna

 02.10.2021r. – Sobota
15.00 – Nauka dla dzieci
16.30 – Nauka dla młodzieży
17.30 – Modlitwa różańcowa
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
19.00 – Apel maryjny z błogosławieństwem rodzin

 03.10.2021r. – Niedziela
8.30 i 10.30 – Msze św. z kazaniem na zakończenie rekolekcji

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych. Dziękujemy rodzicom i młodzieży za uprzątnięcie placu sanktuaryjnego oraz obejścia wokół kościoła, dziękujemy za uprzątnięcie cmentarzy, dziękujemy Panom z kolejki za pracę wykonaną w minionym tygodniu przy kościele. Dziękujemy dziewczętom za przygotowanie chorągwi i Panom za niesienie figury w czasie procesji.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła, w sposób szczególny dziękujemy także różom różańcowym i rodzicom młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania za złożone ofiary.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą
Uroczystość 175 rocz. Objawienie Matki Bożej w La Salette
19.09.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XXV niedziele zwykłą. W naszej parafii przeżywamy Uroczystości odpustowe ku czci naszej patronki Matki Bożej Saletyńskiej.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie świętych Andrzeja, Pawła i towarzyszy, we wtorek święto św. Macieja Apostoła natomiast w czwartek wspomnienie św. o. Pio.
 3. Od jutra zmianie ulegnie porządek Mszy św. odprawianych w naszym Sanktuarium. Od jutra Msze św. odprawiane będą w dni powszednie wieczorem o godz. 18.00. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej, Msza św. w języku ukraińskim w piątek o godz. 8.30 rano.
 4. W związku z tragedią jaka wydarzyła się w tym tygodniu w naszej miejscowości zaplanowany na dziś międzynarodowy festiwal ukraińsko-polskiej kultury został przeniesiony na przyszłą niedziele. W związku z tym, wyjątkowo zmianie ulegnie porządek Mszy św. w przyszłą niedziele. Za tydzień Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30 oraz o 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 Towarzystwo kultury polskiej z Łanowic zaprasza na festiwal.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych. Dziękujemy za uprzątnięcie placu sanktuaryjnego oraz obejścia wokół kościoła, dziękujemy za uprzątnięcie cmentarzy, dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni. Dziękujemy również za ofiary składane na remont kościoła.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Michał Stelmachowicz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą
12.09.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXIV niedziele zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek Kościół wspomina w liturgii św. Jana Chryzostoma, we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana w sobotę święto św. Stanisława Kostki.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczynają się w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Saletyńskiej. W sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą wigilijną Msze św. z okazji 175 rocz. objawienia. Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej zakończone procesją ze świecami. W niedziele zapraszamy całą parafię na godz. 15.00 na sumę odpustową, której przewodniczył będzie ks. bp. Edward Kawa. W czasie sumy ks. biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 3. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Za tydzień Msza św. odprawiona zostanie o godz. 8.30 oraz suma odpustowa o godz. 15.00.
 4. W związku z uroczystościami w parafii bardzo proszę o pomoc w uprzątnięciu cmentarzy i placu wokół kościoła. W poniedziałek na godz. 8.00 zapraszamy Panów Strogusz Franciszek, Rachalski Michał, Janik Stanisław, Danyłko Michał, Danyłko Jan, Staszczyszyn Jan i prosimy o spalenie pościnanych gałęzi oraz o wykoszenie starego cmentarza. Prosimy również Panów Tracz Aleksander, Staszczyszyn Jan, Rachalski Tadeusz, Borsuk Tadeusz i Strogusz Franciszek o wykoszenie nowego cmentarza.
 5. We wtorek na godz. 14.00 bardzo prosimy młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania lub ich rodziców o uprzątnięcie placu obok kościoła. Prosimy o wykoszenie rowu przed kościołem, o wyczyszczenie kostki brukowej wokół kościoła oraz alejki wokół kalwarii oraz o wyplewienie i uprzątnięcie kalwarii.
 6. Młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania zapraszamy na próbę przed uroczystościami w środę po Mszy św.
 7. Sakrament spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków w sobotę o godz. 9.00.
 8. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę na godz. 18.30.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą
05.09.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXIII niedziele zwykłą, i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w środę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Informujemy, że w 8 października przeżywać będziemy uroczystość konsekracji naszego kościoła. Szczegółowy plan uroczystości oraz przygotowań do tego wydarzenia przedstawiony zostanie w późniejszym terminie.
 4. W związku z konsekracją kościoła zmianie ulegnie termin bierzmowania. W tym roku bierzmowanie będzie miało miejsce w czasie uroczystości odpustowych tzn. 19 września. Bardzo prosimy aby wszyscy kandydaci, którzy nie zdali jeszcze egzaminu dopuszczającego do sakramentu zrobili to najpóźniej do 15 września. Bardzo prosimy również aby wszyscy kandydaci przebywający poza Łanowicacmi zaplanowali powrót przed 15 września. Tego dnia odbędzie się pierwsza próba uroczystości bierzmowania.
 5. Zapraszamy na katechezę i spotkania grup:

Wtorek
15:00 katecheza dla klas 1 i 2
16:00 katecheza dla klas 6 i 7

Środa
15:00 katecheza dla klasy 3
16:00 katecheza dla klas 8 i 9
Po Mszy Świętej Biblijne spotkanie dla dorosłych

Czwartek
15:00 katecheza dla klas 4 i 5
16:00 katecheza dla klas 10 i 11
Po Mszy Świętej OAZA dla klas 6, 7 i 8
(zapraszamy również młodzież starszą do pomocy w prowadzeniu spotkań.)

Piątek
Po Mszy Świętej spotkanie ministrantów

Sobota
16:00 spotkanie Scholi

 1. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę na godz. 18.30.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą
29.08.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXII niedziele zwykłą. W tym tygodniu w piątek Kościół wspomina w Liturgii św. Grzegorza Wielkiego.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych odwiedzać będzie jeden ksiądz. Początek odwiedzin od godz. 9.15 ulicą Centralną w stronę blichu, później Chyrowe i ul. Szkolna.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Wczoraj zakończyły się w naszej parafii rekolekcje dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z Polski za zorganizowanie tego wyjątkowego czasu. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w kuchni oraz za przygotowanie sobotniego pikniku.
 5. W najbliższą środę rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Tego dnia zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież na godz. 19.00 na Mszę św. w czasie której modlić będziemy się o potrzebne łaski w nowym roku oraz poświęcimy przybory szkolne.
 6. Spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży w rozpoczynającym się roku katechetycznym odbędzie się wg. następującego porządku.

Klasy 1 – 4 sobota godz. 11.00
Klasy 5 – 8 sobota godz. 10.00
Klasy 9 -11 oraz młodzież studiująca sobota godz. 9.00

 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 

W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Maria Jaszczyszyn. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą
                                    22.08.2021

 1.  Przeżywamy dziś XXI niedziele zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przeżywać będziemy święto św. Bartłomieja Apostoła w piątek wspomnienie św. Moniki natomiast w sobotę wspomnienie św. Augustyna.
 2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii młodzież z Polski, która od jutra będzie prowadzić wakacyjne rekolekcje dla dzieci w ramach „Akcji Ukraina”.
 3. W związku z odbywającymi się rekolekcjami bardzo prosimy o pomoc w kuchni mamy według następującego porządku:

Poniedziałek
Godz. 8.00 do 14.00 Panie: Staszczyszyn Ludmiła, Borsuk Maria i Jaszczyszyn Maria.
Godz. 14.00 do 19.00 Panie: Staszczyszyn Maria i Tracz Halina.
Czwartek
Godz. 8.00 do 14.00 Panie: Rachalska Maria, Biłas Ludmiła, Strogusz Maria.
Godz. 14.00 do 19.00 Panie: Jaszczyszyn Halina i Danyłko Oksana
Piątek
Godz. 8.00 do 14.00 Panie: Sal Anna i Gnat Katarzyna.
Godz. 14.00 do 19.00 Panie: Strubycka Halina i Figiel Emilia
Sobota
Od godz. 8.00 do 14.00 Panie: Tracz Anna i Tracz Irena.

 1. Zapraszamy dziś wieczór na godz. 21.00 na Apel Maryjny.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy także za ofiary, które spływają od naszych parafian mieszkających w Samborze.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy również Paniom: Pukajło Maria, Jaszczyszyn Ludmiła, Jaszczyszyn Mariana, Jaszczyszyn Maria i Staszczyszyn Irena za przygotowanie posiłków dla pracowników w ostatnich tygodniach.
 4. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą
 15.08.2021

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie Mszy św. poświęcimy wianki, zioła i kwiaty.
 2. W tym tygodniu w piątek kościół wspomina św. Bernarda opata.
 3. Od najbliższego czwartku w naszej parafii gościć będziemy wolontariuszy z Polski, którzy w dniach od 23 do 27 sierpnia przeprowadzą rekolekcje dla dzieci. Zapraszamy młodzież z naszej parafii w piątek na godz. 9.00 i prosimy o pomoc w rozstawieniu namiotów oraz pomoc w przygotowaniach do rekolekcji.
 4. W związku z faktem, że wciąż nie ma chętnych do przygotowania posiłków w czasie rekolekcji w przyszłą niedzielę ogłosimy dyżury mam według spisu dzieci, które zapisały się na rekolekcje.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Od początku roku na prace prowadzone w parafii zebrano: 36.000 hrywien, 12.000 zł., 1350 dolarów i 660 euro, czyli łącznie około 180.000 chrywien.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą
8.08.2021

 1.  Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek Kościół wspomina w liturgii św. Teresę Benedyktę od Krzyża, we wtorek św. Wawrzyńca, w środę św. Klarę.
 2. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Tego dnia na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 3. Dziękujemy Panom z kolejki za prace wykonaną w minionym tygodniu na starym cmentarzu.
 4. Na placu starego kościoła pojawiła się w tym tygodniu miniatura kościoła zniszczonego w latach osiemdziesiątych. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Riznykowi za ogrom pracy włożonej w wykonanie makiety.
 5. Ponawiamy naszą prośbę o pomoc w kuchni w czasie letnich rekolekcji dla dzieci.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą
1.08.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XVIII Niedzielę Zwykłą, i pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Wianneya, a w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
 3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W czwartek i piątek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 4. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W tym miesiącu chorych będzie odwiedzał jeden ksiądz. Początek od godz. 9.15 od początku ul. Centralnej, później przez blich, chyrowe, ul. Szkolna i zakończenie na ul. Krótkiej.
 5. Z powodu remontu Msza św. w piątek rano odprawiona będzie na plebani.
 6. Dziękujemy Panom z kolejki za prace wykonaną w minionym tygodniu na cmentarzach oraz przy kościele.
 7. Dziękujemy również Panu Franciszkowi i Panu Tadeuszowi za pracę przy kościele.
 8. W najbliższy wtorek od godz. 8.00 prosimy Panów: Danyłko Jan, Ozymko Michał i Danyłko Roman o wycięcie krzewów i prace porządkowe na starym cmentarzu.
 9. W dniach od 23 do 28 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje prowadzone przez młodzież z Polski w ramach Akcji Ukraina. Bardzo prosimy mamy, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie posiłków dla dzieci w czasie rekolekcji o zgłoszenie się telefonicznie lub w zakrystii do najbliższej środy.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą
25.07.2021

 1. Kościół przeżywa dziś XVII Niedzielę Zwykłą, po Mszach św. poświęcenie pojazdów. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, w środę św. Włodzimierza, w czwartek św. Marty natomiast w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
 2. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty Arka ze Lwowa. Wspólnota ta zajmuje się opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Po Mszach świętych przy wyjściu z placu kościelnego będzie można nabyć różne przedmioty wykonywane własnoręcznie przez podopiecznych wspólnoty i w ten sposób będziemy mogli wspomóc ich działalność.
 4. Z powodu remontu w piątek rano nie będzie Mszy św. w języku ukraińskim.
 5. Dziękujemy Panom z kolejki za prace wykonaną w minionym tygodniu przy koszeniu cmentarzy.
 6. W poniedziałek prosimy Panów Jaszczyszyn Franciszek, Rachalski Jan, Jaszczyszyn Stanisław oraz Jaszczyszyn Kazimierz o dokończenie koszenia starego cmentarza i spalenie skoszonej wcześniej trawy na obu cmentarzach. Prosimy również Panów Figiel Stanisław, Fijałko Michał, Tracz Kazimierz oraz Pukajło Stanisław o wywiezienie gruzu oraz trawy z placu kościelnego a także o poskładanie drzewa. Potrzebne będą dwie fury.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą
18.07.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XVI Niedzielę Zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca. Zapraszamy wieczór na godz. 21.00 na Apel Maryjny.
 2. W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny natomiast w piątek święto św. Brygidy patronki Europy. W przyszła niedziele przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszach św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Zapraszamy aby tego dnia wyjątkowo na Msze św. przyjechać nie tylko samochodami ale warto poświęcić również nasze rowery, skutery, ciągniki i wszystkie inne pojazdy mechaniczne.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy przedstawicieli wspólnoty Arka ze Lwowa. Wspólnota ta zajmuje się opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Po Mszach świętych będzie można nabyć różne gadżety wykonywane przez podopiecznych wspólnoty i w ten sposób będziemy mogli wspomóc ich działalność.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Oli, Mari i Mari za przygotowywanie posiłków dla pracowników przez minione dwa tygodnie. Dziękujemy również Panu i Paniom z kolejki za prace na cmentarzu.
 5. W najbliższy wtorek prosimy Panów Borsuk Franciszek, Zając Piotr, Strogusz Franciszek, Fijałko Czesław, Borsuk Wiktor i Tracz Stanisław o dokończenie koszenia nowego cmentarza oraz o skoszenie trawy na starym cmentarzu.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą
11.07.2021

 1. Kościół przeżywa dziś XV Niedzielę Zwykłą. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny.
 2. Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi Borsuk za pracę wykonaną w minionym tygodniu przy ołtarzu polowym.
 3. W najbliższy wtorek prosimy Panów: Fijałko Władysław, Zinczuk Włodzimierz i Pukajło Stanisław o uprzątnięcie siana i wykoszenie trawy na nowym cmentarzu.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą
4.07.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XIV Niedzielę Zwykłą. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli patrona miasta Lwowa.
 2. Od jutra w naszej parafii rozpocznie się remont kościoła. W związku z remontem w tym tygodniu prosimy do sprzątania kościoła przyjść cztery osoby.
 3. Bardzo dziękujemy paniom za wykonane prace przy Kalwarii Saletyńskiej, sprzątniecie starych roślin i nasadzenie nowych, a także za wyczyszczenie alejki.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła  i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą
27.06.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XIII Niedzielę Zwykłą. Jutro przypada Wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika. We wtorek Uroczystość św. Piotra i Pawła w tym dniu porządek Mszy Świętych będzie niedzielny. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła.
 2. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek lipca, w tym dniu z Komunią Świętą odwiedzi naszych chorych tylko jeden ksiądz od godziny 9;15 i zacznie od początku ulicy Centralnej (od Kościoła). Bardzo proszę by w tym dniu obowiązkowo zawiesić flagi na bramie ponieważ w niektóre domy przyjdę po raz pierwszy, by nikogo nie opuścić.
 3. Od jutra w naszej parafii rozpocznie się remont kościoła. W związku z remontem w tym tygodniu prosimy do sprzątania kościoła przyjść cztery osoby.
 4. Bardzo dziękujemy panu Borsuk Stanisławowi i wszystkim innym panom którzy w tym tygodniu pracowali przy odnowieniu ołtarza polowego, który znajduje się na placu naszego sanktuarium.
 5. Dziękujemy naszym ministrantom za skoszenie trawy i uporządkowanie drzewek wokół naszej świątyni.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i przygotowanie do remontu i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą
20.06.2021

 1.  Kościół przeżywa dziś XII Niedzielę Zwykłą. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia Msza św. o godz. 19.00.
 2. Dziś przeżywamy trzecią niedzielę miesiąca. Wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.
 3. Od jutra w naszej parafii rozpocznie się remont kościoła. W związku z remontem prosimy w tym tygodniu dyżurnych oraz Panów: Staszczysyzn Józef i Staszczyszyn Tadeusz o przygotowanie w poniedziałek pokoi nad zakrystią gdzie będą nocowali majstrowie, oraz o przygotowanie kościoła do remontu.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymki do Maksymowic wszystkim, którzy wzięli w niej udział.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Marian Waniowski, syn Władysława i Zofii zd. Rachalska, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Staroń Sylwia, córka Stanisława i Barbary zd. Ryż, panna zamieszkała w Iskrzyni.  Zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo dziękujemy Panom i Paniom z kolejki za prace wykonane w minionym tygodniu. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 2. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą
13.06.2021

 1. Kościół w Liturgii wspomina dziś św. Antoniego z Padwy, również dziś kończy się Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dziś po Mszach św. błogosławieństwo wianków i lilii a po Mszy św. o godz. 10.30 dodatkowo błogosławieństwo dzieci oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom, które przygotowały ołtarze, Panom za niesienie baldachimu, dzieciom, które przez cały tydzień sypały kwiaty i dzwoniły dzwonkami.
 3. Dziś o godz. 14.00 wyruszy pielgrzymka do Maksymowic, która weźmie udział w Uroczystościach odpustowych ku czci św. Antoniego. Można jeszcze dołączyć się do pielgrzymki. Powrót zaplanowany jest dodatkową marszrutką o godz. 17.30.
 4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny, który rozpocznie się o godz. 21.00.
 5. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w czasie którego chcielibyśmy omówić kwestie remontu kościoła, rozbiórki kaplicy na cmentarzu i inne istotne sprawy. Od jakiegoś czasu w parafiach naszej diecezji nie funkcjonują już tzw. „dwudziestki” dlatego spotkanie to ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych prosimy jednak aby w spotkaniu wzięły udział także osoby, które kiedyś tworzyły Radę Parafialną. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Marian Waniowski, syn Władysława i Zofii zd. Rachalska, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Staroń Sylwia, córka Stanisława i Barbary zd. Ryż, panna zamieszkała w Iskrzyni.  Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo dziękujemy Panom i Paniom z kolejki za prace wykonane w minionym tygodniu. W najbliższy poniedziałek prosimy Panów: Zając Jan, Strogusz Franciszek, Tracz Henryk oraz Rachalski Michał o wykoszenie rowu przed kościołem oraz starego cmentarza.
 2. Również w poniedziałek prosimy Panów: Maksymowski Ivan i Pukajło Stanisław o spalenie trawy na nowym cmentarzu, uprzątnięcie opuszczonych grobów i skoszenie rowu przed nowym cmentarzem. Bardzo prosimy aby zadbać we własnym zakresie o kosy lub kosiarki i inne potrzebne narzędzia.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 4. Intencje na rozpoczynający się tydzień:

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Bożego Ciała
06.06.2021

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyjdziemy w procesji do czterech ołtarzy. W tym tygodniu przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję połączoną z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 2. W przyszłą niedzielę kościół wspomina w swojej Liturgii św. Antoniego z Padwy. Po Mszach św. poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę nasza parafia w Maksymowicach przeżywać będzie swoje patronalne święto. Zapraszamy na odpust ku czci św. Antoniego do Maksymowic na godz. 16.00.
 4. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W związku z Oktawą Bożego ciała w najbliższą środę wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 6. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Tego dnia Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 oraz o 19.00. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Marian Waniowski, syn Władysława i Zofii zd. Rachalska, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Staroń Sylwia, córka Stanisława i Barbary zd. Ryż, panna zamieszkała w Iskrzyni.  Zapowiedź pierwsza.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za prace wykonane w minionym tygodniu na placu starego kościoła oraz na cmentarzu.
 2. W przyszłym tygodniu w poniedziałek prosimy Panów: Staszczyszyn Jan, Zając Michał o wykoszenie trawy na nowym cmentarzu. Bardzo prosimy aby zadbać we własnym zakresie o kosy lub kosiarki.
 3. Również w poniedziałek prosimy Panów: Jaszczyszyn Mikołaj, Riznyk Michał, Jaszczyszyn Stanisław, Jaszczyszyn Franciszek o pomoc w pracach na placu starego kościoła. Prosimy aby zabrać ze sobą łopaty i taczki.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Zofia Jaszczyszyn. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej
30.05.2021

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Parafii świętujemy dodatkowo rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Przenajświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. W związku z Uroczystością zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Za tydzień Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja tradycyjnie przejdzie ulicą szkolną i centralną. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie przemarszu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota, i niedziela miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać w czwartek, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca.
 4. W czwartek na Msze św. wieczorną zapraszamy wszystkich uczniów kończących w tym tygodniu rok szkolny. Po Mszy św. dzieci i młodzież otrzymają świadectwa ukończenia lekcji religii.
 5. We wtorek rozpoczyna się czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W dniach od 25 do 27 czerwca w Brzuchowicach odbędą się warsztaty dla rodziców. Tematem spotkania będą współczesne zagrożenia na jakie narażone są dzieci szczególnie w Internecie. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Będzie zorganizowany transport. Szczegóły w zakrystii.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Biłas Wiktor, Rachalski Zenon, Hyczko Andrzej, Borsuk Jan, Zając Paweł, Strogusz Jan, Tracz Wiktor, Strogusz Jan, Bokało Juliusz i Zając Tadeusz za przygotowanie i zamontowanie w ubiegłym tygodniu słupków ogrodzeniowych na placu starego kościoła.
 8. W przyszłym tygodniu w poniedziałek prosimy Panów: Jaszczyszyn Piotr, Zając Stanisław i Jaszczyszyn Michał o wykoszenie trawy na nowym cmentarzu. Bardzo prosimy aby zadbać we własnym zakresie o kosy lub kosiarki.
 9. Również w poniedziałek prosimy Panów: Staszczyszyn Stanisław, Zając Stanisław, Jarosz Andrzej i Strubycki Zenon o wykopanie ziemi pod alejkę na placu starego kościoła. Prosimy aby zabrać ze sobą łopaty i taczki.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego
23.05.2021

 1.  Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii przeżywamy również Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy naszą modlitwą dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W dniu jutrzejszym Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30 i 19.00.
 3. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. W naszej parafii przeżywać będziemy również rocznice Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z klas 4 na próby, które będą się odbywały od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godzinie 10.00 spowiedź św. dla dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin.
 4. W przyszłą niedzielę w związku z Pierwszą Komunią Świętą w Maksymowicach Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz. 8.30 i Msza św. rocznicowa o godz. 10.00.
 5. Ojciec Wasyl wraz z wiernymi grekokatolickiej parafii w Wykotach bardzo serdecznie dziękuje za ofiarność i wsparcie budowy świątyni.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę za którą zostaną zakupione nowe ornaty.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną
16.05.2021

 1.  Przeżywamy dziś siódmą niedzielę okresu wielkanocnego. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy także Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. W związku z tym wydarzeniem zmianie ulegną godziny niedzielnej Mszy św. Za tydzień Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30 oraz Msza św. pierwszokomunijna o godz. 12.00.
 3. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 4. Dziś wieczorem zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny, który zakończy się procesją z lampionami.
 5. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Ojciec Wasyl wraz z wiernymi grekokatolickiej parafii w Wykotach zwraca się z prośbą o wsparcie budowy świątyni. Dziś po południu do naszych domów zastukają przedstawiciele parafii z Wykot, wtedy będzie można udzielić takiego wsparcia.
 7. Serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za zwiezienie drzewa oraz prace przy wykopie pod alejkę na placu starego kościoła. Dziękujemy również chłopcom za wykoszenie trawy obok kościoła.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy również za ofiarowane kwiaty doniczkowe.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
9.05.2021

 1.  Przeżywamy dziś szóstą niedzielę okresu wielkanocnego. W tym tygodniu w czwartek przyda uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. o godz. 8.30 i 19.00.
 2. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w czasie nabożeństw wieczornych będziemy modlić się o urodzaj i Boże błogosławieństwo w czasie prac polowych.
 3. Jutro na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich na egzamin przed Pierwszą Komunią św.
 4. We wtorek od godz. 9.00 prosimy Panów z kolejki: Pana Tracz Aleksander, Staszczyszyn Jan, Jaszczyszyn Franciszek i Tracz Czesław o zwiezienie drewna z gaju, które pozostało po ubiegłorocznej wycince drzew oraz o spalenie gałęzi, które pozostały po wiosennym sprzątaniu gaju. We środę prosimy Panów Jaszczyszyn Jan, Pukajło Józef i Janik Andrzej o wykopanie ziemi pod alejkę na placu starego kościoła.
 5. W minionym tygodniu zakończone zostało malowanie dachu na domu parafialnym. Koszt tej inwestycji to 25.000 UAH.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy ministrantom za wykoszenie placu kościelnego.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
2.05.2021

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę okresu wielkanocnego i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.30 i o 19.00. W sobotę przypada święto św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni od godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.15
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 19.00. W środy przed Mszą św. odprawiana będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z Litanią Loretańską.
 4. W miesiącu maju wtorkowa Msza św. odprawiana będzie również wieczorem.
 5. Ogłoszenie z selskiej rady : всі хто має субсидії просимо прийти до П’янович від середи до п’ятниці з такими документами: паспорти всіх хто прописаний, для дітей свідоцтва про народження, будинкова книжка,технічний паспорт, квитанції на газ, світло, для працюючих довідка про доходи.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Pukajło Andrzej, syn Stanisława i Danuty zd. Fiałko, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Sydor Maria, córka Jarosława i Marii zd. Łoisz, panna zamieszkała w Maksymowicach.  Zapowiedź trzecia.
Pona Michał, syn Bogdana i Oksany zd. Grynio, kawaler zamieszkały w Wyszeńce oraz Strogusz Anna, córka Stanisława i Marii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź trzecia.
Danyłko Mikołaj, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Pylypiak Wiktoria, córka Jarosława i Lesi zd. Pysko, panna zamieszkała we Lwowie.  Zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną
25.04.2021

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę okresu wielkanocnego. W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.30. W środy przed Mszą św. odprawiana będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z Litanią Loretańską.
 3. W tym roku, jeżeli pozwolą na to przepisy sanitarne Pierwsza Komunia św. odbędzie się 23 maja, Rocznica Pierwszej Komunii św. 30 maja natomiast Bierzmowanie 8 października.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Pukajło Andrzej, syn Stanisława i Danuty zd. Fiałko, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Sydor Maria, córka Jarosława i Marii zd. Łoisz, panna zamieszkała w Maksymowicach.  Zapowiedź druga
Pona Michał, syn Bogdana i Oksany zd. Grynio, kawaler zamieszkały w Wyszeńce oraz Strogusz Anna, córka Stanisława i Marii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.   Zapowiedź druga
Danyłko Mikołaj, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Pylypiak Wiktoria, córka Jarosława i Lesi zd. Pysko, panna zamieszkała we Lwowie.  Zapowiedź druga

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę okresu Wielkanocnego
18.04.2021

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę okresu Wielkanocnego, po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu powrócimy już do zwyczajnego porządku nabożeństw. Msza św. we wtorek będzie odprawiana rano o godz. 8.30 w pozostałe dni powszednie wieczór o godz. 19.00. W środę pół godziny przed Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Pukajło Andrzej, syn Stanisława i Danuty zd. Fiałko, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Sydor Maria, córka Jarosława i Marii zd. Łoisz, panna zamieszkała w Maksymowicach.  Zapowiedź pierwsza.
Pona Michał, syn Bogdana i Oksany zd. Grynio, kawaler zamieszkały w Wyszeńce oraz Strogusz Anna, córka Stanisława i Marii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź pierwsza.
Danyłko Mikołaj, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Pylypiak Wiktoria, córka Jarosława i Lesi zd. Pysko, panna zamieszkała we Lwowie.  Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożego Miłosierdzia
11.04.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym miesiącu zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30
 3. W związku z naszym wyjazdem w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej. Msze św. przez cały tydzień odprawiane będą wieczór o godz. 19.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc w wygrabieniu placu starego kościoła. W sposób szczególny dziękujemy również chłopcom za zaangażowanie się w tę pracę.
 5. Dziękujemy młodzieży za rozebranie dekoracji świątecznej.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
04.04.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim wielu łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Jezus napełnia Was wszystkich radością oraz obdarowuje zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 oraz o 10.30.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Pani Marii i młodzieży za przygotowanie dekoracji świątecznej. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy młodzieży za czuwanie przy Grobie. Dziękujemy ministrantom, lektorom oraz Paniom prowadzącym śpiew. Dziękujemy dziewczętom za przygotowanie feretronów na procesję Rezurekcyjną oraz Panom za niesienie baldachimu.
 5. Dziękujemy również Panom z kolejki za naniesienie drzewa do kotłowni.
 6. W minioną niedziele przestawialiśmy zegarki na czas letni w związku z tym od wtorku wszystkie wieczorne Msze św. sprawowane będą o godz. 19.00.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową
28.03.2021

 1. Dobiegają końca nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego.
 2. Przed nami Wielki Tydzień. Program Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych ⇒ ⇒
 3. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi w poniedziałek, wtorek lub środę. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedzi nie będzie.
 4. W najbliższy wtorek od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.
 5. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również za ofiary składane na kościół.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace. Taca ta przeznaczona jest na potrzeby ks. Rekolekcjonisty.
 7. Dziękujemy Państwu Borsuk oraz Państwu Tracz za ofiarowane rośliny, które zostały posadzone na placu starego kościoła.
 8. Bardzo prosimy Panów z kolejki Pana Danyłko Michał i Danyłko Jan o naniesienie w poniedziałek drzewa do kotłowni.
 9. We wtorek po Mszy św. prosimy młodzież o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego.
 10. Wzorem lat ubiegłych prosimy młodzież o czuwanie przy Grobie Pańskim.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu
21.03.2021

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu we czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 2. Za tydzień w Kościele przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Rozpoczęcie Mszy św. o godz. 10.30 na schodach przed kościołem. Prosimy o przyniesienie palm lub gałązek.
 3. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które wygłosi ks. Andrzej Szczastlivec.

Program Rekolekcji:

Piątek 26 marca
godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Łanowic
godz. 19.00 Msza św. z nauką ogólną
Sobota 27 marc
godz. 8.30 Msza św. z nauką ogólną
godz. 11.00 – Nauka dla dzieci z klas od 1 do 6
godz. 15.00 – Nauka dla młodzieży z klas od 7 do 11 oraz młodzieży studiującej
godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną
godz. 19.00 Nauka dla Róż Różańcowych

Niedziela 28 marca
godz. 8.30 Msza św. z nauką ogólną
godz. 10.00 Gorzkie Żale
godz. 10.30 Msza św. z nauką ogólną

4.Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za prace przy sadzeniu drzewek na placu przy „Starym Kościele”. Dziękuje Panu Michałowi Riznyk za ofiarowane tuje. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym we wczorajsze sprzątanie gaju.
5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Wielkiego Postu
14.03.2021

 1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia Msze św. o godz. 8.30 i o 19.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym Sanktuarium w piątki o godz. 18.30 natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 3. Zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w środę o godz. 17.30.
 4. Przypominamy o obowiązku korzystania z masek w czasie nabożeństw odprawianych w naszym kościele.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu
7.03.2021

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Wczoraj zakończyło się w naszej parafii nawiedzenie Monstrancji związane z archidiecezjalną sztafetą modlitewną. Bardzo dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach. W sposób szczególny dziękujemy Różom Różańcowym za piątkowe prowadzenie modlitwy.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci z przedszkola za pomoc w naniesieniu drzewa do kotłowni.
 4. W związku z wyjazdem ks. Ivana nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii będzie odprawiane w piątki o godz. 18.30. Piątkowa Msza św. odprawiana będzie po Drodze Krzyżowej tzn. o godz. 19.00. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiane jest w niedziele o godz. 10.00.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
28.02.2021

 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 17.30. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu przeżywamy nawiedzenie Monstrancji, która peregrynuje w naszej Archidiecezji. W związku z peregrynacją zmianie ulegnie program nabożeństw odprawianych w naszej parafii. Od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z dziesiątkiem różańca. W piątek o godz. 8.30 Msza św. w języku ukraińskim po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja z Modlitwą różańcową. Przy wyjściu z kościoła znajduje się lista. Bardzo prosimy Róże Różańcowe o wpisanie się na listę i prowadzenie modlitwy w wyznaczonych godzinach. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo różańcowe kończące czas peregrynacji w naszej parafii.
 3. Pan Prezes Towarzystwa Polskiego bardzo prosi młodzież o utrzymanie porządku i kulturalne korzystanie z altanek i terenu wokół punktu medycznego.
 4. Dziękujemy Panu Franciszkowi, Mikołajowi, Tadeuszowi, Piotrowi i  Michałowi za prace wykonane w tym tygodniu przy zabezpieczeniu przed zalewaniem piwnicy.
 5. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
21.02.2021

 1.  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto Katedry Świętego Piotra. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie i w naszej miejscowości bardzo prosimy aby od jutra wszyscy uczestnicy nabożeństw odprawianych w naszym kościele korzystali z masek zasłaniających usta i nos. W duchu odpowiedzialności za siebie i za bliźniego przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Przed wejściem do kościoła załóżmy maskę, zdezynfekujmy również ręce korzystając z dozowników wystawionych pod chórem.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przyjmiemy monstrancję, która peregrynuje w naszej Archidiecezji. Peregrynacja ta jest owocem II Kongresu Świętego Różańca. W przyszłą niedzielę monstrancja nawiedzi kaplicę w Maksymowiczach. Szczegółowy program nabożeństw w naszej parafii zostanie podany za tydzień.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w przyszłym tygodniu odprawiana będzie w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 5. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą
14.02.2021

 1.  W najbliższą środę w Kościele rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 8.30 i 18.00. zapraszamy również na godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli post co do ilości i jakości spożywanych posiłków. Post ten polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych ale także na ograniczeniu się w ciągu dnia do jednego posiłku do syta oraz dwóch posiłków niepełnych. Post ten dotyczy wszystkich od 14 do 60 roku życia.
 3. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam Nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w naszej Parafii w piątki o godz. 18.00 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom za przygotowanie w minionym tygodniu przedstawienia i modlitwy w intencji osób chorych i starszych. W sposób szczególny dziękujemy Wychowawcom Szkoły Początkowej w Łanowicach za życzliwość i za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w parafialnym dniu chorych.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe. Dziękujemy Panu Mikołajowi Jaszczyszyn za naniesienie drzewa do kotłowni w ramach kolejki.
 6. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Katarzyna Strogusz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą
07.02.2021

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii zespół „Betlejem” z Krysowic. W imieniu muzyków dziękujemy za ofiary złożone na rozwój zespołu. W sposób szczególny dziękujemy także Panu Piotrowi Borsukowi za transport zespołu oraz Paniom za przygotowanie posiłku.
 3. W tym tygodniu w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia w Kościele przeżywany jest Światowy Dzień Chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji osób chorych i starszych z naszej parafii.

Program Dnia Chorych:
10.30 – „Uzdrowienie ślepego od urodzenia” – przedstawienie przygotowane przez dzieci.
10.45 – Różaniec z św. siostrą Faustyną.
11.15 – Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych.
Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lourdskie.
Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
Jeżeli ktoś z chorych nie jest w stanie przyjść do kościoła prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, będzie możliwość zorganizowania transportu.

 1. Uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek tj. 12 lutego będą wywożone śmieci.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą
31.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą. W naszej parafii witamy zespół „Betlejem” z Krysowic. Po Mszy św. zapraszamy do pozostania w kościele i wspólnego kolędowania z zespołem. Naszą wdzięczność za piękny śpiew i muzykę możemy wyrazić składając ofiarę do koszyczka pod chórem.
 2. We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia Msze św. odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W czasie Mszy św. poświęcenie świec.
 3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie świec św. Błażeja i błogosławieństwo gardeł.
 4. W piątek Kościół wspomina św. Agatę. Tego dnia poświęcenie chleba, wody i soli.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odśnieżanie. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą
24.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto nawrócenia świętego Pawła natomiast we wtorek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zespół „Betlejem” z Krysowic. W związku z tym wydarzeniem za tydzień zmianie ulegną godziny Mszy św. W następną niedzielę Msze św. będą odprawione o godz. 8.30 i wyjątkowo o 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zespół zaprasza na krótki koncert. W przyszłą niedzielę będzie również możliwość finansowego wsparcia rozwoju zespołu.
 3. W minionym tygodniu zakończyły się rekolekcje dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy mamom za przygotowanie posiłków.
 4. Zakończył się czas zimowej przerwy w szkole w związku z tym zapraszamy również dzieci i młodzież na katechezę, która odbywać się będzie według dotychczasowego porządku.
 5. Od najbliższego wtorku zmianie ulegnie także godzina wtorkowej Mszy św., która odprawiana będzie rano o godz. 8.30.
 6. Głowa selskiej Rady Pan Mychaiło Mychajłowycz zaprasza na spotkanie wiejskie na którym omawiane będą ważne sprawy dotyczące Łanowic. Spotkanie to odbędzie się dziś (24.01) o godz. 12.00 w klubie.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Wczoraj do wieczności odszedł śp. o. Roman Dąbrowski O.Carm proboszcz parafii pw. św. Anny w Sąsiadowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą
17.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek w Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 2. Zapraszamy dzieci z klas od 3 do 6 na zimowe rekolekcje, które odbędą się w naszej parafii od najbliższej środy do piątku. Zajęcia planowane są w godz. od 9.00 do 15.00. Wszystkich chętnych prosimy o obowiązkowe zgłoszenie telefoniczne, w grupie na Instagramie bądź po Mszy św. w zakrystii. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku wieczór.
 3. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na krótkie spotkanie organizacyjne.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za naniesienie drzewa do kotłowni, dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w odśnieżanie przy kościele.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
10.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego.
 2. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w naszym Sanktuarium w środę o godz. 17.30.
 3. Zapraszamy również w piątki na godz. 8.30 na Msze św. w języku ukraińskim.
 4. W poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Rachalski Michał i Janik Stanisław o pomoc w naniesieniu drzewa do kotłowni.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 6. Przypominamy, że jutro od godziny 8.00 będą wywożone śmieci.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedziele okresu Bożego Narodzenia
03.01.2021

 1. Przeżywamy dziś II Niedziele okresu Bożego Narodzenia i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego.
 3. W najbliższą środę (6 stycznia) świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Tego dnia Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Po Mszach św. Poświęcenie kredy, kadzidła i wody.
 4. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek oraz od czwartku do soboty odprawiane będą wieczór o godz. 18.00. Zapraszamy w piątek o godz. 8.30 na Msze św. w języku ukraińskim.
 6. Śmieci w Łanowicach wywożone będą 11 stycznia od godz. 8.00.
 7. W miniony poniedziałek i wtorek odwiedziliśmy Wasze domy z wizytą duszpasterską. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i za ofiary składane z tej okazji.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę św. Rodziny
27.12.2020

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Uczestniczymy dziś w odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich, po Mszy św. poświęcenie wina św. Jana.
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto św. Młodzianków męczenników. Tego dnia na Msze św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które po Mszy św. otrzymają błogosławieństwo.
 3. W najbliższy czwartek kończy się rok 2020. Tego dnia zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. dziękczynną za łaski otrzymane w kończącym się roku z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku, który niebawem się rozpocznie. Pół godz. przed Mszą św. tzn. o 17.30 nabożeństwo dziękczynne. Tego dnia wszystkich chętnych zapraszamy do kościoła również na godz. 23.30 na modlitewne przywitanie nowego roku.
 4. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W piątek 1 stycznia z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. odprawione będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Nie będzie tego dnia pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę pół godz. przed Mszą św. tzn. o godz. 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w przyszłym miesiącu.
 5. W najbliższy poniedziałek i wtorek chcielibyśmy odwiedzić rodziny naszej parafii z wizytą duszpasterską, tzw. „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 28 grudnia 2020

1 ksiądz – ulica Centralna, prawa strona
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pani Fijałko Mariana do Pana Pukajło Stanisław.
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Danyłko Wasyl do Pana Strogusz Jan.
2 ksiądz – Chyrowe i ul. Szkolna
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pana Jaszczyszyn Mikołaj  ul. Szkolna  przez Chyrowe do Pana Safka Jarosław.
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Borsuk Stanisław do Pana Strogusz Jan

Wtorek 29 grudnia 2020

1 ksiądz – ulica Centralna, lewa strona
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pani Fedorowicz Maria do Pana Zając Piotr
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Strogusz Franciszek do Pana Strogusz Anatol.
2 ksiądz – ul. Kościelna i Krótka
w godz. od 9.00 od Pana Rachalski Tadeusz ul. Kościelna przez ul. Krótką w stronę Kolonii.
W związku z planowaną wizytą duszpasterską w najbliższy poniedziałek i wtorek Msza św. będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 19.00.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Serdecznie dziękujemy Pani Marii i młodzieży za przygotowanie Bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy Paniom za prowadzenie śpiewu w czasie świąt oraz liturgicznej służbie ołtarza.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Bardzo dziękujemy grupie kolędniczej za ofiarę na kościół 1250 UAH.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu
20.12.2020

 1.  Przeżywamy dziś IV niedziele Adwentu. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy wigilie uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia rano o godz. 8.30 odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo nowenny do Dzieciątka Jezus i Msza św. Roratnia. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. W czwartek zgodnie z tradycją powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. Msze św. w czasie pierwszego i drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia tj. w piątek i w sobotę odprawiane będą wg. porządku niedzielnego, tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W piątek nie obowiązuje post. W sobotę na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie owsa.
 3. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy aby tego dnia w miarę możliwości uczestniczyć we Mszach św. wspólnie ze swoim współmałżonkiem. W czasie Mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Apostoła. W związku z tym na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wina.
 4. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w poniedziałek od godz. 17.00 do 17.45. We wtorek i środę w godzinach od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 17.45. i w czwartek od godz. 8.00 do 8.30. Przed Pasterką i w czasie świąt spowiedzi nie będzie.
 5. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższy wtorek od godz. 9.00.
 6. Zapraszamy ministrantów na obowiązkową zbiórkę we wtorek po Mszy św. We wtorek po Mszy św. prosimy również młodzież o ubranie choinek w kościele.
 7. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których jeszcze tylko w poniedziałek będzie można złożyć produkty spożywcze dla potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 8. Przypominamy dzieciom aby na jutro przynieść plansze z roratnimi naklejkami. Zakończenie Rorat dla dzieci w środę.
 9. Bardzo dziękujemy Panom z kolejki za pomoc w nasieniu drzewa do kotłowni.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu
13.12.2020

 1.  Przeżywamy dziś III niedziele Adwentu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.
 2. W środę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy na to nabożeństwo od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. W niedzielę Nowenna odprawiona będzie o godz. 10.15. W związku z Nowenną do Dzieciątka Jezus przez najbliższe dwa tygodnie wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 4. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 5. W zakrystii do nabycia są opłatki Bożonarodzeniowe.
 6. W poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Staszczyszyn Tadeusz i Danyłko Witalij o pomoc w nasieniu drzewa do kotłowni.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu
6.12.2020 

 1. Przeżywamy dziś II niedziele Adwentu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 i o 18.00.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii siostrę Lucynę oraz wolontariuszkę Irenę z Radio Maryja. Bardzo serdecznie dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem prowadzenia radia oraz za przedstawienie nam ogromu dobrodziejstwa jakie daje możliwość słuchania ciekawych audycji i wspólnej modlitwy za pośrednictwem radia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć różne materiały: modlitewniki, kalendarze oraz różne gadżety radia. Dochód ze sprzedaży tych materiałów wspomoże funkcjonowanie Radia Maryja.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wczorajszych uroczystości odpustowych. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty i na przygotowanie święta. Dziękujemy Paniom za przygotowanie posiłku, Paniom za przygotowanie kościoła. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, Paniom prowadzącym śpiew, dziewczętom niosącym chorągwie oraz Panom niosącym baldachim.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 6. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 7. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 8. W zakrystii do nabycia są opłatki Bożonarodzeniowe.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
29.11.2020 

 1. Przeżywamy dziś I niedziele Adwentu, która rozpoczyna okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 2. W najbliższą sobotę (tj. 5 grudnia) o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci patrona naszej parafii św. Mikołaja. W związku z uroczystościami bardzo prosimy aby w tym tygodniu wyjątkowo dwie kolejki dyżurnych zatroszczyły się o czystość kościoła i obejścia. Prosimy Panów o przygotowanie i poniesienie baldachimu w czasie procesji oraz dziewczęta o poniesienie chorągwi. Bardzo prosimy także aby w Mszy św. odpustowej uczestniczyć w maskach ochronnych.
 3. Święty Mikołaj poinformował nas, że w tym roku odwiedzi przedszkole i szkołę początkową w Łanowicach w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zdąży jednak dojechać do starszych dzieci, dlatego bardzo serdecznie zaprasza na spotkanie wszystkich uczniów klas od 5 do 11 w niedziele 6 grudnia o godz. 15.00 na plebanie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek i piątek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W sobotę z racji odpustu nie będzie Mszy św. wieczornej. W niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W tym miesiącu chorych naszej parafii odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek 22 grudnia.
 6. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W związku z Roratami zmianie ulegnie porządek Mszy św. Nie będzie wtorkowej Mszy św. porannej. Cały tydzień Msze będę odprawiane wieczór o godz. 18.00. W piątek dodatkowo o 8.30 Msza w języku ukraińskim.
 7. W najbliższy poniedziałek (tj. 30 listopada) zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku nabożeństwo wypominkowe.
 8. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary składane na kwiaty i przygotowanie odpustu parafialnego. Dziękujemy Panom z kolejki za uprzątnięcie placu kościelnego oraz cmentarza.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Głodowski, tato ks. Roberta Głodowskiego, który pracował w naszej parafii.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

loading
×