warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Od kilku tygodni powstaje miniatura starego kościoła w Łanowicach zburzonego przez władze komunistyczne w latach osiemdziesiątych. Budowa makiety to część wewnętrznego projektu miejscowej społeczności „Ku pamięci ojców i przestrodze dzieci” w ramach którego tworzone jest miejsce pamięci na placu po zniszczonej świątyni. W ramach projektu rewitalizowana jest cała przestrzeń na której znajdował się kościół. Powstała ściana pamięci opowiadająca historię tego miejsca, odbudowana została podmurówka świątyni i dzwonnica. Powstała alejka i proste ogrodzenie.

Niestety nie zachowały się dokładne plany starego kościoła. Posiadamy jedynie kilka fotografii co wydłuża zdecydowanie proces tworzenia miniatury. Ufamy, że niebawem makieta zajmie swoje miejsce przygotowane na placu starego kościoła i będzie przypominać przechodniom o długiej, katolickiej historii tej ziemi.

Zapraszamy wszystkich miłośników kresów i historii do współtworzenia tego wyjątkowego miejsca pamięci. Aby pomóc wystarczy nawet symboliczna ofiara. Każda złotówka pomoże nam zmienić to miejsce w pomnik historii upamiętniający wysiłek tak wielu ludzi, którzy w czasie komunistycznych represji starali się zachować wiarę ojców mimo braku kapłanów i świątyń.

Nasze Konto:

Referat Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów
PCK 33
41-409 Mysłowice-Krasowy
NRB: 53 1600 1055 1846 3129 0000 0003
IBAN: PL53 1600 1055 1846 3129 0000 0003
SWIFT / BIC: PPABPLPK
Z dopiskiem „Łanowice”

loading
×