warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną
16.05.2021

 1.  Przeżywamy dziś siódmą niedzielę okresu wielkanocnego. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy także Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. W związku z tym wydarzeniem zmianie ulegną godziny niedzielnej Mszy św. Za tydzień Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30 oraz Msza św. pierwszokomunijna o godz. 12.00.
 3. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 4. Dziś wieczorem zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny, który zakończy się procesją z lampionami.
 5. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Ojciec Wasyl wraz z wiernymi grekokatolickiej parafii w Wykotach zwraca się z prośbą o wsparcie budowy świątyni. Dziś po południu do naszych domów zastukają przedstawiciele parafii z Wykot, wtedy będzie można udzielić takiego wsparcia.
 7. Serdecznie dziękujemy Panom z kolejki za zwiezienie drzewa oraz prace przy wykopie pod alejkę na placu starego kościoła. Dziękujemy również chłopcom za wykoszenie trawy obok kościoła.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy również za ofiarowane kwiaty doniczkowe.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.
 10. Intencje na rozpoczynający się tydzień:

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
9.05.2021

 1.  Przeżywamy dziś szóstą niedzielę okresu wielkanocnego. W tym tygodniu w czwartek przyda uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. o godz. 8.30 i 19.00.
 2. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w czasie nabożeństw wieczornych będziemy modlić się o urodzaj i Boże błogosławieństwo w czasie prac polowych.
 3. Jutro na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich na egzamin przed Pierwszą Komunią św.
 4. We wtorek od godz. 9.00 prosimy Panów z kolejki: Pana Tracz Aleksander, Staszczyszyn Jan, Jaszczyszyn Franciszek i Tracz Czesław o zwiezienie drewna z gaju, które pozostało po ubiegłorocznej wycince drzew oraz o spalenie gałęzi, które pozostały po wiosennym sprzątaniu gaju. We środę prosimy Panów Jaszczyszyn Jan, Pukajło Józef i Janik Andrzej o wykopanie ziemi pod alejkę na placu starego kościoła.
 5. W minionym tygodniu zakończone zostało malowanie dachu na domu parafialnym. Koszt tej inwestycji to 25.000 UAH.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, dziękujemy ministrantom za wykoszenie placu kościelnego.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną
2.05.2021

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę okresu wielkanocnego i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.30 i o 19.00. W sobotę przypada święto św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni od godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.15
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 19.00. W środy przed Mszą św. odprawiana będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z Litanią Loretańską.
 4. W miesiącu maju wtorkowa Msza św. odprawiana będzie również wieczorem.
 5. Ogłoszenie z selskiej rady : всі хто має субсидії просимо прийти до П’янович від середи до п’ятниці з такими документами: паспорти всіх хто прописаний, для дітей свідоцтва про народження, будинкова книжка,технічний паспорт, квитанції на газ, світло, для працюючих довідка про доходи.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Pukajło Andrzej, syn Stanisława i Danuty zd. Fiałko, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Sydor Maria, córka Jarosława i Marii zd. Łoisz, panna zamieszkała w Maksymowicach.  Zapowiedź trzecia.
Pona Michał, syn Bogdana i Oksany zd. Grynio, kawaler zamieszkały w Wyszeńce oraz Strogusz Anna, córka Stanisława i Marii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź trzecia.
Danyłko Mikołaj, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Pylypiak Wiktoria, córka Jarosława i Lesi zd. Pysko, panna zamieszkała we Lwowie.  Zapowiedź trzecia.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną
25.04.2021

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę okresu wielkanocnego. W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.30. W środy przed Mszą św. odprawiana będzie Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z Litanią Loretańską.
 3. W tym roku, jeżeli pozwolą na to przepisy sanitarne Pierwsza Komunia św. odbędzie się 23 maja, Rocznica Pierwszej Komunii św. 30 maja natomiast Bierzmowanie 8 października.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Pukajło Andrzej, syn Stanisława i Danuty zd. Fiałko, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Sydor Maria, córka Jarosława i Marii zd. Łoisz, panna zamieszkała w Maksymowicach.  Zapowiedź druga
Pona Michał, syn Bogdana i Oksany zd. Grynio, kawaler zamieszkały w Wyszeńce oraz Strogusz Anna, córka Stanisława i Marii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.   Zapowiedź druga
Danyłko Mikołaj, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Pylypiak Wiktoria, córka Jarosława i Lesi zd. Pysko, panna zamieszkała we Lwowie.  Zapowiedź druga

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę okresu Wielkanocnego
18.04.2021

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę okresu Wielkanocnego, po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu powrócimy już do zwyczajnego porządku nabożeństw. Msza św. we wtorek będzie odprawiana rano o godz. 8.30 w pozostałe dni powszednie wieczór o godz. 19.00. W środę pół godziny przed Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Zamiar wstąpienia w sakramentalny związek małżeński wyrazili:

Pukajło Andrzej, syn Stanisława i Danuty zd. Fiałko, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Sydor Maria, córka Jarosława i Marii zd. Łoisz, panna zamieszkała w Maksymowicach.  Zapowiedź pierwsza.
Pona Michał, syn Bogdana i Oksany zd. Grynio, kawaler zamieszkały w Wyszeńce oraz Strogusz Anna, córka Stanisława i Marii zd. Danyłko, panna zamieszkała w Łanowicach.  Zapowiedź pierwsza.
Danyłko Mikołaj, syn Tadeusza i Marii zd. Pukajło, kawaler zamieszkały w Łanowicach oraz Pylypiak Wiktoria, córka Jarosława i Lesi zd. Pysko, panna zamieszkała we Lwowie.  Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym fakcie proboszcza parafii.

 1. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożego Miłosierdzia
11.04.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym miesiącu zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30
 3. W związku z naszym wyjazdem w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej. Msze św. przez cały tydzień odprawiane będą wieczór o godz. 19.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc w wygrabieniu placu starego kościoła. W sposób szczególny dziękujemy również chłopcom za zaangażowanie się w tę pracę.
 5. Dziękujemy młodzieży za rozebranie dekoracji świątecznej.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
04.04.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim wielu łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Jezus napełnia Was wszystkich radością oraz obdarowuje zdrowiem i potrzebnymi łaskami.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. zostaną odprawione wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 oraz o 10.30.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 10.00 na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Pani Marii i młodzieży za przygotowanie dekoracji świątecznej. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy młodzieży za czuwanie przy Grobie. Dziękujemy ministrantom, lektorom oraz Paniom prowadzącym śpiew. Dziękujemy dziewczętom za przygotowanie feretronów na procesję Rezurekcyjną oraz Panom za niesienie baldachimu.
 5. Dziękujemy również Panom z kolejki za naniesienie drzewa do kotłowni.
 6. W minioną niedziele przestawialiśmy zegarki na czas letni w związku z tym od wtorku wszystkie wieczorne Msze św. sprawowane będą o godz. 19.00.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową
28.03.2021

 1. Dobiegają końca nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego.
 2. Przed nami Wielki Tydzień. Program Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych ⇒ ⇒
 3. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi w poniedziałek, wtorek lub środę. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedzi nie będzie.
 4. W najbliższy wtorek od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.
 5. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również za ofiary składane na kościół.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace. Taca ta przeznaczona jest na potrzeby ks. Rekolekcjonisty.
 7. Dziękujemy Państwu Borsuk oraz Państwu Tracz za ofiarowane rośliny, które zostały posadzone na placu starego kościoła.
 8. Bardzo prosimy Panów z kolejki Pana Danyłko Michał i Danyłko Jan o naniesienie w poniedziałek drzewa do kotłowni.
 9. We wtorek po Mszy św. prosimy młodzież o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego.
 10. Wzorem lat ubiegłych prosimy młodzież o czuwanie przy Grobie Pańskim.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu
21.03.2021

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu we czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 2. Za tydzień w Kościele przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Rozpoczęcie Mszy św. o godz. 10.30 na schodach przed kościołem. Prosimy o przyniesienie palm lub gałązek.
 3. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które wygłosi ks. Andrzej Szczastlivec.

Program Rekolekcji:

Piątek 26 marca
godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Łanowic
godz. 19.00 Msza św. z nauką ogólną
Sobota 27 marc
godz. 8.30 Msza św. z nauką ogólną
godz. 11.00 – Nauka dla dzieci z klas od 1 do 6
godz. 15.00 – Nauka dla młodzieży z klas od 7 do 11 oraz młodzieży studiującej
godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną
godz. 19.00 Nauka dla Róż Różańcowych

Niedziela 28 marca
godz. 8.30 Msza św. z nauką ogólną
godz. 10.00 Gorzkie Żale
godz. 10.30 Msza św. z nauką ogólną

4.Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za prace przy sadzeniu drzewek na placu przy „Starym Kościele”. Dziękuje Panu Michałowi Riznyk za ofiarowane tuje. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym we wczorajsze sprzątanie gaju.
5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

 

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Wielkiego Postu
14.03.2021

 1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia Msze św. o godz. 8.30 i o 19.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym Sanktuarium w piątki o godz. 18.30 natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 3. Zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w środę o godz. 17.30.
 4. Przypominamy o obowiązku korzystania z masek w czasie nabożeństw odprawianych w naszym kościele.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu
7.03.2021

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Wczoraj zakończyło się w naszej parafii nawiedzenie Monstrancji związane z archidiecezjalną sztafetą modlitewną. Bardzo dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach. W sposób szczególny dziękujemy Różom Różańcowym za piątkowe prowadzenie modlitwy.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci z przedszkola za pomoc w naniesieniu drzewa do kotłowni.
 4. W związku z wyjazdem ks. Ivana nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii będzie odprawiane w piątki o godz. 18.30. Piątkowa Msza św. odprawiana będzie po Drodze Krzyżowej tzn. o godz. 19.00. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiane jest w niedziele o godz. 10.00.
 5. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
28.02.2021

 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 17.30. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu przeżywamy nawiedzenie Monstrancji, która peregrynuje w naszej Archidiecezji. W związku z peregrynacją zmianie ulegnie program nabożeństw odprawianych w naszej parafii. Od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej z dziesiątkiem różańca. W piątek o godz. 8.30 Msza św. w języku ukraińskim po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja z Modlitwą różańcową. Przy wyjściu z kościoła znajduje się lista. Bardzo prosimy Róże Różańcowe o wpisanie się na listę i prowadzenie modlitwy w wyznaczonych godzinach. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo różańcowe kończące czas peregrynacji w naszej parafii.
 3. Pan Prezes Towarzystwa Polskiego bardzo prosi młodzież o utrzymanie porządku i kulturalne korzystanie z altanek i terenu wokół punktu medycznego.
 4. Dziękujemy Panu Franciszkowi, Mikołajowi, Tadeuszowi, Piotrowi i  Michałowi za prace wykonane w tym tygodniu przy zabezpieczeniu przed zalewaniem piwnicy.
 5. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu
21.02.2021

 1.  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto Katedry Świętego Piotra. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie i w naszej miejscowości bardzo prosimy aby od jutra wszyscy uczestnicy nabożeństw odprawianych w naszym kościele korzystali z masek zasłaniających usta i nos. W duchu odpowiedzialności za siebie i za bliźniego przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Przed wejściem do kościoła załóżmy maskę, zdezynfekujmy również ręce korzystając z dozowników wystawionych pod chórem.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przyjmiemy monstrancję, która peregrynuje w naszej Archidiecezji. Peregrynacja ta jest owocem II Kongresu Świętego Różańca. W przyszłą niedzielę monstrancja nawiedzi kaplicę w Maksymowiczach. Szczegółowy program nabożeństw w naszej parafii zostanie podany za tydzień.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w przyszłym tygodniu odprawiana będzie w piątek o godz. 18.00 natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 5. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą
14.02.2021

 1.  W najbliższą środę w Kościele rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 8.30 i 18.00. zapraszamy również na godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej.
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli post co do ilości i jakości spożywanych posiłków. Post ten polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych ale także na ograniczeniu się w ciągu dnia do jednego posiłku do syta oraz dwóch posiłków niepełnych. Post ten dotyczy wszystkich od 14 do 60 roku życia.
 3. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam Nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w naszej Parafii w piątki o godz. 18.00 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom za przygotowanie w minionym tygodniu przedstawienia i modlitwy w intencji osób chorych i starszych. W sposób szczególny dziękujemy Wychowawcom Szkoły Początkowej w Łanowicach za życzliwość i za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w parafialnym dniu chorych.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe. Dziękujemy Panu Mikołajowi Jaszczyszyn za naniesienie drzewa do kotłowni w ramach kolejki.
 6. Dziękujemy dyżurnym za odśnieżanie, za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Katarzyna Strogusz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą
07.02.2021

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii zespół „Betlejem” z Krysowic. W imieniu muzyków dziękujemy za ofiary złożone na rozwój zespołu. W sposób szczególny dziękujemy także Panu Piotrowi Borsukowi za transport zespołu oraz Paniom za przygotowanie posiłku.
 3. W tym tygodniu w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia w Kościele przeżywany jest Światowy Dzień Chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji osób chorych i starszych z naszej parafii.

Program Dnia Chorych:
10.30 – „Uzdrowienie ślepego od urodzenia” – przedstawienie przygotowane przez dzieci.
10.45 – Różaniec z św. siostrą Faustyną.
11.15 – Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych.
Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lourdskie.
Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
Jeżeli ktoś z chorych nie jest w stanie przyjść do kościoła prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, będzie możliwość zorganizowania transportu.

 1. Uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek tj. 12 lutego będą wywożone śmieci.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą
31.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą. W naszej parafii witamy zespół „Betlejem” z Krysowic. Po Mszy św. zapraszamy do pozostania w kościele i wspólnego kolędowania z zespołem. Naszą wdzięczność za piękny śpiew i muzykę możemy wyrazić składając ofiarę do koszyczka pod chórem.
 2. We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia Msze św. odprawiane będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W czasie Mszy św. poświęcenie świec.
 3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie świec św. Błażeja i błogosławieństwo gardeł.
 4. W piątek Kościół wspomina św. Agatę. Tego dnia poświęcenie chleba, wody i soli.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W piątek od godz. 9.15 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w odśnieżanie. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą
24.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto nawrócenia świętego Pawła natomiast we wtorek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zespół „Betlejem” z Krysowic. W związku z tym wydarzeniem za tydzień zmianie ulegną godziny Mszy św. W następną niedzielę Msze św. będą odprawione o godz. 8.30 i wyjątkowo o 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zespół zaprasza na krótki koncert. W przyszłą niedzielę będzie również możliwość finansowego wsparcia rozwoju zespołu.
 3. W minionym tygodniu zakończyły się rekolekcje dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy mamom za przygotowanie posiłków.
 4. Zakończył się czas zimowej przerwy w szkole w związku z tym zapraszamy również dzieci i młodzież na katechezę, która odbywać się będzie według dotychczasowego porządku.
 5. Od najbliższego wtorku zmianie ulegnie także godzina wtorkowej Mszy św., która odprawiana będzie rano o godz. 8.30.
 6. Głowa selskiej Rady Pan Mychaiło Mychajłowycz zaprasza na spotkanie wiejskie na którym omawiane będą ważne sprawy dotyczące Łanowic. Spotkanie to odbędzie się dziś (24.01) o godz. 12.00 w klubie.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 8. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Wczoraj do wieczności odszedł śp. o. Roman Dąbrowski O.Carm proboszcz parafii pw. św. Anny w Sąsiadowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą
17.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek w Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 2. Zapraszamy dzieci z klas od 3 do 6 na zimowe rekolekcje, które odbędą się w naszej parafii od najbliższej środy do piątku. Zajęcia planowane są w godz. od 9.00 do 15.00. Wszystkich chętnych prosimy o obowiązkowe zgłoszenie telefoniczne, w grupie na Instagramie bądź po Mszy św. w zakrystii. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku wieczór.
 3. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na krótkie spotkanie organizacyjne.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za naniesienie drzewa do kotłowni, dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w odśnieżanie przy kościele.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 6. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego
10.01.2021

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego.
 2. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Saletyńskiej, która odprawiana jest w naszym Sanktuarium w środę o godz. 17.30.
 3. Zapraszamy również w piątki na godz. 8.30 na Msze św. w języku ukraińskim.
 4. W poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Rachalski Michał i Janik Stanisław o pomoc w naniesieniu drzewa do kotłowni.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na Kościół oraz ofiary kolędowe.
 6. Przypominamy, że jutro od godziny 8.00 będą wywożone śmieci.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedziele okresu Bożego Narodzenia
03.01.2021

 1. Przeżywamy dziś II Niedziele okresu Bożego Narodzenia i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego.
 3. W najbliższą środę (6 stycznia) świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Tego dnia Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Po Mszach św. Poświęcenie kredy, kadzidła i wody.
 4. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek oraz od czwartku do soboty odprawiane będą wieczór o godz. 18.00. Zapraszamy w piątek o godz. 8.30 na Msze św. w języku ukraińskim.
 6. Śmieci w Łanowicach wywożone będą 11 stycznia od godz. 8.00.
 7. W miniony poniedziałek i wtorek odwiedziliśmy Wasze domy z wizytą duszpasterską. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i za ofiary składane z tej okazji.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę św. Rodziny
27.12.2020

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Uczestniczymy dziś w odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich, po Mszy św. poświęcenie wina św. Jana.
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto św. Młodzianków męczenników. Tego dnia na Msze św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które po Mszy św. otrzymają błogosławieństwo.
 3. W najbliższy czwartek kończy się rok 2020. Tego dnia zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. dziękczynną za łaski otrzymane w kończącym się roku z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku, który niebawem się rozpocznie. Pół godz. przed Mszą św. tzn. o 17.30 nabożeństwo dziękczynne. Tego dnia wszystkich chętnych zapraszamy do kościoła również na godz. 23.30 na modlitewne przywitanie nowego roku.
 4. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W piątek 1 stycznia z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. odprawione będą wg. porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.30 i 10.30. Nie będzie tego dnia pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę pół godz. przed Mszą św. tzn. o godz. 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w przyszłym miesiącu.
 5. W najbliższy poniedziałek i wtorek chcielibyśmy odwiedzić rodziny naszej parafii z wizytą duszpasterską, tzw. „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 28 grudnia 2020

1 ksiądz – ulica Centralna, prawa strona
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pani Fijałko Mariana do Pana Pukajło Stanisław.
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Danyłko Wasyl do Pana Strogusz Jan.
2 ksiądz – Chyrowe i ul. Szkolna
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pana Jaszczyszyn Mikołaj  ul. Szkolna  przez Chyrowe do Pana Safka Jarosław.
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Borsuk Stanisław do Pana Strogusz Jan

Wtorek 29 grudnia 2020

1 ksiądz – ulica Centralna, lewa strona
w godz. od 9.00 do 13.00 od Pani Fedorowicz Maria do Pana Zając Piotr
w godz. od 14.00 do 18.00 od Pana Strogusz Franciszek do Pana Strogusz Anatol.
2 ksiądz – ul. Kościelna i Krótka
w godz. od 9.00 od Pana Rachalski Tadeusz ul. Kościelna przez ul. Krótką w stronę Kolonii.
W związku z planowaną wizytą duszpasterską w najbliższy poniedziałek i wtorek Msza św. będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 19.00.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Serdecznie dziękujemy Pani Marii i młodzieży za przygotowanie Bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy Paniom za prowadzenie śpiewu w czasie świąt oraz liturgicznej służbie ołtarza.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Bardzo dziękujemy grupie kolędniczej za ofiarę na kościół 1250 UAH.
 3. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu
20.12.2020

 1.  Przeżywamy dziś IV niedziele Adwentu. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy wigilie uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia rano o godz. 8.30 odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo nowenny do Dzieciątka Jezus i Msza św. Roratnia. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. W czwartek zgodnie z tradycją powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych.
 2. Msze św. w czasie pierwszego i drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia tj. w piątek i w sobotę odprawiane będą wg. porządku niedzielnego, tzn. o godz. 8.30 i 10.30. W piątek nie obowiązuje post. W sobotę na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie owsa.
 3. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy aby tego dnia w miarę możliwości uczestniczyć we Mszach św. wspólnie ze swoim współmałżonkiem. W czasie Mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Apostoła. W związku z tym na zakończenie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wina.
 4. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w poniedziałek od godz. 17.00 do 17.45. We wtorek i środę w godzinach od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 17.45. i w czwartek od godz. 8.00 do 8.30. Przed Pasterką i w czasie świąt spowiedzi nie będzie.
 5. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższy wtorek od godz. 9.00.
 6. Zapraszamy ministrantów na obowiązkową zbiórkę we wtorek po Mszy św. We wtorek po Mszy św. prosimy również młodzież o ubranie choinek w kościele.
 7. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których jeszcze tylko w poniedziałek będzie można złożyć produkty spożywcze dla potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 8. Przypominamy dzieciom aby na jutro przynieść plansze z roratnimi naklejkami. Zakończenie Rorat dla dzieci w środę.
 9. Bardzo dziękujemy Panom z kolejki za pomoc w nasieniu drzewa do kotłowni.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 11. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu
13.12.2020

 1.  Przeżywamy dziś III niedziele Adwentu. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.
 2. W środę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy na to nabożeństwo od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. W niedzielę Nowenna odprawiona będzie o godz. 10.15. W związku z Nowenną do Dzieciątka Jezus przez najbliższe dwa tygodnie wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej.
 3. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 4. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 5. W zakrystii do nabycia są opłatki Bożonarodzeniowe.
 6. W poniedziałek bardzo prosimy Panów z kolejki, Pana Staszczyszyn Tadeusz i Danyłko Witalij o pomoc w nasieniu drzewa do kotłowni.
 7. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu
6.12.2020 

 1. Przeżywamy dziś II niedziele Adwentu i pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze św. odprawione będą o godz. 8.30 i o 18.00.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii siostrę Lucynę oraz wolontariuszkę Irenę z Radio Maryja. Bardzo serdecznie dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem prowadzenia radia oraz za przedstawienie nam ogromu dobrodziejstwa jakie daje możliwość słuchania ciekawych audycji i wspólnej modlitwy za pośrednictwem radia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć różne materiały: modlitewniki, kalendarze oraz różne gadżety radia. Dochód ze sprzedaży tych materiałów wspomoże funkcjonowanie Radia Maryja.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wczorajszych uroczystości odpustowych. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty i na przygotowanie święta. Dziękujemy Paniom za przygotowanie posiłku, Paniom za przygotowanie kościoła. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, Paniom prowadzącym śpiew, dziewczętom niosącym chorągwie oraz Panom niosącym baldachim.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
 6. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 7. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 8. W zakrystii do nabycia są opłatki Bożonarodzeniowe.
 9. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu
29.11.2020 

 1. Przeżywamy dziś I niedziele Adwentu, która rozpoczyna okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 2. W najbliższą sobotę (tj. 5 grudnia) o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci patrona naszej parafii św. Mikołaja. W związku z uroczystościami bardzo prosimy aby w tym tygodniu wyjątkowo dwie kolejki dyżurnych zatroszczyły się o czystość kościoła i obejścia. Prosimy Panów o przygotowanie i poniesienie baldachimu w czasie procesji oraz dziewczęta o poniesienie chorągwi. Bardzo prosimy także aby w Mszy św. odpustowej uczestniczyć w maskach ochronnych.
 3. Święty Mikołaj poinformował nas, że w tym roku odwiedzi przedszkole i szkołę początkową w Łanowicach w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zdąży jednak dojechać do starszych dzieci, dlatego bardzo serdecznie zaprasza na spotkanie wszystkich uczniów klas od 5 do 11 w niedziele 6 grudnia o godz. 15.00 na plebanie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek i piątek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W sobotę z racji odpustu nie będzie Mszy św. wieczornej. W niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W tym miesiącu chorych naszej parafii odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek 22 grudnia.
 6. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie, które odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W związku z Roratami zmianie ulegnie porządek Mszy św. Nie będzie wtorkowej Mszy św. porannej. Cały tydzień Msze będę odprawiane wieczór o godz. 18.00. W piątek dodatkowo o 8.30 Msza w języku ukraińskim.
 7. W najbliższy poniedziałek (tj. 30 listopada) zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku nabożeństwo wypominkowe.
 8. Przy ołtarzach bocznych zostały wystawione kosze, do których przez cały Adwent będzie można składać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. W tym szczególnym czasie starajmy się pamiętać o tych, którzy mają mniej niż my.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary składane na kwiaty i przygotowanie odpustu parafialnego. Dziękujemy Panom z kolejki za uprzątnięcie placu kościelnego oraz cmentarza.
 10. Dziękujemy dyżurnym za troskę o czystość kościoła i pomieszczeń w domu parafialnym oraz za dary przyniesione do kuchni.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Głodowski, tato ks. Roberta Głodowskiego, który pracował w naszej parafii.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

loading
×